Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » W Obozie Dowódcy – Morvran Voorhis
Karty Nilfgaard

W Obozie Dowódcy – Morvran Voorhis

W obozie dowódcy

Zapraszamy na kolejną wyprawę do obozu GWINTowego dowódcy! Tym razem zakradniemy się do nilfgaardzkiej siedziby Morvrana Voorhisa – następcy Emhyra var Emreisa na cesarskim tronie!

Poprzednio omawialiśmy Ducha Lasu!

Szukasz poradników? Zapraszamy do naszej sekcji FAQ! Tam znajdziesz wszystko!


Morvran Voorhis

 

Cesarz Nilfgaardu wywodzący się z Rodu Voorhisów, wstąpił na tron u schyłku XIII wieku.

„Jakiś czas po śmierci Tibora Eggebrachta, Morvran został wyznaczony na dowódcę zbrojnej dywizji Alba oraz dołączył do Korporacji Handlowej Berengara Leuvaardena. Ze swoją wysoką pozycją i obywatelstwem czystej krwi jego status w społeczeństwie wzrósł. Był również najważniejszym generałem podczas trzeciej wojny północnej. W trakcie pobytu Geralta w okupowanej Wyzimie, Morvran wypytał wiedźmina o jego przeszłość kiedy ten był golony przed audiencją u cesarza. W wolnej chwili cieszył się towarzystwem baronowej Marii Luizy La Valette w jej willi lub uczęszczał na wyścigi w pobliżu rezydencji Vegelbudów, gdyż jak sam twierdził konie „czasami bywają bardziej szczere od ludzi”.”

Źródło: Wiedźmin Wiki

R E K L A M A

Dowódca w Gwincie

card

  • Umiejętność: Rozkaz: Ujawnij losową kartę z talii przeciwnika i wzmocnij sojusznika o 2. Ładunki: 3.
  • Pula punktów werbunku: 168
  • Koszt zdobycia/stworzenia: 10 punktów nagród w Księdze Nagród/800 fragmentów kart
  • O dowódcy: Movran może na takiego nie wygląda, ale to jeden z najsilniejszych dowódców w Gwincie. Jego głównym atutem jest pula werbunku jaką oferuje, pozwalająca na umieszczenie w talii najsilniejszych kart. 6 punktów w postaci wzmocnień i ujawnienie jakichś kart z decku przeciwnika to tylko przyjemny bonus., który umożliwia utrzymać enginy przy życiu, bądź uleczyć sojusznika.
  • Pasuje do talii z: kartami z mechaniką Ujawniania, pasywnymi jednostkami i kartami zyskującymi benefity po wzmocnieniu.
  • Obecna siła (Seasonal Trees Update): Zbyt wcześnie na układanie pierwszym Meta Snapshotów, ale Morvran z pewnością utrzymuje pozycję najlepszego dowódcy Nilfgaardu. Midrange Nilfgaard zbudowany na Morvranie to w dalszym ciągu mocny deck do wbijania rangi, posiadający kilka różnych wersji, więc pozycja Voorhisa wygląda na niezagrożoną.

Wykorzystanie dowódcy

  • Wzmocnienie umożliwia ochronę m.in. Mangoneli, Sierżanta Nauziki czy Dywizji Magne przed szybkim zabiciem,
  • Jest to jedyny dowódca Nilfgaardu, który umożliwia na stabilne wykorzystanie dwóch sztuk Dywizji Venendal w talii, ponieważ z jego umiejętności możemy skorzystać w nawet trzech turach,
  • Dzięki niemu możemy uruchomić umiejętność Mangoneli i wzmocnić obrażenia Sweersa,
  • Arena: ze względu na prosty i łatwy do kontrolowania efekt, który możemy wykorzystywać kiedy tego potrzebujemy, Morvran Voorhis to niezły wybór w trybie Areny. Podejrzenie kilku kart z decku rywala może dać nam pewne informacje o kartach, jakie może dobrać, choć na Arenie możemy znaleźć bardziej wartościowych dowódców.

Podsumowanie

Morvran Voorhis to zdecydowanie najsilniejszy dowódca Cesarstwa Nilfgaardu w Gwincie. Największa pula punktów werbunku spośród wszystkich nilfgaardzkich herosów i solidna umiejętność to przepis na jego sukces. Obecnie ciężko wyobrazić sobie, gdzie byłby Nilfgaard, gdyby nie Morvran.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja