Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Uzurpator – cytaty z Księgi Nagród.
Bez kategorii

Uzurpator – cytaty z Księgi Nagród.

Zobacz cytaty z Księgi Nagród! Specjalnie dla Was podajemy wpisy z drzewek dowódczych!


Drzewko dowódcze Uzurpatora:

  • Zwój 1: Niewiele wiemy o Uzurpatorze, nie znamy nawet jego imienia. Zadbał o to jego zabójca i następca, Emhyr var Emreis.
  • Zwój 2: To Uzurpator był bowiem prowodyrem spisku, w wyniku którego zginął Fergus var Emreis, a jego syn, Emhyr, był poddany nieludzkim torturom.
  • Zwój 3: A zatem – co o nim wiemy? Ponoć był człowiekiem z nizin, prostym chłopem, który dzięki odwadze i sprytowi zdobył rangę generała. Ale, jak mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia…
  • Zwój 4: Wybitnego generała zauważyli niezadowoleni z rządów Fergusa arystokraci i kupcy. Prześcigali się w pochlebstwach, zapewniali o wsparciu… Ale kiedy stracił koronę, został sam jak palec.
  • Skrzynia 1: Uzurpator robił, co mógł, żeby nadać swoim rządom pozory legalności i wzmocnić podawany w wątpliwość autorytet. W każdym większym mieście postawił swój posąg, wypłacił tysiące florenów poetom w zamian za czołobitne panegiryki, historykom polecił odnaleźć dokumenty świadczące o tym, że był tak naprawdę nieślubnym synem cesarza Torresa. A każdemu, kto przypominał o jego chłopskim pochodzeniu, własnoręcznie wyrywał język.
  • Skrzynia 2: Okrucieństwo Uzurpatora było legendarne. W całym cesarstwie wprowadził surowe żołnierskie prawa. Najmniejsze przewinienie karano chłostą, poważniejsze wykroczenia oznaczały okaleczenie – bądź śmierć na męczarniach. Uzurpator miał nadzieję, że w ten sposób zaprowadzi porządek w pogrążonym w chaosie Cesarstwie. Rezultat był odwrotny od zamierzonego.
  • Skrzynia 3: Zyskawszy władzę w rezultacie zabójstwa, Uzurpator wysoce cenił sobie usługi szpiegów, trucicieli i asasynów. To za jego rządów wzrosło znaczenie cesarskiego wywiadu, a alchemicy opracowali nowe, niezwykle skuteczne trucizny. I choć Emhyr krytykował jego metody jako okrutne i niegodne majestatu władcy… Sam chętnie z nich potem korzystał.

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja