Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Zdobądź nowe bibeloty! Drzewka Roku Szczurołaka i Sezonu Niedźwiedzia są już dostępne!
Aktualizacje Newsy

Zdobądź nowe bibeloty! Drzewka Roku Szczurołaka i Sezonu Niedźwiedzia są już dostępne!

Do Gwinta zostały dodane kolejne ozdoby, związane z nowymi drzewkami nagród Roku Szczura oraz Sezonu Niedźwiedzia. Co ciekawe, Redzi przygotowali dla Nas także ukryte bibeloty! Czy złapiesz je wszystkie?


W dzisiejszym artykule przedstawię wszystkie nowe bibeloty, dodane w aktualizacji 5.2 oraz te niedługo nadchodzące z okazji Gwent Masters! Nie zabraknie także wzmianki o nowym wyglądzie Gernichory!

Zapraszam do lektury!


Drzewko Sezonu Niedźwiedzia

Tym razem, zamiast dwóch drzewek sezonowych otrzymaliśmy jedno, reprezentujące Iwo z Belhaven, wiedźmina cechu niedźwiedzia. Redzi zrezygnowali z przywrócenia poprzednich drzewek i bibelotów sezonowych, w zamian dając nam nowe, o różniącym się stylu. Zdobywanie poszczególnych nagród również uległo zmianie. Teraz za ukończenie całego drzewka otrzymujemy nie Awatar, a rewers. Wizerunek bohatera sezonu, zdobyć możemy w ostatniej skrzynce w drzewku.


Celując w nowy rewers (który uważam za na prawdę dobrze wykonany), zdobędziemy także z bibelotów: tytuł „z Balhaven”, ramkę „Niedźwiedzia Obrońcy” oraz awatar samego Iwo z Belhaven:

Pomimo niedostępności poprzednich sezonowych ramek, rewersu oraz awatarów, kontrakt z wygranymi w sezonie Niedźwiedzia jest ciągle aktywny, co daje nam możliwość zdobycia brakujących tytułów.


Drzewko Roku Szczurołaka

Doczekaliśmy się! Do Gwinta została dodana nowa strona nagród wraz z drzewkiem Roku Szczurołaka. Na uzupełnienie drzewka mamy rok czasu, choć nigdy nie wiadomo. Teraz widzimy, z jak dużym opóźnieniem oczekiwaliśmy na jego premierę. Zdążyliśmy nawet otrzymać specjalne wydarzenie z okazji Chińskiego Nowego Roku Szczura, który w mojej opinii nie specjalnie pasował do klimatów Wiedźmina. No ale z krwiożerczym gryzoniem to już inna sytuacja…

R E K L A M A


W swoich poprzednich artykułach, spekulowałem, jakoby w drzewku Szczura, miałaby pojawić się nowa plansza przedstawiająca kanały. Niestety, także i moje wizje miały dziury, niczym w żółtym serze. W drzewku otrzymać możemy tytuł „Szczurołak”, ramkę „Ser”, awatar Szczurołaka oraz za zdobycie wszystkich jego elementów, rewers Kanałów. Nie jest on może animowany, ale robi wrażenie.

Drzewko Roku Dzika jest jednak wciąż dostępne, dlatego warto uzupełnić brakujące jego elementy, zanim otrzymamy niespodziewaną decyzję o usunięciu go, bez wcześniejszym powiadomieniu społeczności.


Ukryte, nowe bibeloty

I tu miła niespodzianka! Tak jak było mówione w Pełnej Liście zmian w Aktualizacji 5.2:

„Do programu „Poleć znajomego” dodano nowy kamień milowy za pierwszego zaproszonego, który ukończy samouczek.”

Aby takowy osiągnąć, wystarczy wejść na oficjalną stronę Gwinta, zalogować się i przejść do zakładki „Poleć Znajomego”. Następnie kopiujemy swój unikalny link do pobrania gry i wysyłamy go przyjacielowi (jeśli takowego mamy). Jeżeli zacznie on swoją przygodę z Gwintem dzięki Twojemu poleceniu gry i wykona w nim jedynie samouczek, Ty będziesz mógł cieszyć się nowym wyjątkowym bibelotem!

Samą ramkę znalazłem już znacznie wcześniej na stronce Trendy Gwentlemen. Pomimo, iż zdarzyło mi się już zapraszać przez ten program swoich znajomych do pobrania gry, strona nie chce zaliczyć mi łącznego wyniku do uzyskania tej nagrody. Zakładam więc, że zdobyć nagrodę można dopiero od zaproszeń zrealizowanych po wejściu najnowszej aktualizacji.

Tak między nami, jeżeli wreszcie upoluję tę ramkę, chyba nigdy się z nią nie rozstanę… Zresztą tak samo jak Ciri. Kto jest ze mną? #TeamCiri


Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata Gwinta, deweloperzy przygotowali dla nas specjalne bonusy za oglądanie transmisji oraz… Obstawianie zwycięzcy! Opis wyzwania znajdziesz NA TEJ STRONIE.

Za oglądanie transmisji na żywo przez 4 godziny otrzymasz tytuł. Za oglądanie jej przez 8 godzin specjalny rewers. Natomiast za podjęcie się wyzwaniu wróżbiarstwa przewidziane są w nagrodę niedostępne już skórki dowódców, pył meteorytowy oraz ramka, z którą zapoznać możecie się nieco wyżej. Ramkę i skórki otrzymają jednak tylko te osoby, które przewidzą wyniki każdej z partii na mistrzostwach.

Więcej na temat wyzwania i nagród dowiecie się już niedługo na naszej stronie! Dajcie mi tylko wymienić pióro…


Nowy wygląd Gernichory

Model dowódcy potworów z dodatku Wojny Krwi był chyba najczęściej zmienianym i ulepszanym spośród pozostałych. W końcu, kiedy twórcy zdali sobie sprawę, że nie ma już dla niej ratunku, a klątwa Gernichory nie jest do odczarowania, postanowili stworzyć jej nowe ciało, nowe naczynie. Wśród społeczności padają różne zdania odnośnie tej zmiany. Ja jednak chcę przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie i zaprezentować argumenty, dlaczego nowa Gernichora jest jednak lepsza.

Z postacią tą, przychodzi nam się spotkać w wiedźmińskiej opowieści, Wojnie Krwi. Aby przedostać się przez bagna Ysgith z Królową Meve na czele musimy pokonać władcę lokacji, matkę i opiekunkę jakim jest właśnie Gernichora. Wedle legendy, jest to kobieta, która spieszyła się do swego ukochanego, jednak w swoim pośpiechu, została wchłonięta przez bagna. Ta, nie mogąc zaznać spokoju oraz miłości została przeklęta zmieniając się jednocześnie w obrzydliwą istotę, równie brutalną co całe Ysgith. Moim zdaniem nowy model dużo lepiej obrazuje przemienioną w potwora kobietę i jest ogólnie znacznie lepiej wykonany pod względem cieni oraz animacji. Wysunięta, końska twarz oraz opite już do granic możliwości pijawki doskonale nadają się do prezentacji liderki na polu bitwy.

Każdy jednak może mieć swoje zdanie. Ciekawy jestem, czy w grze „Wojna Krwi”, takowy model również zostanie kiedyś wymieniony. Ale to temat, na inną dyskusję, w innym miejscu i o innej porze…


To by było na tyle! Piszcie śmiało w komentarzach, jak oceniacie taki rozwój sytuacji ze strony Redów! A w następnych artykułach o pyle meteorytowym i drzewkach sezonowych. Potrzebna zmiana? Czy jednak złe posunięcie? O tym już niedługo!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja