Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Zła sytuacja na profesjonalnej scenie GWINTA – Molegion i Damorquis zwracają uwagę na problem off-seasonu
Esport

Zła sytuacja na profesjonalnej scenie GWINTA – Molegion i Damorquis zwracają uwagę na problem off-seasonu

Sytuacja na pro scenie

Ponad miesiąc temu zakończył się ostatni turniej z serii GWENT Masters i jednocześnie pierwszy w historii GWINTA po Homecoming – był nim GWENT Open #8. W żółwim tempie zbliża się koniec pierwszego sezonu GWENT Masters, który ma zostać zwieńczony turniejem GWENT World Masters, a przed nim ma zostać rozegrany GWENT Challenger #5 (w miniony weekend zakończył się drugi turniej kwalifikacyjny, w którym zwyciężył Magpie131). Aż ciężko uwierzyć, że jeden sezon GWINTOWYCH zmagań profesjonalnych zawodników trwa już niemal 2 lata (rozpoczął się historycznym GWENT Challengerem #1 w maju 2017 roku). Jak się okazuje, ta sytuacja zaczyna sprawiać duże problemy, ponieważ miejsca na GWENT Challengera #5 i GWENT World Masters są już praktycznie obsadzone, a to oznacza, że w ciągu najbliższych miesięcy nie będzie dla reszty „prosów” o co grać, nim rozpocznie się sezon numer 2. Może to spowodować nawet kilkumiesięczną przerwę dla wielu graczy, którzy chcą powalczyć w oficjalnych turniejach wspieranych przez CDPR.

Głos w sprawie zabrali dwaj bardzo znani i utalentowani zawodnicy – Molegion (uczestnik GWENT Open #6 i #8) oraz Damorquis (zwycięzca GWENT Challenger #4), grający pod banderą Team Aretuzy. W swoich apelach wskazują na brak jakichkolwiek komunikatów od Czerwonych odnośnie do ewentualnego startu sezonu 2 GWENT Masters. Są też rozczarowani, że kolejny turniej na jaki mogliby się zakwalifikować muszą czekać być może nawet do kilku miesięcy. To powoduje, że walka o czołowe lokaty w kolejnych sezonach Pro Rank nie ma sensu. Jest im żal, że GWINT, który jest obecnie w wyśmienitym stanie rozwoju, nie oferuje im wyzwań esportowych w najbliższym czasie.

Warto przypomnieć, że Damorquis ma zapewnionego slota na GWENT Challenger #5 i GWENT World Masters, więc jego apel należy potraktować jako poparcie dla reszty kolegów po fachu, aczkolwiek on sam pewnie odczuwa znudzenie, gdyż ostatni turniej na jakim wystąpił odbył się pod koniec sierpnia 2018 roku.

  • Tweet DamorquisaKLIK!
  • Tweet MolegionaKLIK!

Na tweet Damorquisa odpowiedział już Paweł Burza, który poinformował, że CDPR potrzebuje jeszcze troszkę czasu na ogłoszenie szczegółów dotyczących przyszłości GWENT Masters. Można więc uznać, że apel chłopaków zakończył się sukcesem. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja