Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Punkty Nagród – czym są i jak z nich korzystać? Wszystko o Księdze Nagród!
Pierwsze kroki w Gwincie Poradniki

Punkty Nagród – czym są i jak z nich korzystać? Wszystko o Księdze Nagród!

Czym są Punkty Nagród? Do czego służą? Jak je zdobywać? Co to Księga Nagród? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w poniższym artykule.


Czym są Punkty Nagród i do czego służą?

Potocznie nazywane Kluczykami lub PN. To jeden z surowców/waluty dostępnych w Gwincie.

Służą do opłacania poszczególnych elementów w Księdze Nagród w celu pozyskania pozostałych surowców, ramek, awatarów, tytułów, skórek dowódczych, a także rewersów kart i planszy!


Jak zdobywać Punkty Nagród?

 • Zdobywanie dziennej Korony – za każde wygrane kolejno 6, 12 i 24 rundy kompletuje się nasza Dzienna Korona, resetowana o godzinie 1 w nocy czasu polskiego. Każda zdobyta Korona nagradza nas 2 PN.
  Dodatkowo każde dwie wygrane rundy dają nam losowo garstkę różnych surowców w tym możliwy jest 1 PN.
  Rundy – nie mylić z meczem, który składa się z trzech rund, a co za tym idzie podczas jednego meczu możemy wygrać do dwóch rund.
 • Codzienne logowanie – raz w tygodniu (trzeci dzień z kolei) dzienną nagrodą za logowanie jest 1 PN.
 • Osiągnięcie poziomu – każdy wbity poziom daje nam 1 PN.
 • Koniec Sezonu Rankingowego – w zależności od progresji (tabelka obok), za wbijanie rang otrzymujemy od 5 do 25 PN po zakończeniu sezonu.
 • Poziom Prestiżu – każdorazowe osiągnięcie maksymalnego poziomu tj. 60 nagradza nas Poziomem Prestiżu, który dodaje stały bonus do konta (zwykły poziom się zeruje i wbijamy kolejny prestiż). Osiągnięcie 4 Poziomu Prestiżu daje nam szansę na zdobycie dodatkowego 1PN losowo po zakończonej rozgrywce.
  Z praktyki wiem, że skuteczność jest różna. Czasem można otrzymać kilka takich bonusików dziennie, a czasem zero.
 • Kolekcje/Osiągnięcia – w zakładce Kolekcji mamy całą masę osiągnięć których wypełnienie zapewnia nam od 1 wzwyż PN (uzależnione od osiągnięcia).
 • Pojedynki frakcji – czy inne podobne eventy. W trakcie trwania wydarzenia wydarzenia wykonujemy zadania, a niektóre nagrody są w postaci PN w różnej ilości.
 • Inne wydarzenia – nie sposób zliczyć i spamiętać wszystkich eventów które były i za pewne będą, jednak zwykle podczas nich mamy szansę na zdobycie PN. Np. Tydzień z Androidem dodaje 1PN do nagród za codzienne logowanie.

Czym jest Księga Nagród?

To miejsce w którym możecie wydać swoje pozyskane Punkty Nagród. Łatwo ją znaleźć w lewym dolnym rogu – ot obrazek otwartej książeczki.


Co w niej znajdziemy?

 • Zakładki Roków w Gwincie – jedna zakładka główna dla zestawu podstawowego, oraz kolejne zakładki z których każda odpowiada za jeden rok w Gwincie odpowiadający długością kalendarzowemu jednak rozpoczynający się w okolicach marca.
 • Drzewka Frakcji – początkowy element Gwinta. Zawierają między innymi beczki frakcyjne i skórki dowódców. Bardzo opłacalna rzecz, gdyż skiny z tych drzewek kosztują tylko 4 PN (dla Syndykatu 5 PN).
 • Drzewka Dowódców – wymagają od nas odblokowania przez wykupienie skrajnego elementu drzewka frakcyjnego (tego ze skinem). Zawierają podobne elementy co drzewka frakcji, jednak bardziej spersonifikowane dla danego dowódcy.
 • Drzewka Sezonowe – zmieniają się co miesiąc wraz z sezonami. Bibeloty z nich pozyskiwane wraz z sezonem zmieniają wygląd, ale zawsze są z tej samej kategorii.
  Drzewka Sezonowe już się nie powtórzą! W tym roku w ramach wyjątku mamy możliwość uzupełnić jeszcze zeszłoroczne, ale to ostatnia szansa.
  Wyróżniamy trzy typy drzewek:
  – Drzewko Sezonowe aktualne (reprezentanta sezonu) – czyli to na środku. Uzupełniając je otrzymujemy awatar, ramkę, tytuł, a kompletując całe – rewers sezonu.
  – Drzewko Ramek (zeszłoroczne) – zawierają trzy ramki, z czego każda następna jest wersją progresywną poprzedniej. Za skompletowanie całego uzyskamy najbardziej rozwiniętą wersję ramki.
  – Drzewko Postaci (zeszłoroczne) – zawierają dwa awatary i rewers sezonowy.

 • Drzewka Dodatków – znajdują się w kolejnych zakładkach Księgi Nagród. Część z nich pozwala na odblokowanie kolejnych drzewek dowódców, a część jest mniej złożona. Wyróżniamy trzy rodzaje takich drzewek:
  – Krwawa Klątwa i Wojna Krwi – zawierają skórki dowódców z tych dodatków po jednej na każdą frakcję. Odblokowują kolejne drzewka dowódców.
  – Syndykat – drzewko dokładnie tak samo działające jak drzewko frakcyjne. Jedyna różnica jest taka, że ta frakcja weszła wraz z dodatkiem Novigrad i nie należy do zestawu podstawowego.
  – Żelazna Wola i Kupcy Ofiru – zupełnie inne drzewka dodatków. Nie mają rozszerzeń w postaci np. drzewek dowódców. Jednak każde z nich zawiera: tytuł, ramkę, awatar i skórkę jednego dowódcy, tematycznie powiązaną z dodatkiem.
 • Drzewka Roku – tutaj ciężko mówić o jakiejś zasadzie co do ich zawartości, gdyż mamy dopiero dwa takie drzewka.
  Drzewko Dzika zawiera tytuł, ramkę, planszę, a za ukończenie całego otrzymujemy awatar.
  Drzewko Szczurołaka zawiera natomiast tytuł, ramkę, awatar, a za pełne skompletowanie nagradza nas rewersem.
  Drzewka Roku nie znikają, ani nie blokują się po zakończeniu rocznego cyklu.


Zawartość Drzewek Nagród

 • Element początkowy – zwykły, nic nie znaczący graficzny symbol danego drzewka. Od niego zaczynamy wykupować elementy.
 • Elementy fabularne – zawsze każdy z nich kosztuje 5 PN. Odblokowywanie każdego kolejnego zapewnia nam większy przypływ złota (grafika obok). Dodatkowo odkrywają nam część historii (wyświetlana po lewej stronie drzewka nagród), powiązanej z danym drzewkiem.
 • Skrzynka – również otwiera nam część historii. Dodatkowo w zależności od drzewka zawiera cenne nagrody. Wśród nich zawsze znajdziemy pokaźną ilość dwóch z trzech surowców (Złoto, Skrawki, Pył Meteorytowy) i jeden z dodatkowych elementów w postaci: dwóch beczek frakcyjnych/podstawowych/dodatków, jednej beczki premium lub skórki dowódcy.
 • Skórka Dowódcy/Korona – po prostu odblokowuje skina postaci.
 • Puchar – występuje tylko w drzewkach sezonowych. Zapewnia nam przeróżne surowce, beczki i bibeloty w zależności od fantazji twórców gry. Wyróżnia się tym, że aby zdobyć nagrodę i móc przejść dalej musimy najpierw wykonać określone zadanie, np. „Ukończ codzienne zadania w liczbie 3”.


Koszty nagród

Warto zwrócić uwagę na to, że im droższy jest dany element Drzewka Nagród, tym korzystniejszymi nagrodami nas obdaruje.

Wygląda to następująco:

 • 1 PN = 50 Złota lub 40 Skrawków Kart lub 30 Pyłu Meteorytowego
 • 2 PN = 100 Złota lub 80 Skrawków Kart lub 60 Pyłu Meteorytowego lub 1 Beczka
 • 3 PN = 200 Złota lub 160 Skrawków Kart lub 90 Pyłu Meteorytowego lub 2 Beczki – Progresja 50% (nie dotyczy Pyłu)
 • 4 PN – losowo dobrane dwa z surowców o wartości proporcjonalnej do wymienionej powyżej dla 1 i 2 PN
 • 5 PN:
  – dwa z surowców w zależności od drzewka – 200 Złota lub 160 Skrawków Kart lub 90 Pyłu Meteorytowego ORAZ 2 Beczki lub 1 Beczka Premium lub bibelot – Progresja, jednak trudna do oszacowania
  – element fabularny wspominany powyżej również kosztuje 5 PN i następuje zamieszczona wcześniej progresja.
 • Inna ilość PN – tutaj na prawdę ciężko oszacować cokolwiek. Zwykle powiązane jest to z określonymi bibelotami i to ich wartość wpływa na koszt pozyskania z Drzewka Nagród.

W co inwestować w Księdze Nagród?

Jeżeli chodzi o nowych graczy odpowiedź jest prosta. W Drzewka Frakcyjne

Głównym powodem są Beczki Frakcyjne, które możemy z nich zdobyć. Dodatkowo zapewniają nam kolejne i na dodatek tanie skórki dowódcze dla naszej ulubionej frakcji i odblokowują Drzewka Dowódców z których również otrzymamy Beczki Frakcyjne. Oczywiście naszpikowane są też cennymi dla nas zwłaszcza na początku Skrawkami Kart i Złotem.

R E K L A M A

Zdobywanie surowców

Drzewka nagród są świetnym zastrzykiem Złota, Skrawków Kart i Pyłu Meteorytowego.

Nowych graczy powinno najbardziej interesować Złoto i Skrawki które odpowiednio pozwalają kupować beczki i tworzyć karty.

W późniejszym czasie warto pomyśleć nad Pyłem Meteorytowym w celu transmutacji swoich talli. Jednak to jedynie kwestia kosmetyczna, więc spokojnie możemy zostawić ją na dużo późniejszy etap gry.

Bibeloty

Dla nowego gracza jest to zupełnie niepotrzebne, gdyż nie pomaga w rozwijaniu się na polu bitwy. Na początku inwestycja w bibeloty nie jest najlepszym wyborem. Po prostu lepiej stawiać na surowce, jednak nikt nie zabroni nam rozwijać także aspektu kosmetycznego gry.

Z czasem przyjdzie taki moment, gdy będziemy mieć wszystko co jest nam potrzebne do budowania silnych talii. Wówczas już nie ma żadnej reguły w co wrzucić nasze Punkty Nagród. Najzwyczajniej w świecie kupujemy dowolne bibeloty; ramki, awatary i skórki, bo po prostu nam się podobają.

Drzewka Sezonowe

Warto w nie inwestować bo za rok się już nie powtórzą. Są dobrym,a na dodatek odnawialnym zastrzykiem surowców, oraz zapewniają niepowtarzalne bibeloty.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja