Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Talia Skellige – Harald Chromy – 1 linia | patch 0.8.37
Harald Chromy Skellige Talie

Talia Skellige – Harald Chromy – 1 linia | patch 0.8.37

Cześć, z tej strony Pasquda i przygotowałam dla Was kilka propozycji decków Skellige Harald Chromy. Pamiętajcie, że wraz z progresem należy update’ować swoje talie, aby dopasować je do istniejącej mety! Mój deck wraz z rankingiem lekko ewoluował. Oto jego aktualna wersja.

  • Autor: Pasquda
  • Punkty rankingowe autora: 1995

Harald Chromy, 1 linia – Talia Skellige


Kombinacje

Ulubione combo w decku? Odnowa -> Sigdrifa -> Król Żebraków (Król wyciąga nam z decku kapłankę Freyi) -> duży Drakkar.


Rozgrywka

Deck ma bardzo wymowną nazwę „1 linia”. Staramy się ostrożnie buffować jednostki w trzecim rzędzie, mamy do tego Drakkary oraz zbrojmistrzów i grzybki.

Ze złotych kart gram Geraltów, Koral oraz Birnę – jest to zmiana dosłownie z dzisiaj. Wcześniej grałam Zoltana: Trenera, który działał naprawdę dobrze (cała nasza siła jest skupiona w jednym rzędzie) oraz róg dowódcy (zamiast Ocvista), na niższych rangach (grałam róg, ponieważ bomba dwimerytowa zniknęła z obecnej mety, mógł dobrze „zbaitować” aeromancję ST lub Koral w mirrorze).

Wraz z rankingiem deck troszeczkę ewoluował. Zaczęłam spotykać na rankingach głównie ST z Francescą/Hoogiem. Wymieniłam róg dowódcy na Ocvista, aby zachować przewagę kart (zagrywamy go dopiero w drugiej turze).

W konfiguracji z Ocvistem dalej grałam Zoltana. Niestety nie sprawdzał się w mirror matchupach, tym bardziej, gdy przeciwnik zagrywał róg dowódcy (przypominam, nie było w decku Geralt: Igni). Z racji tego wymieniłam krasnoluda na kolejnego wiedźmina.

R E K L A M A

Może paść pytanie: Po co ci „Białe Zimno”? Odpowiedź brzmi: Scoia’tael. Wiewiórki mają tendencję do uciekania na pierwszy rząd grając na Skellige w obawie przed Koral (i słusznie). Ponadto, grając Białe Zimno zamiast np. Aeromancji dostaniemy efekt pogodowy na 2 a nie 1 linię.

Jak wygląda pierwsza tura? Różnie. Zależy od mulliganu. Często oddaję pierwszą turę, w szczególności, kiedy mam na ręku Birnę. W drugiej turze gramy Ocvista, w razie kłopotów buffujemy smoka. Grając na ST nie musimy zostawiać Koral na trzecią turę, ponieważ Wiewióry w 3 turze grają najczęściej same złote karty.


Ewentualne zmiany

Zastanawiam się nad wymianą:

  • 1 zbrojmistrz 1 skald 1 drakkar na 3 Piratów Klanu Dimun.
  • Rozważam wymianę Białego Zimna na Donara, ale odwlekam ten moment za każdym razem, gdy ta karta wygrywa mi grę!

Podsumowanie

  • Deck dobrze się sprawdza na ST/Królestwa północy (nie ważne czy to spam Foltest czy nawet BPP).
  • Deck obrywa przede wszystkim od decków potworów wyżerających cmentarz przeciwnika + klucznik.
  • Będzie nas boleć również Geralt: Igni u KP. Żeby zminimalizować szkody jakie wyrządzi Geralt, sugeruję buffować również inne jednostki niż sam Drakkar

Jak wspomniałam na samym początku – talie należy lekko modyfikować w zależności od tego, co spotykamy na rankingu. Nie żebym się chwaliła, ale pokonałam tym deckiem Myslinga, który był wtedy na 1 pozycji w rankingu!

Zapraszam na strumyk – twitch.tv/pasqudnica

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
  • Krzysztof Langer

    Deck niezwykle mocny, zdecydowanie mogący konkurować z Topką, Jak ktoś lubi Skellige to lepszej opcji nie znajdzie.

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...