Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » „Rzut oka na przyszłość GWENT Masters” – Pro Ladder przekształca się w Pro Rank! Harmonogram i zmiany
Esport Newsy

„Rzut oka na przyszłość GWENT Masters” – Pro Ladder przekształca się w Pro Rank! Harmonogram i zmiany

Przyszłość GWENT Masters

Po wczorajszym streamie wiemy, jak będzie wyglądał system rankingowy i że od teraz najwyższą rangą w Gwincie będzie ranga PRO. Dzisiaj na oficjalnej stronie GWENT Masters, został opublikowany artykuł z wyjaśnieniem zmian w profesjonalnym trybie rozgrywek. Treść tego wpisu możecie znaleźć poniżej.


Treść artykułu:

„Open #7 był ostatnim turniejem GWENT Masters w tym roku. Zbliża się oficjalna premiera GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, a wraz z nią zmiany w formacie GWENT Masters. Przybliżymy tutaj niektóre z nich. Jesteście zainteresowani? Czytajcie dalej!

Przyszłość Pro Ladder

Zadaniem trybu Pro Ladder była promocja wszechstronności i różnorodności frakcji na najwyższym szczeblu gry. Od jego wprowadzenia w 2017 r. stanowił pomost pomiędzy najlepszymi graczami rankingowymi i zawodowcami. Wraz z końcem wydarzeń GWENT Masters na ten rok postanowiliśmy zmienić niektóre aspekty Pro Ladder. Modyfikacje te, oparte na sugestiach społeczności, to m.in. zmiana liczby meczów wymaganych do dotarcia na szczyt, a także rozwiązanie problemu polegającego na tym, że gracz, który osiągnął rangę 21 i zakwalifikował się do następnego sezonu Pro Ladder, musiał czekać jeszcze miesiąc na rozpoczęcie rywalizacji.
23 października, gdy tylko aktualizacja Homecoming wejdzie w życie, tryb Pro Ladder w znanej nam postaci przestanie istnieć. Zastąpi go „Pro Rank” – najwyższy szczebel rozgrywki rankingowej w GWINCIE. Matchmaking w Pro Rank wciąż będzie oparty na fMMR i tak samo jak wcześniej gracze będą musieli dobrze sobie radzić w grze wieloma frakcjami. Znacznie jednak zmniejszono liczbę meczów odblokowujących fMMR – odblokowanie 100% fMMR nie będzie już wymagało rozegrania 100 meczów każdą frakcją, ale zaledwie 40.
Zmiana ta idzie w parze ze skróceniem sezonu Pro. Nowy system jest zsynchronizowany z grą rankingową tak, że Pro Rank będzie jej naturalnym przedłużeniem, w związku z czym każdy sezon będzie trwał 1 miesiąc, a na koniec miesiąca nastąpi reset. Czołowych 500 graczy Pro Rank zachowa swoje pozycje, a inni gracze zostaną zdegradowani o jedną rangę, ale w następnym sezonie będą mogli znów awansować i natychmiast dołączyć do wyścigu. Właśnie tak! Gracze, którzy osiągną najwyższą rangę w trwającym sezonie, będą teraz mogli od razu grać w Pro Rank (z fMMR ustawionym domyślnie na 2400).
Kolejnym pozytywnym efektem tych zmian jest fakt, że wszyscy gracze rankingowi będą mogli walczyć o nagrody sezonowe, co oznacza, że zawodowcy nie będą już musieli balansować pomiędzy różnymi trybami gry.
Punkty Crown Points dla 200 najlepszych graczy w Pro Rank będą przyznawane co miesiąc, a ich ilość zostanie odpowiednio dostosowana do krótszych sezonów. Na potrzeby kwalifikacji do GWENT Masters brane będą pod uwagę łączne wyniki CP z 2 (szczebel Open) i 4 (Challenger) sezonów.
Harmonogram
Tryb Pro Rank stanie się aktywny natychmiast, po aktualizacji Homecoming. Wszyscy gracze GOG uprawnieni do gry w Pro Ladder zostaną 23 października automatycznie przeniesieni do Pro Rank. Dopóki jednak wszyscy uprawnieni gracze z PS4/Xbox One nie dołączą do Pro Rank 4 grudnia, gra w Pro Rank w październiku i listopadzie nie będzie przynosić graczom punktów Crown Points. Dopiero od grudniowego sezonu rozpoczną się cięcia i gracze będą mogli odpaść z Pro Rank.
Pierwszy turniej Open po przerwie między sezonami odbędzie się w marcu 2019 r. Najlepsi gracze wybrani na podstawie łącznych wyników w dwóch sezonach poprzedających turniej zakwalifikują się do GWENT Open #8 oraz kwalifikacji online do turnieju. W dalszej części roku, przyjdą Challenger #5 i wielki finał inauguracyjnego sezonu serii – World Masters!
Cieszymy się, że możemy wprowadzić te zmiany do rywalizacji w GWINCIE i mamy szczerą nadzieję, że nowy system będzie bardziej satysfakcjonujący dla zawodowców, a początkujących graczy zachęci do podjęcia próby dotarcia na szczyt. Dajcie znać, co sądzicie o nowym formacie, a jeśli macie jakieś pytania, nie bójcie się pytać!
Z poważaniem,
Zespół GWENT Masters”
Źródło: GWENT Masters

Okiem Beletrysty

Jest to zmiana jak najbardziej na plus. Teraz nie będzie trzeba czekać na wejście do trybu Pro Ladder czy wbijać GMa w określonym terminie jeszcze przed zakończeniem sezonu, aby w ogóle się zakwalifikować . Połączenie rangi PRO z normalnym systemem rankingowym to też większa satysfakcja dla graczy, którzy podejmą walkę o topkę (pojawi się więcej skillowych zawodników na ich drodze, którzy dotychczas ograniczali się do Pro Laddera).

Dla samych prosów to także zmiana na plus. Będą oni mogli zdobywać ramki czy ekskluzywne nagrody sezonowe, gdy będą walczyć o Crown Points i wejściówki na turnieje. Miesięczny system może być dla nich nieco mniej komfortowy (trochę mniejsze „widełki” czasowe na grind), ale tutaj już sami gracze z topki muszą wyrazić swoje zdanie – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Co najważniejsze – na PRO randze nadal będzie się liczył fMMR. W dalszym ciągu trzeba będzie wygrywać deckami z różnych frakcji, aby myśleć o podbiciu profesjonalnej sceny, która de facto opiera się właśnie na lineupach, banach i skillu w graniu matchupów na wszystkie frakcje.

Nieco smuci fakt, że kolejny turniej z serii GWENT Masters rozpocznie się dopiero w marcu (GWENT Open #8), co spowolni dalszy rozwój sceny turniejowej i oddali w czasie wyczekiwane GWENT World Masters.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Majroneri

  Marzec 2019 uważam za dobrą decyzję. Według mnie trzeba dać wszystkim czas na zapoznanie się z nową grą, nowym Gwintem. Czerwoni powiedzieli też, że to da im czas na testowanie jak się nowy system sprawdza i jaki będzie odzew. Także na spokojnie, myślę, że to uczciwa data. Jeżeli fajnie się będzie grało w nowego Gwinta to turnieje zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu.

 • soltysek

  „odblokowanie 100% fMMR nie będzie już wymagało rozegrania 100 meczów każdą frakcją, ale zaledwie 40.”

  No super że to zmniejszyli, tylko że: poprzednio sezon trwał 2 miesiące, teraz to tylko 1 miesiąc.
  Matma dla przedszkolaków. Było 50 gier na frakcje na 1 miesiąc, teraz będzie 40.

  Ogólnie bardzo dobry pomysł z połączeniem rankingów, teraz nagrody za topowe miejsca faktycznie trafią do najlepszych zawodników a nie grinderów 1 talii. W 100% popieram.

 • Grumsh

  Rozumiem, że trzeba wszystko przesunąć, bo tak naprawdę dostajemy zupełnie inną grę. Tak z ciekawości chciałbym wiedzieć ilu jest tych konsolowców + czy istnieje jakiś gracz konsolowy który dostał się do proladdera. Jeżeli nie to czy istnieje jakiś sens przesuwać wszystko o miesiąc?

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...