Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Win-trading znowu ma miejsce na Pro Rank? Podejrzany ProNeo3001!
Esport

Win-trading znowu ma miejsce na Pro Rank? Podejrzany ProNeo3001!

Powtórka sprzed roku

W czasie esportowej posuchy w Gwincie miało miejsce zakończenie kolejnego, dwunastego już sezonu Pro Ladder/Pro Rank. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie powrót oskarżeń sprzed roku o stosowanie pewnych nieuczciwych praktyk ze strony jednego z graczy. Mowa tutaj o ProNeo3001, który po raz kolejny znalazł się w negatywnym świetle, choć przecież powinniśmy mu gratulować zajęcia pierwszego miejsca w minionym już sezonie Pro Rank.

Przechodząc do sedna sprawy – zaraz po zakończeniu sezonu wobec ukraińskiego gracza zostały wysunięte oskarżenia o win-trading (czym jest win-trading możecie przeczytać w tym artykule z kwietnia ubiegłego roku, kiedy miała miejsce pierwsza afera z ProNeo). Takowe można znaleźć pod jednym z postów na Reddicie, gdzie w komentarzu gracz o nicku Saber97 (reprezentant TLG, jeden z czołowych graczy na Pro Rank) zamieścił komentarze, które widzicie poniżej.

Źródło: Reddit

Saber w powyższych komentarzach wskazuje na fakt, że wielu innych graczy wie, iż ProNeo jest zamieszany w win-trading. Dowody? Duża ilość szybkich wygranych pod koniec sezonu, a także zbanowanie przez CDPR jednego z rosyjskich streamerów, który na swoim streamie poddał grę dla ProNeo. Saber zarzuca też Ukraińcowi (na podstawie doniesień od graczy Pro Rank) abusowanie buga z kończącym się czasem podczas trwania tury, który powodował zawieszanie się gry u jego przeciwnika.

Oczywiście nie można na podstawie doniesień Sabera97 od razu skazywać ProNeo3001 na ostracyzm, gdyż jeszcze nic nie zostało udowodnione, zaś jeden z dowodów w formie wideo (shot ze streama wyżej wspomnianego zbanowanego streamera) został wykasowany (link). Czyżby „kolega” ProNeo miał coś do ukrycia? Trzeba przyznać, że jest to co najmniej dziwne, jeśli nie podejrzane. Warto jeszcze dodać, że w komentarzach pojawiła się sugestia poddająca w wątpliwość uczciwość społeczności graczy ze wschodu (CIS), ale należy to traktować z dużym dystansem.

Do całej sprawy odniósł się także Freddybabes na Twitterze, chcąc wskazać na problem win-tradingu, który miał/ma miejsce na Pro Rank, lecz w swym tweecie jednoznacznie nie wskazał graczy, którzy rzekomo dopuścili się oszustwa. W odpowiedzi na tweeta, ThorSerpent (pracownik CDPR zajmujący się m.in. sceną esportową) zapewnił, że sprawa jest już badana, a Czerwoni czekają na dowody świadczące o winie zgłoszonych graczy (nie tylko ProNeo3001).

R E K L A M A


Okiem Beletrysty

Cóż drodzy Bywalcy, mamy chyba powtórkę z tamtego roku, kiedy to po krótkim śledztwie bana na GWENT Opena dostał Jointime. W tamtej sprawie w gronie głównych podejrzanych był także ProNeo, ale wtedy dowody okazały się niewystarczające, by go ukarać. Jest to trochę przykre, że tak doświadczony i znany na scenie zawodnik sprowadza na siebie falę negatywnych opinii i pogarsza sytuację. Czekamy na dalsze doniesienia. Niech sprawiedliwości stanie się zadość!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja