Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Wielkie zmiany w ekonomii po nowym roku – koniec z tworzeniem kart premium za skrawki, zmiany w zwrotach kart po nerfie!
Newsy

Wielkie zmiany w ekonomii po nowym roku – koniec z tworzeniem kart premium za skrawki, zmiany w zwrotach kart po nerfie!

Zmiany w ekonomii po nowym roku

Przed chwilą na oficjalnej stronie Gwinta została podana interesująca i niespodziewana informacja o zmianach w polityce ekonomicznej Gwinta, które do gry wejdą po nowym roku (konkretnie 2 stycznia 2019 roku).

Z tekstu od deweloperów wynika, że po tym terminie zniknie możliwość tworzenia animowanych kart za fragmenty kart. Od teraz do animowania karty potrzebne będzie zużycie Pyłu Meteorytowego. Oznacza to, że będzie możliwość tworzenia tylko zwykłych kart za skrawki, zaś uzyskanie jej wersji premium osiągniemy tylko dzięki transmutacji.

Ponadto twórcy ogłosili, że z gry zniknie możliwość zniszczenia zmienionej karty za pełen koszt skrawków w przypadku zmiany w jej sile bazowej, umiejętności czy koszcie werbunku. Do zniszczenia za pełną wartość będą się kwalifikować tylko karty całkowicie zmienione.

Źródło: Playgwent


Okiem Beletrysty

Zmiana w sprawie refundów jest kontrowersyjna. Być może jest to próba przykręcenia kurka po wielkiej hojności w becie, jednakże uderzy to w nowych graczy, których ta gra bardzo potrzebuje. Weterani i tak mają już pełne kolekcje i masę skrawków w odwodzie, a nowsi mają ciężkie życie, bo teraz nie będą chronieni po znerfieniu kart. Nie do końca rozumiem tą decyzję, bo nawet w skąpym systemie ekonomicznym Hearthstone możemy liczyć na refundy za najmniejsze nawet nerfy.

Co do zmiany polityki wobec kart premium – tutaj się zgadzam. Chcesz mieć ekskluzywne premki, to wykorzystuj walutę do tego przeznaczoną. Jest to jednak sygnał dla tych, którzy jeszcze nie potworzyli sobie premek za skrawki, żeby zrobili to teraz, dzięki czemu oszczędzą pył na marcowy dodatek.

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • PinMaj
 • krysu

  Tak jak w artykule, zmiana z kartami premium wydaje się uzasadniona, ale ze znerfionymi kartami przesadzają.
  Inna sprawa że skoro nie będzie można tworzyć kart premium ze skrawków to trzeba czym prędzej pozbywać się zapasów teraz.

  • maliszewski1

   A kto tego nie zrobił bo mial na przykład miesięczną przerwę w grze (tak jak ja) to został w po prostu okradziony z lepszej części posiadanych zasobów
   Nawet jeśli za nie zapłacił realnym pieniądzem w sklepie gry.
   Gram od dawna i moment w którym wszystkie moje karty zostały przemielone na skrawki z obietnicą nie poniesienia żadnych strat okazał się wyliczonym na stworzenie możliwości ograbienia gracza z realnie zainwestowanych środków
   Czy aby na pewno nie ma na takie działanie żadnego paragrafu w prawie karnym
   Ja czuję się w tym momencie okradziony i jedynym satysfakcjonującym mnie rozwiązaniem jest zwrot zainwestowanych w tą grę niemałych zresztą środków
   Oczywiście natychmiast po zwrocie środków grę odinstalowuję i proszę o usunięcie mojego konta w grze.

   Ktoś jeszcze znalazł się w podobnej sytuacji?
   Może należy połączyć siły?

   • VerDead

    Ciekaw jestem jak się ten temat dla Ciebie zakończył?
    Ja przez ogólne zmęczenie gwintem w wersji HC także przespałem odtworzenie talii.

    A teraz gdy zdecydowałem się spróbować wrócić totalnie mnie to zniechęciło.
    Co ja teraz zrobię ze skrawkami z bety? Chyba poczekam jeszcze kilka lat aż dołożą kolejnych 5 frakcji..

 • Strzelec Bartek

  Robią to po by gracze więcej kupowali Pył Meteorytowy za realną gotówkę. Widać po premierze HC pieniążki nie popłyneły do nich strumieniami.

  • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

   Za co maja placic gracze? Za wersje alfa/beta? Bo w takim stadium jest gra obecnie

 • Kurza Twarz

  A myślałem, że ukiszę 250k skrawków 😛 no ale nic, czas robić premiumki, a na nadejście nowych kart też jestem gotowy – póki co 30 beczek i 15k golda 😛

  • xSikorX

   Tylko 250k? ja mam 3 razy tyle 😛

  • krysu

   Właśnie zużyłem moje 250k i o dziwo nie starczyło na wszystko :d Czas za zacząć mielić nadmiarowe karty. (zaczynałem HC na poziomie 320k)

 • Grillowana Kiełbasa

  Zmiany wprowadzone po to aby gracze kase wydali.

 • Majroneri

  Krótko: zmiany z kartami premium ok, braku możliwości zniszczenia karty za pełną wartość po jej nerfie nie rozumiem. Gwint nadal jednak pozostaje karcianką najbardziej F2P na rynku.

  • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

   Chyba nie grales w Eternal…..

   • Majroneri

    Hmmm czy to nie jest czasem ta gra firmy Dire Wolf Digital (która stworzyła też na początku TES:Legends) która jest podobna trochę do Magic The Gathering, ale zamiast lądów jest siła, ale z drugiej strony też mamy 5 różnych frakcji tak jak kolorów i w sumie reszta wygląda jak MTG, no i można tam grać drafty, taki trochę tryb areny jak z HS, są fajne puzzle, są oczywiście tryby rankingowe no i kampanie do przejścia z fabuła i w ogóle? Chyba nie grałem.

    • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

     Tak.Polecam. Darmowa, troche trudna na poczatku ale jak zlozysz swoj pierwszy deck meta to gra jest banalna i latwa. Troche taka bardziej cukierkowa niz gwint ale przynajmniej sie rozwija i (niestety) bije gwinta na glowe w mozliwosciach tworzenia talii. Ehh w Eternal gram tylko na telefonie (chociaz mozna grac tym samym kontem na xbox i pc) ale jestem pod wrazeniem rozwoju gry w tym roku. Szkoda, ze Gwint tak nie potrafi pozytywnie zaskoczyc.

 • pytonznadwisly
Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...