Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Wciel się w Gascona i zorganizuj obronę Gniazda Sokołów przed wojskami Radowida! Kto wygra to starcie? [Quiz]
Newsy

Wciel się w Gascona i zorganizuj obronę Gniazda Sokołów przed wojskami Radowida! Kto wygra to starcie? [Quiz]

Rzezimieszki kontra król!

Żelazne Sokoły to grupa kondotierów założona niedługo po II Wojnie Północnej w celu przeciwstawiania się władzy królewskiej Radowida V Srogiego na terenie Redanii. Historie związane z tą grupą bandytów są szerzej nieznane, jednakże czas największej chwały ugrupowania przypada na czas, kiedy przewodził nimi Gascon Brossard – niejaki Książę Psów, który wsławił się jako cichy bohater II Wojny Północnej podczas której służył u boku Królowej Meve w wielkiej wojnie z Nilfgaardem. Tak, dobrze przeczytaliście – bandyta był jednym z najbardziej zaufanych ludzi koronowanej głowy! Zakrawa to o hipokryzję, ale jednak Książę nie mógłby wysiedzieć na ziemi przyznanej mu za zasługi – to nie było w jego stylu. Dlatego ponownie wszedł na ścieżkę bezprawia, osiadając w Redanii, gdzie bardzo szybko przyłączył się do kondotierów Żelaznego Sokoła, by nękać tamtejsze karawany i grać na nerwach Królowi Radowidowi. 

Żeby zadrzeć z tak brutalnym władcą trzeba mieć jaja, nieprawdaż? Gascon miał nie tylko odwagę, ale też wrodzony spryt i radosne usposobienie. Dzięki temu nie bał się w ogóle możliwego odwetu zbrojnego ze strony syna Vizimira Redańskiego. Kryjówka gangu Żelaznego Sokoła była ściśle tajna i w dodatku ufortyfikowana na obrzeżach miasta Rinde.

Cóż, kiedyś coś musiało pójść nie tak podczas rozbójniczych wypraw kondotierów. Podczas ataku na furgon z królewskim złotem oraz pieczęciami niedaleko miasta Murivel, gang Gascona wpadł w pułapkę. Drużyna jednego z najbardziej zaufanych kamratów Księcia Psów dała się wpędzić w kozi róg przez brak szczegółowego rekonesansu (a może nawet przez zdradę, któż to wie!). Redańczycy zaszli ich od tyłu i schwytali.

Kilka dni później cała drużyna Żelaznego Sokoła skończyła na stryczku. Jak się okazuje, dowódca tej drużyny, zaufany człowiek Gascona nie znalazł się na szubienicy. Z wiadomego powodu – zdradził. Żelazne Sokoły musiały się więc przygotować na rychłą wizytę regularnego wojska redańskiego, gdyż Radowid na pewno nie przepuściłby okazji, by raz a dobrze rozprawić się z kondotierami.

Kilka dni później obawy Gascona zmaterializowały się w rzeczywistości – zwiad wykrył kroczące chorągwie z emblematem redańskiego orła. Na ucieczkę nie było już szans – bandyci musieli stanąć do nierównej walki z najeźdźcą. Teraz wszystko w twoich rękach Czytelniku – weź udział w quizie i wciel się w Gascona! Pokaż wojskom Radowida gdzie endriagi zimują!”

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja