Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Podsumowanie Transmisji omawiającej nadchodzący Hotfix! Dobre wieści!
Aktualizacje Newsy

Podsumowanie Transmisji omawiającej nadchodzący Hotfix! Dobre wieści!

Dziś o 19:00, na kanale twitch CDPR miała miejsce transmisja na żywo, w której Paweł Burza i Jason Slama omówili zmiany, poprawki oraz nowości nadchodzące niedługo do Gwinta!


W tym artykule podsumuję w punktach informacje podane na dzisiejszym streamie z udziałem Pawła Burzy oraz Jasona Slamy.

Serdecznie zapraszam do lektury zarówno osoby, które nie były obecne na transmisji oraz te, które wolą upewnić się, czy ich angielski jest w normie.

Poruszane tematy kolejno: pył meteorytowy, drzewka sezonowe roku Dzika, automatyczne mielenie kart, komunikacja ze społecznością Gwinta, Gwent Masters, Nowy Dodatek!!!


Na wstępie, deweloperzy przeprosili całą społeczność za brak komunikacji o losach gwinta. Zdają sobie sprawę, że to właśnie brak informacji spowodował obecnie pojawiające się zarzuty oraz protesty, w stosunku do wprowadzonych w aktualizacji 5.2 decyzji. Ze szczególnie negatywnym odbiorem, gracze przyjęli usunięcie drzewek sezonowych, pomniejszenie ilości pyłu meteorytowego w księdze nagród oraz automatyczne mielenie kart.

W ramach przeprosin, Redzi postanowili posłuchać się głosu społeczności i wprowadzić do gry nowego hotfixa, którego spodziewać mamy się już jutro, 10 marca (wtorek). Na tym jednak nie koniec niespodzianek…


Pył meteorytowy

Pył meteorytowy był zawsze planowany, jako surowiec premium. Przed aktualizacją 5.2 pył okazał się być zbyt powszechną walutą, przez co znacznie stracił na swojej wyjątkowości. Redzi przez długi czas zastanawiali się, jakie zastosowanie powinien on faktycznie posiadać w grze.

R E K L A M A

Aby każda karta premium oraz ozdoba kupiona za proszek była jeszcze bardziej specjalna i zapierająca dech w piersiach, postanowili ograniczyć zdobywanie pyłu w księdze nagród na każdym z drzewek.

Prace nad ekonomią Gwinta ciągle trwają, dlatego mamy spodziewać się (szczególnie po premierze Gwinta na Androida) kolejnych zmian w cenach pyłu oraz beczek premium w sklepie, by były one bardziej sprawiedliwe.

Zmiany te mają również umożliwić częstsze oferowanie bibelotów za pył meteorytowy w kramie Sklepa.


Drzewka sezonowe roku Dzika

Jako, iż drzewek nagród w Gwincie jest na obecny moment bardzo dużo, deweloperzy nie chcieli zniechęcać nowych graczy długotrwałym czasem ich uzupełniania. Jednocześnie zamierzonym działaniem było wprowadzenie nowych bibelotów dla starszych graczy.

W tym celu, postanowili ograniczyć drzewka sezonowe do jednego, aby dało się także zgromadzić więcej punktów nagród na inne drzewka dowódców, frakcji i dodatków. W tym miejscu również przepraszają za brak wcześniejszej informacji o tej decyzji i zdają sobie sprawę z obietnic, które złożyli rok temu. Zaplanowali wtedy, aby drzewka sezonowe przechodziły z roku na rok.

Aby zaspokoić potrzeby graczy, drzewka sezonowe roku Dzika zostaną przywrócone i będą pojawiać się w parze z jednym nowym co miesiąc. Różnicą w starych drzewkach mają być lekko zmienione zadania. Co jednak z aktualizacją starych ramek z bety? O tym nam (jeszcze) nie wiadomo.

Najpopularniejsze tryby sezonowe zostaną, a zasady tych mało granych będą aktualizowane (tak jak w przypadku obecnego sezonu Niedźwiedzia). Jason informuje, iż nie obiecują, że drzewka sezonowe roku Dzika I Szczurołaka przeniosą się na kolejny rok.


Automatyczne mielenie nadmiarowych kart

W kolejnej aktualizacji, pod koniec miesiąca ma pojawić się kolejna zmiana, która polepszy działanie automilla. Tym razem ma ona nie mielić nadmiarowej drugiej karty, kiedy nie posiadamy jej karty premium. Ma to dać możliwość transmutować graczom posiadane karty z kolekcji, nie zużywając dwa razy fragmentów kart.

Zmiana ta ma tyczyć się złotych kart. Brązowe są dużo powszechniejsze i wymagają znacznie mniejszych kosztów do wytworzenia. Niestety nie będzie żadnych zwrotów zmielonych kart, przed wprowadzeniem kolejnej zmiany.


Gracze Pro Rank

Przez niewidoczność nazw graczy w rankingu pro rank podczas trwania meczu, upadają strony spisujące aktualną mete i najmocniejsze talie. Redzi widzą ten problem, jednak na ten moment nie będą przywracać widoczności nazw graczy.

Argumentują to faktem, iż w grze pojawiały się boty, które analizowały statystyki i zagrywane karty rywala, dając przewagę i przewidując jego ruchy. Prace nad tą metodą mają zostać przywrócone w niedalekiej przyszłości. Gwint w założeniu ma stać się grą, w której każdy ma równe szanse i może dostosować dowolną talię pod swój styl gry.


GWENT Masters

Mistrzostwa Gwinta odbędą się 14 i 15 marca! Planowane jest spore wydarzenie i mnóstwo atrakcji!

Między innymi zmianie uległy Twitch Drops, które teraz oferują nowe bibeloty! Na czym to polega? Oglądasz transmisję mistrzostw na żywo na serwisie Twitch, będąc zalogowanym na konto na tego samego maila, co na koncie GOG. Za przekroczenie 4 godzin otrzymujesz specjalny tytuł w grze, a za obejrzenie łącznie 8 godzin specjalny rewers!

Dodatkowo ruszyła kolejna nowość! Wyzwanie Wróżb! Możesz spróbować swoich sił i przewidzieć wynik każdego z meczów podczas mistrzostw! Swoją tabelę możesz ułożyć na TEJ STRONIE. Za każdy dobrze przewidziany mecz otrzymasz solidną porcję pyłu meteorytowego, a za przewidzenie wyniku każdego z pojedynków 3 wyjątkowe skiny do dowódców oraz unikalną ramkę! Zakłady przyjmujemy do 13 marca, więc spieszcie się!


Nowy Dodatek

Otrzymaliśmy również informacje o nadchodzącym dodatku! Ma on zostać zaprezentowany i omawiany podczas trwania Gwent Masters. Wprowadzi on nowe mechaniki, nowe karty i jeszcze więcej unikalnych ozdób! Dodatek ma pojawić się na serwerach live pod koniec aktualnego miesiąca.


Transmisja zakończyła się powtórnymi przeprosinami za zaspanie przez ostatnie tygodnie z informowaniem o stanie gry i nadchodzących zawartościach. Jednocześnie deweloperzy obiecują poprawę.

Jak oceniacie powyższe decyzje? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja