Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Przeklęci Brana
Król Bran Skellige Talie

Przeklęci Brana

Przeklęci Brana

Nowy patch gości na naszych komputerach już od jakiegoś czasu. Mimo sporej liczby nowych kart w mecie nie zmieniło się aż tak wiele. Nie inaczej jest również w przypadku Przeklętej talii Króla Brana autorstwa Swima. Sprawuje się ona całkiem nieźle i wykorzystuje kilka zupełnie nowych kart – w tym dwie złote – które uczyniły Przeklętych naprawdę silną talią, którą warto się zainteresować. Jeśli więc nie macie pomysłu na wykorzystanie Haralda Psiej Gęby czy nowego Tojadu , to podrzucamy wam gotowca.


Przeklęci Brana

 


Oś talii

Cała talia opiera się na trzymaniu odpowiedniego tempa i robieniu swojego. Nie jest to talia kontrolna, więc niestety jeśli nie trafi nam się do ręki Gremista , to jesteśmy skazani na przyjmowanie wszystkich Zagrożeń ze strony przeciwnika. Na delikatną kontrole stołu pozwala nam Kaganiec oraz Trzęsienie ziemi Stammelforda .


Karty

Złote

 • Król Bran – zagrywamy go w pierwszym ruchu odrzucając Tojad , Morkvarga oraz  Harcownika Klanu An Craite . Dzięki temu na wejściu robimy aż 12 punktów i czekamy na aktywację  Tojadu .
 • Kaganiec – bardzo silna złota, legendarna karta. Przeciągamy za jej pomocą na swoją stronę srebrne lub brązowe jednostki wroga o sile mniejszej bądź równiej 8.
 • Tojad – odrzucamy ją w pierwszym ruchu za pomocą Króla Brana . Po 3 turach na cmentarzu karta aktywuje się, a następnie wzmacnia naszą najsłabszą jednostkę na stole o 6 i osłabia najsilniejszą jednostkę wroga na stole również o 6.
 • Koral – świetna karta w obecnej mecie. Możemy skutecznie zablokować kluczowe jednostki wroga tak, że zniszczymy mu całe combo, które na nich opierał.
 • Lugos Szalony – idealny do czyszczenia. Dodatkowo jeśli w ręce nie mamy karty, która w danej chwili by nam się przydała, a mamy za to  Kapłankę Freyi , to zawsze pożądaną kartę możemy odrzucić i wskrzesić ją na stół.

Srebrne

 • Morkvarg – odrzucamy go za pomocą Króla Brana w pierwszym zagraniu. Zapewnia niewielki carryover.
 • Sigrdrifa – przydatna do wskrzeszenia  Djenge Fretta lub Haralda w późniejszych turach. W zależności od sytuacji nie bójcie się używać jej też do wskrzeszania brązowych jednostek.
 •  Djenge Frett – przydatny do czyszczenia kompanów  Haralda . Ważne jest to, że jego siła nie resetuje się po tym, jak karta trafia na cmentarz. Stanowi więc świetnego kandydata do wskrzeszenia za pomocą Sigrdrify w późniejszej turze.
 • Odnowa – najczęściej będziemy używali jej na  Haraldzie . Nie bójmy się jednak zastosować jej do brązowych kart o niskiej sile.
 • Gremista – najczęściej będziemy używali umiejętności Wściekły Ryk . Jest to niestety jedyna karta, którą możemy czyścić zagrożenia. Jeśli więc trafiamy na Dagona lub Eredina warto zachować ją w ręce startowej.
 • Harald Psia Gęba – bardzo silna karta. Harald przywołuje po swojej lewej Wilfreda, po prawej Wilhelma a w rzędzie przeciwnika Wilmara. Wilfred ulepsza losowego sojusznika o 3 pkt siły; Wilhelm rani wszystkich wrogów w przeciwnym rzędzie o 1; a Wilmar sprawia, że możemy zagrać losową Przeklętą kartę z talii. Robimy więc tak, że gramy Haralda, niszczymy czymś Wilhelma, a on rani jednocześnie Wilmara i pozwala nam zagrać coś z talii.

Brązowe


Rozgrywka

 

Mulligan

Na startowej ręce na pewno nie chcemy mieć Tojadu ,  Harcownika Klanu An Craite i Morkvarga . Warto zachować Kaganiec , Koral , Haralda , Włóczniczki  oraz przynajmniej jednego Rozwścieczonego Berserkera  o ile mamy dwie Włóczniczki , w przeciwnym razie szukamy kolejnych Rozwścieczoych Berserkerów . Berserkerów Maruderów warto zachować jako finisher rundy, postarajcie się nie zmarnować ich zbyt wielu w rundzie 1. Cała reszta mulliganu zależy oczywiście od tego, co mamy w ręce i przeciwko komu gramy.

 

Runda 1

Grę prawie zawsze otwieramy Królem Branem , który zawsze odrzuca Morkvarga , Tojad i Harcownika Klanu An Craite. Następnie wrzucamy na stół naszych  Rozwścieczonych Berserkerów , których dobrze aktywować  Włóczniczkami , ponieważ między tymi dwoma kartami jest naprawdę świetna synergia. Jeśli gracie mirror match to warto oszczędzić  Kaganiec na wrogiego  Morkvarga . Pamiętajcie aby nie grać  Haralda przed aktywacją  Tojadu , ponieważ może on wzmocnić jednego z kompanów  Psiej Gęby , a wtedy trudno będzie nam się ich pozbyć. Staramy się wygrać pierwszą rundę, jednak nie kosztem więcej niż jednej karty. Ze względu na brak szpiegów trudno nam będzie nadrobić stratę.

Runda 2

W zależności od tego czy wygraliśmy rundę pierwszą i czy w przypadku przegranej przeciwnik pasuje „na sucho” (czyli nie zagrywając nic), staramy się przejść do rundy trzeciej jak najmniejszym kosztem. Niewielki carryover w postaci  Morkvarga daje nam pewną przewagę.

Runda 3

Tutaj robimy co tylko się da, aby wygrać. Jeśli zachowaliśmy sporą ilość kart i dysponujemy wieloma Przeklętymi jednostkami, na pewno przydadzą się  Berserkerzy Maruderzy . Warto też rozważyć wskrzeszenie  Djenge Fretta za pomocą Sigrdrify , ze względu na dużą ilość punktów. Odnowy najlepiej użyć na  Haralda lub  Włóczniczki .

R E K L A M A

Jak grać Przeklętymi?

Poradnik wideo do talii autorstwa Swima niestety w całości jest w języku angielskim, jednak nawet dla kogoś kto nie rozumie większości słów, samo zobaczenie tego, jak ktoś ogrywa talię, może naprawdę pomóc. Więc patrzcie i uczcie się.


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Bard Main

  70% wr na 40 gier polecam

 • TeeLove

  W opisie pierwszej rundy jest błąd. Branem odrzuca się Harcownika, a nie (tak jak w opisie) Ochotnika.

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...