Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Przecieki informacji o marcowym dodatku! Preorder (rewers i nowe słowa kluczowe dla mechanik!
Newsy

Przecieki informacji o marcowym dodatku! Preorder (rewers i nowe słowa kluczowe dla mechanik!

Crimson Curse – przecieki z Reddita

Marzec się jeszcze dobrze nie zaczął, a już docierają do nas pierwsze wycieki informacji o nadchodzącym dodatku do GWINTA! Wczoraj informowaliśmy Was o nowych słowach kluczowych dla istniejących mechanik w opisach kart i wyglądzie beczek z nowego dodatku. Poznaliśmy także angielską nazwę rozszerzenia – brzmi ona „Crimson Curse”. Nie znamy jeszcze oficjalnego tłumaczenia, ale być może w polskie wersji językowej będzie brzmieć jako „Krwawa/Karmazynowa Klątwa”!

Dzisiejszy poranek to nowe informacje od dociekliwych użytkowników gwintowego subreddita. Pierwszą z nich jest przeciek o planowanym przez CDPR preorderze dla nowego dodatku, który miałby zawierać specjalny skin (dla Ukrytego), rewers kart i 40 beczek z nowego dodatku! Oznacza to, że oficjalną zapowiedź Crimson Curse dostaniemy najpewniej na dniach!

Źródło: Reddit

Druga wieść jest już związana bezpośrednio z rozgrywką i kartami. Dokopano się do pliku tekstowego, który zawiera informację o wszystkich istniejących w plikach GWINTA keywordach. Wśród nich można znaleźć zupełnie nowe, które prawdopodobnie zobaczymy wraz z premierą dodatku i które zostaną dodane do już istniejących kart!

Niektóre z nich mogą być już w grze, bądź są ze starych wersji gry (jeszcze z bety) lub z Wojny Krwi, więc zdecydowałem się przetłumaczyć tylko te, które raczej mają największą szansę na pojawienie się w grze (co nie znaczy że się pojawią, nic nie zostało jeszcze potwierdzone!).

 • Dominance, Deathblow, Purify – ich znaczenie opisywaliśmy w tym artykule,
 • Bleeding (Krwawienie) – status (czyli coś jak Odporność i Wytrzymałość), który co turę zadaje jednostce 1 punkt obrażeń przez X tur,
 • Boon (Korzyść) [z OBT] – efekt rzędu, który trwa całą rundę i może zostać zagrany tylko na sojuszniczy rząd. Może nadpisać inny efekt rzędu,
 • Cover (Osłona/Ochrona) – status, który chroni jednostkę przed jednym efektem zadającym obrażenia tej jednostce [działa jak Znak Quen z bety],
 • Craven (Tchórzostwo?) – umiejętność może być aktywowana, gdy przeciwnik przegrywa w obecnej rundzie,
 • Clash (Starcie/Potyczka) – umiejętność może być aktywowana, jeśli żaden z graczy nie spasował [czyli Rozejm z OBT],
 • Harmony (Harmonia) – jednostka wzmacnia siebie o 1, kiedy zagrana zostaje jednostka Scoia’tael, która nie dzieli głównej kategorii z innymi sojusznikami obecnymi na polu bitwy,
 • Idle X (Próżność/Bezczynność?) – wskazuje na liczbę tur, które jednostka musi przetrwać na polu bitwy, aby aktywować swoją umiejętność [czyli po prostu ma licznik tur, jak niektóre karty w becie czy Villentretenmerth],
 • Leadership (Przywództwo) – umiejętność może być aktywowana, gdy korzystasz z umiejętności swojego dowódcy [czyli coś podobnego do obecnej Dywizji Venendal],
 • Ressurect (Wskrześ) – zagraj jednostkę ze swojego cmentarza (tak, ten keyword jest stary jak świat, ale może powrócić).

Źródło: Reddit

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Mateusz Frankowiak

  Zapowiada się ciekawie 😀

 • Adam O.

  Mam nadzieję, że tym razem Redzi staną na wysokości zadania i od razu dostaniemy wersję premium nowych kart, a nie jak w midwinter update „połyskiwanie”. Oby też dodatek był należycie przetestowany by nie było kwiatków pokroju uruchamiających artefakty tokenów Gernichory. Skoro jednak myślą o preorderze to może w końcu od razu wszystko będzie grało jak należy. Ciekami mnie cena preordera i tego jak będzie można osobno nabyć beczki z kartami z dodatku, jeśli za złoto to pewnie za minimum 150 złota.

  • Mateusz Mlody

   Może będą kosztować tak jak frakcyjne czyli 300.

  • Paweł Piskurewicz

   A dlaczego miałyby być droższe? Od czasów HSa raczej normą w karcinkach jest że pakietu z dodatku kosztują tyle samo co klasyczne.

   • Adam O.

    Wyższa cena beczek byłaby uzasadniona choćby tym, że zawierają tylko karty z dodatku czyli takie, których obecnie nie mamy i przynajmniej ileś tam pierwszych beczek gwarantuje nam powiększenie kolekcji a nie dodatkowe, nadmiarowe karty do zmielenia.

    • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

     Wystarczy ze podniosa wartosc stworzenia kart do podobnych z TB. Np 3200 skrawkow za zlota karte I wszystkie cwaniaki ze skrawkami z OB sie z nich wyplukaja. A cene beczki ustala pewnie na 300 😉

     • Adam O.

      Myślę, że „skrawkowo” karty z dodatku będę miały taką samą wartość jak z podstawki. W przypadku kart z Wojny Krwi od początku mówili, że nie ma możliwości by były w beczkach, a za zwiększoną wartość będzie można zrobić tylko wersje zwykłe nie mając kupionej Wojny Krwi. To miał być bonus za kupienie gry. Jeśli cena beczek z dodatku będzie taka sama to preorder nie będzie się chyba cieszył zbyt dużą popularnością bo skin dla jednego dowódcy i rewers to trochę mało dla graczy, którzy mają spore zasoby złota/skrawków.

     • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

      Musza cos zrobic zeby zarabiac. Wyssanie skrawkow od graczy poprzez beczki to najlepszy pomysl. Poki co nie sprzedaja bibelotow, wiec przy cenie 300/ beczke duzo wiecej osob kupi paczki dodatku/zloto.

  • Zbieram na diamentowy przycisk

   Nowe beczki mają kosztować 100 złota

 • Mateusz Mlody

  Wskrzeszenie hmm brzmi ciekawie. Pytanie czym się będzie różniło od zagrania karty z cmentarza, chyba że karty typu Niebieski sen lub Uzdrowienie będą miały wskrzeszenie a nie zagranie.

  • Mateusz Byliński

   Niczym, po prostu skrócenie opisu tak jak było kiedyś w becie 😉

   • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

    No dluzszego opisu jaki dali w przypadku niedzwiedzicy sezonowej to dawno nie wiedzialem l. Chyba tylko w kartach MtG 🙂 A I tam byly mniej skomplikowane w dzialaniu.

  • Zbieram na diamentowy przycisk

   Pewnie duch lasu otrzyma umiejke ukrytego,ponieważ to on miał być liderem pod zemstę 😉

   • Mateusz Mlody

    Jakoś nie widzę Ducha Lasu pod zemstę. On się dobrze nadaje pod duże stwory, sam z wyglądu wygląda na takie wielkiego i masywnego. Ale to i tak nie zmienia faktu, jaką umiejkę będzie miał nowy lider, chyba że dostanie tą co ma Leszy teraz, ale według mnie będzie to za duże zamieszanie w liderach.

    • Zbieram na diamentowy przycisk

     Pod duże stwory jest Gernichora.Duch lasu jeszcze przed premierą miał być liderem pod zemstę,więc pewnie przejmie umiejętność Ukrytego.Nowym liderem dla potworów pewnie będzie Dettlaf.

 • LT

  Harmonia oraz np Barnaba wskazują że Redzi mogą chcieć przepchać archetyp „Multi culti Scoia” :p

 • Bartosz Biały

  Serio? Idle jako próżność? Rozumiem, że słownik jest co niektóym obcy. Idle to też bezczynność, co kontektstowo bardziej pasuje do umiejki niż „próżność”.

 • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

  No bedzie ciekawie 🙂 Az nie moge sie doczekac bo sezonowe gry to przyjemnosc…zwlaszcza z Godmundem Pyskatym w talii :D. Poki co lutowy update byl calkiem niezly 🙂

 • Grillowana Kiełbasa

  Mam nadzieję że gra stanie się znacznie ciekawsza po premierze dodatku.

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...