Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Silnie kontrolny Eredin
Eredin Potwory Talie

Silnie kontrolny Eredin

 • Ocena - (oceń również!)
Sending
User Review
4.25 (4 votes)

Silnie kontrolny Eredin

Eredin już od kilku patchy utrzymuje się na wysokiej pozycji tierlisty talii. Wbiłem nim ostatnio top 1000 i okazała się niesamowicie skuteczna przeciwko topowym taliom takim jak Spell’tael czy też szpiedzy Emhyra.


Silnie kontrolny Eredin


Oś talii

Talia opiera się na nękaniu przeciwnika Mrozem w sposób bezpośredni, zagrywając pogodę na zajmowany przez jednostki rząd, albo pośredni, wrzucając jednostki w Mróz za pomocą Utopców.

W talii mamy 2 silne win-condition –  Sukkuba a także Iris . Żeby maksymalizować szansę na wyciągnięcie dużego value z Sukkuba musimy dbać o CA, więc często lepiej jest przegrać pierwszą rundę z kartą więcej niż wygrać z kartą mniej. 


Karty

Złote

 • Eredin – lider, który ma świetną synergię z Mrozem, może stworzyć i zagrać dowolną brązową jednostkę Dzikiego Gonu. Zwykle używamy go w Nawigatora , aby wyciągnąć kolejnego Ogara lub Jeźdźca Dzikiego Gonu , ale nie jest to reguła.
 • Geralt: Igni – bardzo silne złoto, które w tej talii sprawdza się niesamowicie dobrze z racji dużej ilości przesuwających kart. Bardzo ważne na w konfrontacji z Foltestem.
 • Caranthir – kolejne źródło Mrozu i przesuwania jednostek w naszej talii.
 • Sukkub z Vergen – z łatwością nie raz wyciąga nawet 50 punktów. Jest z reguły naszym przedostatnim zagraniem.
 • Klucznik – genialna kontra przeciw Skellige, ponieważ możemy nim zabrać silną jednostkę z cmentarza. Najczęściej gramy go, aby ponownie zagrać Iris . W innych przypadkach zwykle dobrym celem jest mag, który może zdjąć Zagrożenia. Możliwości jest wiele, trzeba zawsze pomyśleć i użyć go zależnie od sytuacji w jakiej jesteśmy.

Srebrne

 • Iris – super finisher, który przy niedużym wysiłku wyciąga 25 punktów. Gdy w rzędzie rywala jest Mróz, a w lustrzanym do niego Jeździec, to Iris detonuje się od razu.
 • Jotunn – daje możliwość przesunięcia 3 jednostek do linii z Mrozem zadając im po 3 punkty obrażeń, czyli razem 15 punktów.
 • Białe Zimno  – po prostu podwójny Mróz. Bait na Czyste Niebo z klasowego maga.
 • Pożoga  – niszczy to czego Mróz nie dał rady. Trzeba ją grać mądrze, bo jeśli użyjemy 2x  Iris najpierw może okazać się że to nasza jednostka jest najsilniejsza.
 • Przeraza – szpieg, który dodatkowo może przenosić jednostkę do swojego rzędu. Świetna synergia z Mrozem i Geraltem Igni.
 • Dorregaray – Bardzo uniwersalna karta, zazwyczaj gramy go w  Utopca , ale granie go w Ekimmę też jest bardzo dobre jeśli chcemy mieć więcej carryover niż nasz przeciwnik. 

Brązowe

 • Brzask – kontra na pogodę, które w meczach na inne pogodynki jest niezbędna, a w meczach gdzie nie jest grana pogoda – odchudza talię.
 • Trzaskający Mróz – nasza główna pogoda, którą możemy wyciągać z Ogarów , co jednocześnie odchudza talię.
 • Ogar Dzikiego Gonu – wyciąga Zagrożenie Mróz i odchudza talię, czegoż chcieć więcej.
 • Wojownik Dzikiego Gonu – pozwala dobić irytującą jednostkę, dodatkowo jest w świetnej synergii z Mrozem.
 • Utopiec – bardzo silna brązowa karta, która umożliwia przesuwanie jednostek. Jeśli wrzucimy przeciwnika w Mróz robi razem 11 punktów + usuwamy kłopotliwą jednostkę. Ważny przeciwko Nilfgaardowi.
 • Jeździec Dzikiego Gonu – mocna dziewiątka, która zwiększa obrażenia z Mrozu o 1, co jest bardzo ważne, ponieważ możemy wrzucić w takie Zagrożenie Iris nie dając przeciwnikowi czasu na reakcję.

Rozgrywka

Mulligan

Na ręce startowej chcemy mieć maksymalnie 2 Ogary Dzikiego Gonu i żadnego Trzaskającego Mrozu . Zazwyczaj 1  Jeździec Dzikiego Gonu wystarcza aczkolwiek, jeśli spodziewamy się dużej liczby removali możemy zostawić 2. Jeśli nie gramy na Foltesta, Dagona lub przeciwnego Eredina można pozbyć się Brzasku.

Runda 1

Zwykle zaczynamy od Ogara , nawet jeśli przegraliśmy coinflip, ponieważ przy użyciu Utopców możemy i tak wrzucić przeciwnika w Mróz. Następnie możemy z Eredina zagrać Nawigatora , aby wyciągnąć kolejnego Ogara i kolejny Trzaskający Mróz przy okazji nieźle odchudzając talię. W pierwszej rundzie nie chcemy się wyzbyć ze wszystkich Zagrożeń bo później też będą nam potrzebne. Staramy się utrzymać cały czas wysokie tempo, nie dając przeciwnikowi okazji do zyskania przewagi 2 kart. 

Runda 2

Jako, że długie rundy są nam na rękę zazwyczaj od razu passujemy. Nie rzucamy szpiega nawet jeśli wygraliśmy! Dużo lepiej zostawić go sobie na ostatnią rundę, dzięki czemu możemy zrobić sobie 2 karty przewagi, a to praktycznie gwarancja zadziałania Sukkuba . Jeśli przegraliśmy staramy się szybko wyciągnąć duże tempo, aby przeciwnik nas za mocno nie wycisnął.

R E K L A M A

Runda 3

Tutaj po prostu staramy się użyć  Iris . Nawet jeśli nie mamy jej na ręku dobrze jest blefować, że ustawiamy Mróz Jeźdźców pod Iris, aby wycisnąć z przeciwnika removale, których potem może zabraknąć mu na Sukkuba . Im ta runda trwa dłużej tym lepiej dla nas bo możemy osiągnąć większe value z pogody,  Pożogi Igni .


Jak się tym gra?


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja