Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Spelltael, totalna kontrola!
Eithne Scoia'Tael Talie

Spelltael, totalna kontrola!

Spelltael

Dziś Grzonu podrzuca wam opis talii Scoia’tael opartej na totalnej kontroli, czyli Spelltael. Autorem decku jest Lorenthiel.

Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną!

Czytaj artykuły od Hen Ichaer!


Eithne Spelltael

Oś Talii

Głównym celem Spelltael jest zbuffowanie Strażników Dol Blathanna , jednocześnie generując niezłe tempo przy pomocy Wyroczni i zaklęć. Do zalet talii należy bardzo duże tempo a także fenomenalna kontrola stołu i całkiem niezłe odchudzanie.

Wadą jest fakt, że możemy szybko pozbyć się jednostek, których nie mamy zbyt wiele w tym decku. Co więcej, jesteśmy bardzo wrażliwi na takie karty, jak Sweers czy Regis: Wampir wyższy .


Karty

Złote

 • Susza / Ragh Nar Roog – 2 złote pogody, które wywierają ogromną presję jeśli przeciwnik nie ma kontry.
 • Ithline Aegli – Bardzo mocna karta ze świetną synergią z naszym archetypem. Nie dość że buffuje nasze jednostki podwójnie to jeszcze dzięki użyciu Pioruna Alzura może wygenerować 16 pkt.
 • Aglais – Świetna karta pozwalająca użyć spellu, rzuconego przez naszego oponenta, co stanowi bardzo dobrą synergię z resztą talii.

Srebrne

 • Kompresja Artefaktowa – Bardzo silna karta, poza usunięciem niewygodnej jednostki ze stołu eliminuje ją całkowicie z gry, co jest świetną kontrą na wszelkiego rodzaju carry-over pokroju Nekkerów czy Morkvarga .
 • Ostatnie życzenie – Karta, która pozwala uratować grę wyciągając kartę, której zabrakło nam w ręku. Pamiętajcie jednak, aby użyć jej dopiero kiedy mamy skróconą talie, aby zmaksymalizować szansę na uzyskanie tego, czego potrzebujemy.
 • Niszczące Gradobicie Merigold – Karta obecna w większości decków obecnej mety. Robi gigantyczny power swing. Jest w dobrej synergii ze złotymi pogodami.
 • Podwójny Krzyż Alzura – Karta, która wyciąga nam zbuffowanych Strażników, których nie udało nam się dobrać, lub wyciąga Wyrocznie, które bardzo pomagają wygrać pierwszą rundę.
 • Dar natury – Karta, która wyciąga nam dokładnie to zaklęcie, którego potrzebujemy, jednocześnie skracając talie.
 • Rozkaz wymarszu – Karta pozwalająca wyciągnąć albo potrzebnego najemnika albo np. wzmocnionego Strażnika, kiedy w decku nie zostały nam już inne jednostki.

Brązowe

 • Elfi Najemnik – Karty skracające deck i używające kolejnych zaklęć. Zdecydowany core tego decku.
 • Strażnik Dol Blathanna – Nasze jednostki do buffowania. Finiszer na rundę trzecią.
 • Wyrocznia – Karta generująca gigantyczne ilości punktów jeśli zagrywamy odpowiednio dużo zaklęć, a tych jak wiadomo nam nie brakuje.
 • Piorun Alzura – Dobry removal, po prostu 7 pkt.
 • Czyste niebo – Dzięki niemu możemy wyczyścić pogodę, albo wyciągnąć brakującego Strażnika w ostatniej rundzie.
 • Znak Quen – Dzięki niemu naszym Strażnikom nie straszne są gradobicia czy pioruny.
 • Rozdarcie – Karta tak samo jak Niszczące Gradobicie Merigold jest w świetnej synergii ze złotymi pogodami, które zmuszają przeciwnika do grania wszystkich jednostek w jeden rząd.

Rozgrywka

Mulligan

Na startowej ręce chcemy mieć dokładnie jednego Strażnika Dol Blathanna, za to jak najwięcej Elfich Najemników i Wyroczni. Przyda nam się zapewne także jakaś złota pogoda i srebrne zaklęcia.

R E K L A M A

Runda 1

Bardzo zależy nam na wygraniu R1. Co staramy się osiągnąć poprzez użycie Wyroczni i całej serii zaklęć do kontroli stołu.

Runda 2

Zwykle chcemy wycisnąć przeciwnika (poza mirrorem, gdzie chcemy zdobyć CA), aby w rundzie trzeciej mieć silny finiszer w postaci zbufowanych Strażników, a przeciwnika zostawić z resztkami.

Runda 3

Perfekcyjna sytuacja jest taka, że wchodzimy w tą rundę z jednym Strażnikiem, Podwójnym Krzyżem Alzura i Eithne. Tutaj po prostu staramy się osiągnąć jak największe value z naszych kart.


Jak gra się Spelltael?


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Wolffe

  Mocna talia, ale z łatwością kontrowana przez szpiegów Nilfgaardu. W pierwszej rundzie zabijać Wyrocznie i wymusić zagranie jednej złotej pogody. W przypadku wygrania coinflipa rzucić Rainfarna w Cantarellę, przez co przeciwnik chcąc wygrać 1 rundę najczęściej pójdzie na -2 karty, przez co w drugiej rundzie musi spasować od razu, żeby chociaż trochę nadrobić. W 3 rundzie Brzask/Vanhemar wygrywają grę, bo ta talia jest bezradna bez swojej pogody. Mój ulubiony matchup ze wszystkich 😀

  • Grzonu

   Białe zimno wiadomo że jest fajne, tylko pytanie zamiast czego 😉 Dodatkowo jesli przeciwnik nie czyscic pogody to biale zimno bedzie martwe

  • wiesiu

   co to jest coinflip ?

   • speedor123

    Coin flip to z angielskiego rzut monetą – ten na początku każdej rozgrywki

    • wiesiu

     dzieki za info …czyli inaczej mowiac ten kto zaczyna jako pierwszy … a co jest lepsze, zaczynac jako pierwsz czy drugi?

     • Ganisz

      I to jest ciekawa rozkmina. Kiedyś podobno wyniki były 48/52% , ale po ostatnim Gwent Challengerze zwrócono uwagę, że aż 72% meczy, które zaczynało się jako druga osoba, zostało zakończonych zwycięstwem i Czerwoni jasno dali do zrozumienia, że będą nad tym pracować. Bo uznają takie rozwiązanie za kluczowy problem.

      Btw. to zależy generalnie od talii. Jeśli masz talie kontrolną, opartą na kontrach do ruchów przeciwnika, to raczej nie chcesz startować, bo masz karty reagujące na karty oponenta. Jeśli on nic nie zagrał, to często musisz zagrać coś i nie zyskujesz efektu na pustym stole.

      W innym przypadku na mirrory, stateczki i odrzucanie. Ten kto zaczynał i wrzucał statek jako pierwszy z reguły miał lepiej, bo mógł już przy dwóch zacząć kosić przeciwnika, zakładając, że nie zostały mu zablokowane drakkary lub usunięte.

     • wiesiu

      dziekuje pieknie za wyjasnienie

 • dziuga

  kompresji akurat na najpodlejszego człowiek jakie znało skelige bym nie użył, w sumie na nekuha też.

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...