Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Podsumowanie roku 2018 na Gwint24 i życzenia dla naszych czytelników!
Publicystyka

Podsumowanie roku 2018 na Gwint24 i życzenia dla naszych czytelników!

Nowy rok u drzwi Karczmy!

2018 rok zbliża się nieuchronnie do końca. Przed huczną imprezą w naszym skromnym przybytku, warto jeszcze usiąść nad kartką papieru i napisać krótkie podsumowanie tego roku.

Rok ze swojej perspektywy oceniam pozytywnie, ale przecież nikogo nie interesują moje osobiste dokonania życiowe, dlatego szybko przeskoczmy do oceny roku w dziedzinie działania naszego portalu i Gwinta. W mijającym roku bywały lepsze i gorsze momenty w naszej działalności. Czasami bywały kłopoty z utrzymaniem równej aktywności z publikacjami, zdarzały nam się małe wpadki, ale patrząc obiektywnie, jesteśmy zadowoleni z naszej działalności, choć wiemy, że stać nas na jeszcze więcej.

Postanowień noworocznych nie mamy, poza jednym – stałym dostarczaniem Wam najlepszego contentu o Gwincie w Polsce!

Ja, jako Beletrysta, powoli dobijam do 500 opublikowanych artykułów, zaś na łamach Gwint24 niedawno przekroczyliśmy magiczną liczbę 1000 opublikowanych artykułów! Nasza grupa Gwint – Witajcie w karczmie, liczy już ponad 2300 członków, zaś nasz fanpage pomału dobija do 3600 polubień (ponad 3600 obserwujących).

W tym miejscu pragnę podziękować moim kolegom z redakcji i okolic:

 • Karczmarzowi – za to, że dał mi szansę i zaufał mi, zostawiając w moich rękach ten zacny przybytek, a także za to, że pomógł mi stać się lepszym content creatorem!
 • Batzowi – za kilka treściwych artykułów i pomoc w działaniu strony. Mam nadzieję, że jeszcze się na naszych łamach pojawisz!
 • Credo – za świetne wywiady, opisy talii i pomoc przy tworzeniu publikacji!
 • Geniussowi – za kilka przyjemnych felietonów. Choć już go z nami nie ma, to dorzucił swojego orena do karczemnej kasy!
 • Granie z Jajem – za kompilacje funny moments!
 • Grzonowi – za pomoc na początku mojej przygody z Gwint24!
 • Pijanemu Rycerzowi – za kompilacje z turniejów! Nie pij tyle i wracaj do tworzenia filmów!
 • Ce54ry – za śmieszne i dobrze zmontowane filmy z serii Gwintariusz!
 • Tiberowi – za pracę nad aktualizacjami naszej bazy danych kart!

Podziękowania za ten rok kieruję także do:

R E K L A M A
 • Naszych Bywalców i Czytelników – za to, że jesteście z nami! Miodu nigdy Wam tu nie zabraknie!
 • Administratorów i moderatorów Gwint Polska – Nieoficjalna grupa dla graczy – za możliwość publikowania postów na największej grupie naszej społeczności!
 • Pawła Burzy – za ciężką pracę na rzecz społeczności graczy i świeże leaki!
 • Administracji naszego Discorda – za zarządzanie Discordem!
 • Komentującym nasze artykuły – za żywiołową polemikę (niestety nie zawsze kulturalną, co niestety smuci).

Rok 2018 w Gwincie – trzeba to sobie szczerze powiedzieć – kolorowy nie był. Zaczął się źle, bo od pierwszych dni feralnej aktualizacji Midwinter, która była przyczynkiem do całkowitego upadku gry, którą znaliśmy, ponieważ w kwietniu został ogłoszony projekt Homecoming, który został wypuszczony po 6 miesiącach od ogłoszenia i zmienił całkowicie oblicze wiedźmińskiej karcianki. Przez ten czas Gwint wegetował, choć jego popularność nie gasła zastraszająco szybko, głównie dzięki udanym turniejom rangi Challenger, które zebrały przed ekranami naprawdę dużą widownię.

Pod koniec października, w końcu dostaliśmy premierę nowego Gwinta, wraz z wyczekiwaną od dawna Wojną Krwi. O ile WK została bardzo ciepło przyjęta przez graczy (choć produkcja nie zaliczyła oszałamiających wyników sprzedażowych), o tyle nowy Gwint wzbudził i wzbudza do tej pory duże kontrowersje. Jedni twierdzą, że zostali oszukani i ten projekt nie ma nic wspólnego z jego tytułem, a inni albo są nastawieni neutralnie, albo Gwint w nowych szatach im się podoba. Polemika między jednymi a drugimi trwa i nic nie wskazuje na to, by w roku 2019 miała się zakończyć, choć najprawdopodobniej 2 stycznia dostaniemy aktualizację, która rozwiąże kilka ważnych elementów wzbudzających negatywne emocje wśród graczy. Tym samym trzeba napisać, że po prostu pewna era w historii tej gry się zakończyła, aby druga mogła się rozpocząć.

Czy w nowym roku Gwint odzyska pozycję na rynku karcianek, którą przebojem wywalczył sobie w Zamkniętej Becie? Czy zniechęceni weterani z bety przekonają się do Gwinta? Czy Sihil dostanie nerfa? Do zobaczenia w 2019 roku!

A na koniec rymowanka noworoczna!

„Karczma barwnie przystrojona,

Na tę noworoczną bibę,

Dziś na scenie będzie Jaskier, 

A nie Rodowicz czy Liber,

Everluce będzie lane,

Nawet Geralt z Rivii wpadnie,

I jak się z Zoltanem spije,

To nam znaną fraszkę chlapnie,

Karczmarz już polewa miód,

Gramofon ustawia migiem,

By wykwintne wszystko było,

I się najlepiej bawiło!

Wpadną „Panny z Vicovaro”, 

Kto nie wbije, niech żałuje!

Bo się będzie wiele działo!

A dla wszystkich w nowym roku,

Życzym wszystkiego po trochu!

Tylko jednego nie daj Boże,

Niech cię alkohol nie zmorze!”


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Adam O.

  Społeczności Gwinta życzę by wrócili „starzy”, pojawili się „nowi” i by z Gwinta czerpali wyłącznie radość.

 • pytonznadwisly

  Podsumowanie Gwinta w 2018? Proszę bardzo:
  https://media.giphy.com/media/3og0Izb9JGQvVwx8lO/giphy.gif

  • Adam O.

   Ale jak pięknie się błyszczy ;).

   • pytonznadwisly

    Dokładnie 😉

  • Majroneri

   Buzię widzę w tej kupie 🙂

 • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

  Szczęśliwego nowego roku dla społeczności gwinta. Mniemam, że jako gracz 3300 w rankingu światowym w obecnym sezonie. Posiadając range 13 oraz zdobywając się na nadludzki wysiłek rozegrania 60 meczów, z minutowymi czasami oczekiwania na przeciwników, mogę śmiało stwierdzić że następny rok to będzie wyzwanie dla gwinta.

 • Piotrek Grucha King

 • Hombre

  @Gwint24, Planujecie napisać tekst o tym, że SadFury odchodzi od Gwinta? Było nie było to najważniejszy i najbardziej aktywny polski streamer w ostatnim czasie oraz osoba, która grała w tę grę na naprawdę wysokim poziomie. Skoro były artykuły o Mogwaiach czy Swimach to Sad chyba również zasłużył na wzmiankę tym bardziej, że na swoim facebooku dość dokładnie uzasadnił przyczyny tej decyzji.

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...