Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » [KONIEC ZAPISÓW] Turniej „Z GWINTa!”#2 – rozpoczynamy zapisy! Zasady i regulamin, pula nagród!
Esport Turnieje

[KONIEC ZAPISÓW] Turniej „Z GWINTa!”#2 – rozpoczynamy zapisy! Zasady i regulamin, pula nagród!

Ogłaszamy koniec zapisów! Więcej informacji niebawem!

Krwawy Księżyc w pełni! Karty na stół!

W kącie Wielkiej Sali, przy dębowym i suto zastawionym stole, zarówno trunkami co i jadłem, siedział mistrz Adalbert, a wokół niego skupieni niemal wszyscy goście, co tego wieczora zawitali do Karczmy na Rozstajach Dróg. Pochyleni i milczący, pomrukiwali jeno czasami i kiwali znacząco głowami, wsłuchani w słowa mędrca przy odgłosach ognia, trzaskającego w palenisku i akompaniamencie lutni, której struny szarpał delikatnie i leniwie, zaglądający niekiedy do gospody bard… Nawet Sołtys z pobliskiego sioła Zadupiem zwanego i karczemny Beletrysta, przerwali jakąś burzliwą dyskusję, by posłuchać, co ów mędrzec i światowy podróżnik ma do powiedzenia. Za oknem zaś panował już mrok, przełamany jeno czerwonym blaskiem księżyca a z oddali, co jakiś czas, dobiegało złowrogie wycie i przejmujące zawodzenie…

– Nadstawcie uszu, panowie – mówił przyciszonym głosem mistrz Adalbert, popijając dwójniaka i skubiąc siwego wąsa – Słyszycie? Coraz bliżej sadyb ludzkich wilcy się zapuszczają, noc w noc wyją zapamiętale i atakują zaciekle. A i wąpierzy niebywała liczba się wylęgła ostatnimi czasy. Po gościńcach wędrują, podróżnych atakują, a nawet do chałup włażą, by pić krew zmożonych snem ofiar. Złe to czasy, mości panowie… Wszystko się zaczęło od tego, jak przeszło dwa miesiące temu, księżyc we krwi się skąpał jako zapowiedź tejże wielkiego rozlewu. Straszne wieści docierają z Toussaint, jakoby całe księstwo ogarnął nieprzenikniony mrok w środku dnia, a zewsząd zaatakowały hordy wampirów. Nadto żeglarze mówią, iż na Skellige poczyna odradzać się jakowaś starożytna sekta wyznająca mroczne bóstwa i przeprowadzająca krwawe rytuały. Powiadam wam, złe czasy… O, patrzajcie! – rzekł nagle gdy drzwi Karczmy rozwarły się gwałtownie a przerażone oczy wszystkich zwróciły się w tamtym kierunku. Jednakowoż już po chwili dało się słyszeć westchnienia ulgi, bowiem okazało się, że do przybytku zawitał kolejny strudzony wędrowiec…

Gościa mamy – kontynuował Adalbert – Kogo to diabli o tej porze niosą? Hej, ty, podejdź no! Nie strach ci tak po nocy się wałęsać? Drogi w tych czasach wielce niebezpieczne. Wilki, wampiry i insze monstra jeno czekają na samotnych wędrowców. Nie zoczył żeś żadnych czerwonych oczu obserwujących cię zza kotary liści? Twoje szczęście. Tym większe, żeś w końcu do bezpiecznej przystani trafił. Nam piekielne pomioty niestraszne. Karczmę chroni światło Wiecznego Ognia, błogosławieństwo Melitele, a i czosnku nie żałujem, by odegnać istoty, co nocą łomocą. Miast szponów i kłów czeka cię tu ciepła strawa, kufel grzańca i dobra kompania. Zasiądź z nami, a jeśli masz przy sobie karty do Gwinta, wyciągaj co prędzej. Pora skończyć to smętne biadolenie, a wziąć się za grę. Turniej! Dla zwycięzców wieczna chwała, a przegranych niech zeżrą wąpierze!

– Jako żywo! – krzyknął na te słowa Adalberta Sołtys z pobliskiego sioła, wstając od stołu i unosząc w górę ociekający złocistym trunkiem i pianą kufel – Dobrze prawisz mistrzu! Karczmarzu! Polać! Albo lepiej – z GWINTa walmy od razu, miast mitrężyć! Niech się zacznie turniej! 

A Karczma na Rozstajach Dróg ponownie wybuchła wesołą wrzawą, głośną muzyką i wznoszonymi toastami…

R E K L A M A

Drodzy bywalcy! Ogłaszamy zatem zapisy do drugiej edycji turnieju „Z GWINTa!”. Mamy dla Was ponownie mnóstwo dobrej zabawy przy ulubionej karciance a i nagrody niezgorsze dla zwycięzców gwarantujemy! Czytajcie tedy zasady turnieju i regulamin a wysyłajcie zgłoszenia!

Jak każdy turniej u nas, ten także zawiera specjalne zasady. Do gry dopuszczone zostaną tylko talie zbudowane wokół liderów z Krwawej Klątwy! Gry będą rozgrywane w systemie BO5 (do trzech wygranych z banami). Turniej rozpocznie się najpóźniej 16 czerwca 2019r., po opublikowaniu drabinki turniejowej. Każdy z uczestników będzie zobowiązany rozegrać co najmniej 1 pojedynek dziennie w systemie BO5. Jeżeli drabinka zostanie opublikowana wcześniej np. z uwagi na wcześniejsze wyczerpanie się puli miejsc w turnieju (256), wówczas Uczestnicy będą mogli się już umawiać i rozgrywać pojedynki, o ile taka będzie ich wola. Resztę szczegółów znajdziecie w regulaminie!


Nagrody:

1. miejsce:
– oryginalne puzzle Wiedźmin 3: Dziki Gon – 1500 elementów,
– wiedźmińskie skórzane etui (handmade) na karty do GWINTa lub inne drobiazgi z logo ulubionej frakcji (do wyboru),
– komplet frakcyjnych przypinek plus dwie unikalne przypinki Lyrii i Rivii,
– GWINTowa smycz,
– 1200 pyłu i 15 beczek premium.

2. miejsce:
– komplet frakcyjnych przypinek,
– GWINTowa smycz,
– 800 pyłu i 10 beczek premium.

3. miejsce:
– komplet frakcyjnych przypinek,
– GWINTowa smycz,
– 400 pyłu i 5 beczek premium.


Sponsorzy nagród:

Pył, beczki oraz GWINTowe bibeloty zawdzięczamy jak zwykle Księciu Czerwonemu z domu CD PROJEKT RED a i Karczma Gwint24.pl będzie miała dla zwycięzcy drobny upominek!

Dzięki hojności wielkiego maga Morigala, pochodzącego z dalekiego Koviru, mogliśmy uzupełnić zestaw nagród o wspomniane wyżej wiedźmińskie puzzle. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia siedziby owego maga, którą odnajdziecie pod tym adresem: http://www.morigal.pl/

Wspomniane etui możemy Wam sprezentować dzięki uprzejmości jednej z naszych czytelniczek – Magdalenie Dark, zajmującej się rękodziełem związanym między innymi z wiedźmińskim universum – również gorąco zachęcamy do odwiedzenia jej miejscówki: https://www.facebook.com/wolfpathstudio/ 


REGULAMIN TURNIEJU „Z GWINTa!”#2

1. Postanowienia ogólne

 • Organizatorem turnieju „Z GWINTa!” jest Gwint24.pl pod patronatem CD PROJEKT RED.
 • Uczestnikiem turnieju jest osoba, która dokona prawidłowego zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie Gwint24.pl (znajduje się pod regulaminem)
 • Nick podany w formularzu zgłoszeniowym musi być zgodny z nickiem zarejestrowanym na platformie GOG. Wszelkie odstępstwa od tej zasady będą oznaczały dyskwalifikację.
 • Administratorem turnieju jest Gwint24.pl. W sprawach dotyczących turnieju każdy Uczestnik powinien kontaktować się z Administratorem drogą mailową, ewentualnie poprzez Facebook lub Discord:
 • Zapisy do turnieju trwają do 14.06.2019 r. do godz. 24:00 lub do wyczerpania maksymalnej puli 256 miejsc. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób, o zakwalifikowaniu się do turnieju decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Wszystkie pojedynki rozgrywane są w systemie Bo5 (Best of 5) z banowaniem talii, do trzech wygranych meczów przez jednego z Uczestników.
 • Uczestnicy nie muszą zgłaszać swoich talii Organizatorowi ale są zobowiązani do poinformowania przeciwnika o dowódcach, którzy reprezentują przygotowane talie.
 • Przed przystąpieniem do pojedynku każdy z uczestników „banuje” jednego dowódcę swojego rywala. Od tej chwili „zbanowany” dowódca oraz talia zbudowana wokół niego jest wykluczona w pojedynku. Udokumentowane użycie „zbanowanego” dowódcy i jego talii w pojedynku będzie oznaczało walkower.
 • Opcjonalnie, do banowania talii można dokonywać z użyciem narzędzia do banowania od Team Aretuzy, które jest dostępne tutaj – https://teamaretuza.com/ban/
 • Poprzez „pojedynek” należy rozumieć jedną rozgrywkę pomiędzy graczami w systemie Bo5 Poprzez „mecz” należy rozumieć pojedynczą grę w pojedynku.
 • Drabinka turniejowa wraz z Uczestnikami zostanie opublikowana na stronie Gwint24.pl do 16.06.2019 r. do godz. 10:00.
 • Każdy z zawodników musi przygotować do turnieju 4 talie z różnych frakcji, z równoczesnym obowiązkiem wykorzystania w tworzonych taliach tylko i wyłącznie dowódców z dodatku „Krwawa Klątwa”. Są to:
  • Dettlaff van der Eretein dla frakcji Potwory,
  • Anna Henrietta dla frakcji Nilfgaard,
  • Królowa Calanthe dla frakcji Królestwa Północy,
  • Dana Meadbh dla frakcji Scoia’tael,
  • Svalblod dla frakcji Skellige.

  Odstępstwo od powyższych warunków oznacza dyskwalifikację.

 • Po wygranym pojedynku Uczestnik musi zmienić zwycięską talię – nie może grać więcej niż raz talią, którą odniósł zwycięstwo.
 • Po przegranym meczu Uczestnik może ponownie zagrać tą samą talią.
 • Jeśli mecz zakończy się remisem, wówczas zostaje on powtórzony z udziałem tych samych talii
 • Dopuszcza się dokonywanie zmian w taliach pomiędzy pojedynkami, ale niedopuszczalne jest dokonywanie zmian w trakcie trwania pojedynku (pomiędzy meczami). Udokumentowane wejście w „deckbuildera” w trakcie Pojedynku przez jednego z uczestników, będzie oznaczało jego dyskwalifikację. 
 • Uczestnicy nie muszą zgłaszać swoich talii Organizatorowi ale są zobowiązani do poinformowania przeciwnika o dowódcach, którzy reprezentują przygotowane talie.
 • Niedopuszczalne jest dokonywanie zmian w taliach tuż po podaniu listy dowódców rywalowi. Takie udokumentowane działanie będzie oznaczało dyskwalifikację.
 • Pojedynek toczy się do wygrania trzech meczów przez jednego z Uczestników.
 • Po zakończonym pojedynku należy wysłać na adres: [email protected] screen z wynikiem, na którym będą widoczne nicki zawodników (dla ułatwienia proponujemy by screen zawierał „wyciąg z historii pojedynków”, dostępny po zalogowaniu się do swojego profilu na stronie https://www.playgwent.com/pl. Powyższe informacje wysyła zwycięzca pojedynku wg. schematu:
  • Nicki zawodników
  • Wynik
  • Screen lub screeny z wynikami
 • Podczas turnieju zakazane jest używanie jakichkolwiek trackerów do GWINTa oraz wszelkiego oprogramowania wspomagającego, mogącego wypaczyć lub wpłynąć na wynik rozgrywki. Złamanie tej zasady oznacza dyskwalifikację.
 • Nick, który nie będzie zgodny z tym zamieszczonym w drabince turniejowej oznacza automatyczny walkower.

2. Terminarz i zasady rozgrywek

 • Za główny kanał komunikacji z zawodnikami ustala się mail, który został użyty podczas rejestracji zgłoszenia.
 • Na naszym serwerze Discorda pojawi się również specjalna sekcja pod nazwą „Z GWINTa”, w której będzie można dopytać o szczegóły lub rozwiać wątpliwości dotyczące turnieju.
 • O zakwalifikowaniu się do turnieju, oraz o publikacji drabinki każdy z Uczestników zostanie poinformowany drogą mailową.
 • Turniej startuje w momencie opublikowania drabinki na Gwint24.pl
 • W zależności od ilości zgłoszeń przygotowany zostanie harmonogram rozgrywek, na podstawie którego zawodnicy będą umawiać się na GOG co do terminu rozegrania pojedynku, nie później niż określi to terminarz. Pary Uczestników do pojedynków będą generowane losowo. Jeżeli liczba Uczestników turnieju będzie większa lub mniejsza od ilości wymaganej do stworzenia drabinki turniejowej wówczas Organizator zastosuje tzw. kartę BYE. Przykładowo na 256 dostępnych miejsc zgłosiło się 100 osób. Wówczas Organizator określi liczbę tzw. kart BYE jako różnicę pomiędzy liczbą uczestników wymaganą do stworzenia drabinki (w tym wypadku 128) a liczbą zgłoszeń. Oznacza to, w omawianym przypadku, 28 kart BYE, a więc 28 losowo wybranych Uczestników automatycznie awansuje do kolejnej rundy turnieju, a pozostałych 72 Uczestników będzie musiało rozegrać pomiędzy sobą pojedynki o awans do dalszej fazy w trybie określonym przez niniejszy regulamin.
 • Dopuszcza się rozegranie pojedynku wcześniej niż wskazuje na to terminarz, tylko jeżeli obydwaj Uczestniczy zaplanowanego pojedynku będą posiadali taką możliwość i będą co do tego zgodni.
 • Nieprzystąpienie do pojedynku przez wyznaczonych w drabince turniejowej Uczestników, w wyznaczonym terminie, będzie równoznaczne z rezygnacją z udziału w turnieju. W przypadku gdy jeden z Uczestników nie odpowie na zaproszenie drugiego Uczestnika lub nie podejdzie do pojedynku w wyznaczonym terminie, będzie to oznaczało automatyczną wygraną Uczestnika, który zgłosił swoja gotowość do pojedynku poprzez platformę GOG.
 • Brak przesłania informacji o wyniku w określonym czasie będzie oznaczał rezygnację z dalszego uczestnictwa.
 • Tabela wyników (drabinka turniejowa) zostanie opublikowana na stronie Gwint24.pl i będzie na bieżąco aktualizowana.

3. Nagrody

 • Sponsorami nagród w turnieju „Z GWINTa!” są: Morigal.plCD PROJEKT RED, WOLFPATH STUDIO, oraz Karczma Gwint24.pl.
 • Nagrody zostaną wysłane na adres zwycięzców (w Polsce) lub przekazane drogą elektroniczną pod wskazany adres.
 • Nagrody nie podlegają wymianie.
 • Organizator ma 30 dni na dostarczenie nagród od daty zakończenia turnieju.

4. Utrata połączenia i opuszczenie rozgrywki

 • Utrata połączenia jest jednoznaczna z porażką. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest porozumienie się z przeciwnikiem, który może, ale nie musi wyrazić zgody na powtórzenie meczu z wykorzystaniem tych samych talii.
 • Jeśli obaj zawodnicy utracą połączenie na skutek problemów z serwerem gry, mecz jest powtarzany z wykorzystaniem tych samych talii.
 • Jeśli zawodnik umyślnie opuścił mecz, wówczas jest to równoznaczne z porażką.
 • Jeśli mecz zostanie przerwany ze względu na błąd serwera gry – pojawia się stosowny komunikat o różnicy w wersji klienta – wówczas mecz jest powtarzany z wykorzystaniem tych samych talii.

5. Prawa do transmisji i transmisja rozgrywek

 • Organizator turnieju wyraża zgodę na streamowanie rozgrywek przez Uczestników turnieju, z zastrzeżeniem konieczności poinformowania podczas swojej transmisji o nazwie turnieju i jego organizatorze.
 • Organizator turnieju nie ponosi odpowiedzialności ani nie będzie rozstrzygał w sprawach, polegających na uzyskaniu przewagi podczas meczu przez Uczestnika, który ogląda stream swojego rywala, mając między innymi wgląd w jego karty. Każdy Uczestnik streamujący swój turniejowy pojedynek, powinien być świadomy ryzyka jakie to za sobą niesie i powinien samodzielnie podjąć ewentualne środki zapobiegawcze, np. włączenie streamu z kilkuminutowym opóźnieniem.

6. Kodeks savior vivre, niesportowe zachowanie oraz uzgodnienia pomiędzy Uczestnikami turnieju

 • Wszyscy Uczestnicy turnieju zobowiązani są do przestrzegania zasad odpowiedniego zachowania (savior vivre). Szacunek dla innych uczestników, widzów, streamerów, komentatorów, Organizatora Turnieju jak również Administracji turnieju jest ściśle wymagany od każdego Uczestnika. Niestosowanie się do tych zasad może skutkować różnymi sankcjami, w tym również dyskwalifikacją z turnieju.
 • Wszelkie przejawy niesportowego zachowania, próby oszustwa, obrażanie przeciwnika czy inne naruszenia niniejszego regulaminu powinny zostać odpowiednio udokumentowane (np. poprzez screen) oraz zgłoszone Organizatorowi turnieju celem weryfikacji i wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji.
 • Administrator turnieju nie ponosi odpowiedzialności ani konsekwencji jakichkolwiek uzgodnień pomiędzy uczestnikami, nieuregulowanych niniejszym regulaminem. Wszelkie uzgodnienia indywidualne pomiędzy Uczestnikami, naruszające postanowienia niniejszego regulaminu jak również zasad fair-play będą skutkowały dyskwalifikacją z turnieju.

7. Zmiany w regulaminie, rozstrzyganie sporów, poufność informacji oraz dane osobowe

 • Organizator turnieju zastrzega sobie prawo do możliwości wprowadzenia zmian w regulaminie na każdym etapie trwania turnieju, bez uprzedniego poinformowania o tym Uczestników turnieju. Oficjalna i obowiązująca wersja niniejszego regulaminu jest dostępna na stronie https://Gwint24.pl/.
 • Zawartość wszelkiej korespondencji w ramach turnieju pomiędzy Uczestnikami a Organizatorem i Administratorami turnieju jest wysoce poufna. Publikacja tego typu materiałów bez konsultacji i pisemnej zgody Organizatora lub Administratorów turnieju jest zabroniona.
 • Wszelkie kwestie sporne Organizator będzie rozstrzygał w pierwszej kolejności w oparciu o postanowienia niniejszego regulaminu – w sprawach nieuregulowanych jego postanowieniami , ostateczna decyzja należy do Organizatora i Administracji turnieju.
 • Administratorem danych osobowych Uczestników turnieju jest Gwint24.pl. Poprzez zgłoszenie swojego uczestnictwa w turnieju, Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych wyłącznie do celów organizacji turnieju oraz dystrybucji ewentualnych nagród.
 • Udział w turnieju jest równoznaczny ze znajomością oraz akceptacją postanowień niniejszego regulaminu.

Formularz zgłoszeniowy


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja