Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Skellige Discard w nowej odsłonie!

Skellige Discard w nowej odsłonie!

Nowy discard

Bardzo chciałbym móc powiedzieć, że mam cokolwiek wspólnego z wykombinowaniem talii Skellige Discard. Bardzo chciałbym móc powiedzieć, że przynajmniej miałem podobną koncepcję i testowałem coś takiego, lecz ktoś wrzucił przede mną. Niestety, nie mogę. Autorem talii jest mddzzz.

Ta talia wzięła mnie z zaskoczenia, tak jak całą resztę, przebojem wbiła się do wysokich rang i do, śmiem to powiedzieć, tier1 talii aktualnego meta.

Jest to też talia, która dała mi największą radość z grania od czasów Skellige: Dash. Jej synergie są doskonale wymyślone i przemyślane i niemal w każdym momencie gry mamy bardzo dużo opcji i decyzji do podjęcia.

Nie jest to talia łatwa, ale spokojnie jest do ogrania. Polecam „motzno”.

Zapraszamy na naszą grupę dyskusyjną!

Czytaj artykuły od Hen Ichaer!

R E K L A M A

Skellige Discard


Karty

Złoto

 • Cerys – wokół niej zbudowana jest cała talia. 21 złotej siły na przestrzeni trzech rund, której nie musimy zagrywać z ręki. Brzmi kozacko? Bo takie właśnie jest.
 • Myszowór – najważniejsze, poza Cerys, złoto w talii. Kopanie talii oraz wrzucenie z niego 2 x harcownik daje nam potężny power swing i zmniejszenie licznika Cerys o dwa.
 • Lugos – doskonały do zrzucenia któregoś z harcowników (najlepiej an Craite). Bardzo dużo siły, licznik Cerys zmniejszony o 1. Same zalety.
 • Koral – ten slot może być wymieniony na coś innego, ale Koral jest po prostu mega silna w aktualnym meta i nie bardzo jest sens grać cokolwiek innego.

Srebro

 • Olgierd i Morkwarg – z początkiem każdej rundy wchodzą z cmentarza pomniejszeni o połowę. Co oznacza, że co rundę musimy zmniejszyć licznik Cerys tylko o 2, a nie o 4.
 • Zygfryda – talia na discardzie i reanimacji. A w niej Zygfryda. No kto by pomyślał…
 • Gremista, Donar – karty użytkowe. Bloker i mag.
 • Uldaryk – dobiera jedną, odrzuca drugą. Tą drugą może być harcownik an Craite, do tego jeszcze aktywuje strzelanie statków. Co często sprawia, że zagranie tego szpiega zmienia stan na stole o zaledwie 6-8 punktów. Czyli wybitnie tanio jak na zdobycie przewagi kart.

Brąz

 • Harcownicy an Craite – odrzucamy kartę, karta wchodzi do gry, wchodząc zmniejsza licznik Cerys. Idealna sytuacja.
 • Stateczki – często warunek wygrania rundy pierwszej. Praktycznie nie da się grać przeciwko dwóm stateczkom i, jak przeciwnik nie ma jak ich pozdejmować, najpewniej łatwo odda nam rundę.
 • Kapłanki – do wskrzeszania stateczków w R1 i harcownika Tuirseach w rundach późniejszych. Każde wskrzeszenie to 1 mniej na liczniku Cerys.
 • Piraci – odsysanie talii + dobre paliwo strzeleckie dla stateczków.
 • Kapitanowie klanu Dimun – no cóż, skoro już odrzucamy jak szaleni te karty, to warto by na tym zarobić. Tak z 16-17 siły powiedzmy. Bo do takich mniej więcej rozmiarów wyrastają te chłopaki.

Rozgrywka

Wystawiamy stateczki ile mamy i zaczynamy ustawienie. Najlepiej jak najszybciej zrzucić Cerys za pomocą Brana, wraz z Olgierdem i Morkwargiem (ale może być z Harcownikiem – jednym albo drugim, jak mamy któregoś Olka albo Pieska na ręku).

Pamiętamy, żeby zawsze wybierać Cerys jako pierwszą. Kolejność ma znaczenie, bo Mork od razu wskoczy do gry po odrzuceniu (tak jak Harcownik) i Cerys powinna już wtedy być na cmentarzu – zmniejszy to jej licznik.

Przed zagraniem Myszowora staramy się odessać talię Piratami.

Dalsza gra zależy od tego co będzie się działo na stole. Jak już pisałem, talia ma ogromną ilość opcji i decyzji do podjęcia, nie sposób ich tu wymieniać.

Z Koral niemal zawsze czekamy tak długo jak się da. Podobnie z Kapitanami, ale nie bójcie się użyć ich do wygrania R1 czy zbudowania tempa w R2. Często niebezpiecznie jest mieć ich obu w R3, gdyż nie bardzo mamy jak zróżnicować ich siłę, więc spadają obaj na raz od jednej pożogi.

Miłej zabawy i do zobaczenia
Kloshford/Zakapior
Hen Ichaer Team

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Krzysztof Falkowski

  Heh, ostatnio na skellige tylko tą talię spotykam 🙂 ale jakoś szału nie robi w starciu z pożogą Nilfgardu. Dużo większy problem miałem z QG, na szczęście na 3.7mmr chyba wszyscy ją porzucili na rzecz Cerys

 • Stary Wąż

  No, no całkiem całkiem. Zawsze zaraz po aktualizacji królują prymitywne talie dopiero potem wchodzą do gry bardziej finezyjne. Sam radzę sobie nieźle całkiem inną.

 • Moczymorda

  talia podatna na jakąkolwiek kontrole, ale jest dobra. Choć nie wiem czy Tier 1

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...