Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Paweł Burza – „Dodamy nową frakcję po wprowadzeniu Wojny Krwi”
Newsy

Paweł Burza – „Dodamy nową frakcję po wprowadzeniu Wojny Krwi”

Nowa frakcja

Nowa frakcja w Gwincie to niemal Święty Graal, każdy o nim słyszał, ale nikt go nie widział. Społeczność nakręca się tym tematem od samego początku spekulując, kto znajdzie się w nowej frakcji. Nie obyło się bez żartów i trollowania na ten temat 🙂

Co więcej, sam Paweł dolewa oliwy do ognia, niby tak przypadkowo o tym wspominając przy okazji rozmów ze społecznością. Dlatego nie sposób się dziwić, że nawet Karczmarz przebiera nogami, kombinując kogo Czerwoni dodadzą jako szóstą frakcję w grze.

Jednak wygląda na to, że nadszedł kres tym nieludzkim torturom, podczas wywiadu padła jasna deklaracja, że jest zespół który pracuje nad najnowszą frakcją w Gwincie i będzie ona dodana po kampanii single player – Wojna Krwi!


Co wiemy?

Na dziś cytując klasyka wiem, że nic nie wiem. Jednak mamy przynajmniej dwa elementy układanki, które można poprzeć wypowiedziami Pawła Burzy.

 1. Frakcja zostanie dodana po starcie trybu single player, który w założeniach ma pojawić się jeszcze w tym roku.
 2. Dodana frakcja będzie totalnym zaskoczeniem, ponieważ gracze raczej się jej nie spodziewają.
 3. W związku z powyższym, skończcie z tym Toussiant! Nie będzie tego! Nie i koniec, to część Nilfgaardu i była o tym mowa 😉

Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Dawid Wojacki

  Stawiam na Ofir.
  Bo tak Toussaint odpada, bo część Nilfgaardu
  Zakony odpadają, bo część KP
  Tylko z Ofirem łączył się w Wiedźminie 3 jakiś wątek fabularny. Ofir na 100%

  • Darth Jar Jar

   Generalnie Gwint to Wiedźmińska gra karciana oparta na tym uniwersum, więc każda karta i postać pochodzi czy to z gier czy książek, dlatego nie rozumiem dlaczego tyle ludzi się upiera na jakiś Ofir, mało znaczący wątek jedynie z dodatku do gry nic większego nie wnoszący.
   To jakiś troll? Bo jeśli nie to ja was ludzie nie rozumiem, może się to podobać ale nie byłoby dobrym pomysłem wymyślanie postaci na potrzeby gry karcianej.

   • Dusiciel

    Przecież CDPR zapłacił Sapkowskiemu za prawa do Wiedźmina, więc mogą sobie wymyślać postacie jakie im się spodobają. „Na podstawie gier”- które sami stworzyli. Powiedz mi w której książce pojawia się np. organizacja Salamandra. „Może się to podobać ale nie byłoby dobrym pomysłem wymyślanie postaci na potrzeby gry karcianej”- no tak, hegemon na rynku gier karcianych, Blizzard, wszystkie postacie które dodaje do Hearthstone pochodzą z lore Warcrafta. Nie tak nie jest, Hearthstone już od dawna ma swoje własne postacie, dlatego stracił przydomek Heores of Warcraft. I jakoś ten pomysł nie był taki zły, bo mało kto narzeka, dlatego nie należy się zamykać na samo uniwersum, a można stworzyć coś od siebie 😉

 • Mateusz Michalczyk

  pierwsze co pomyślałem to OFIR jednak po zastanowieniu się wpadłem na taki pomysł, że może nową frakcja w Gwincie byliby.. WIEDŹMINI ? 😛
  Trochę się ich przewinęło w różnych szkołach, a no i mechanika takimi deckami byłaby całkiem ciekawa.

  • Jakub F

   A no ciekawe, ale przecież już są rozsiane karty wiedźminów po różnych taliach (większość chyba neutralnych i, pamiętam, jacyś są w talii Nilfgaardu). Po za tym „wiedźmini” to jako tako żadna frakcja, a – szczególnie „teraz” (okres wydarzeń z książek i gier Wiedźmin) – wielu ich nie jest 😛

 • johny_bravo

  Stawiam na Królestwa Meve : Lyria i Rivia 😉

  • Steel

   Na materiałach załączonych do kampanii solowej widać, że Meve jest liderem w Królestwach Północy. Ma to sens również jeśli połączymy to z fabułą Wiedzmina (książki) Lyria, Rivia i Aedirn ściśle połączone są z pozostałymi Królestwami Północy. Osobiście stawiałbym na daleką północ czyli Kovir i Poviss.

 • Jakub F

  Oj no, dlaczego Toussaint miałoby niby odpaść. Owszem, to część Nilfgaardu, ale jednak byłaby to spoko frakcja i – dodam – głupotą byłoby nieskorzystanie z wręcz DARMOWEGO zasobu na karty… Możliwe by było też dodanie 4 kapitana i właśnie (np.) Anny H. jako nowego kapitana Nilfgaardu, ale, uważam, że stworzyłoby to kolejny problem znalezienie jakichś wartościowych kapitanów dla reszty.
  Winiarze, błędni rycerze, artyści, postacie z bajek… „Krew i Wino”, do ch*lery, daje tyle ciekawych możliwości! Czemu by z tego nie skorzystać? Czy tego w ogóle ktokolwiek chce? Ja bardzo. Tu nawet nie chodzi o jakieś aspekty geopolityczne. Owszem – Toussaint „to część” Nilfgaardu, ale jednak funkcjonuje jako samodzielna jednostka: ma quasi-władcę, system polityczny itp. I CO NAJWAŻNIEJSZE – to niesamowicie ciekawy i warty „przekartowania” region.
  Toussaint mi się marzy i koniec kropka. Mam gigantyczną nadzieję, że w przyszłości pojawi się jako jedna z frakcji (chociażby po tej, która ma właśnie nadejść).
  Co teraz? Ofir? Przyznam, Ofir bardzo chciałbym zobaczyć – szczególnie w przyszłej grze z serii Wiedźmin.
  Pzdr.

 • Amegakure Shinobi

  Oby nie Ofir.

 • Kurza Twarz

  Co z tego, że Toussaint to część Nilfgaardu? Zresztą – nie jest to jego „część”, tylko księstwo od niego zależne (trochę jak Polska od UE), a jest to drobna różnica. Żeby ją zobaczyć, porównajcie Toussaint do np.: Vicovaro – wiecie o co chodzi. Myślę, że nie powinniśmy rozpatrywać możliwości frakcyjnych przez pryzmat geopolityki głównie z jednego powodu – co mają ze sobą wspólnego Królestwa Północy? Jeżeli można w jednej talli grać jednocześnie zwaśnionych żołnierzy Kaedwen, Temerii i Redanii, to równie dobrze można by grać dwie osobne talie teoretycznie zaprzyjaźnionych ze sobą armii Nilfgaardu i Toussaint.

 • speedor123

  Skoro nowa frakcja ma być totalnym zaskoczeniem to może działa tu odwrócona psychologia i redzi chcą żebyśmy myśleli że nie będzie Toussaint bo to część Nilfgaardu a tak na prawdę dadzą Toussaint

 • iowa74

  Ja widzę takich kandydatów:
  – Toussaint. Problem- „część Nilfgardu”
  – Ofir. Problem- za mało postaci w uniwersum.
  – Zerikania. Problem- patrz Ofir.
  – Lyria i Rivia. Problem- jakby należy do królestw północy.
  – Kovir i Povis. Problem ofirski (ale nie tak duży) i Lyryjski.
  – Cintra. Problem Toussaint i/lub Lyryjsko-Kovirski. Oraz częściowo ofirski.

 • er kerzaer

  biały sad

  • speedor123

   Białego sadu raczej nie dadzą bo miałbyś tam 4 jednostki na krzyż i musiał tworzyć talię z neutrali

 • Lars Steinberg

  Sporo czasu minęło od tej zapowiedzi, a nowej frakcji nadal nie ma. Nawet nie wiadomo co to by miało być.

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...