Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Odrzucanie Skellige
Król Bran Skellige Talie

Odrzucanie Skellige

Odrzucanie Skellige

Ostatnie zmiany Odnowy zabrały mocne combo Discardowi, ale za to otworzyło nowe możliwości przed Skellige. Talia jest bardzo mocna i często spotykana na wysokich pozycjach rankingowych. Jej autorem jest MegaMogwai – od talii Swima różni ją jedna karta, ale różnica jest znacząca.


Król Bran Discard


Oś talii

Talia opiera się na wygenerowaniu jak największego carry-overu i zbudowaniu jak najsilniejszych jednostek na cmentarzu, aby w rundzie 3 wskrzesić je i wygenerować masę punktów. Talia bardzo dobrze się odchudza i zazwyczaj chcemy grać 3 rundy. To pozwala zwiększyć szansę na dobór kluczowych kart oraz wzmocnić jednostki z umiejętnością weterana.


Karty

Złote

 • Król Bran  lider, który dzięki możliwości odrzucenia 3 kart nieźle odchudza talie, a także pozwala na zapewnienie sobie carry-overu już w pierwszym ruchu.
 • Koral – niesamowicie silna karta dzięki możliwości zamiany dowolnej jednostki na stole w figurkę o marnej sile 2 punktów.
 • Lugos Szalony – kolejne źródło odrzucania, dodatkowo zadaje obrażenia.
 • Cerys – posiada świetną synergię z całą talią dzięki temu, że wraca na stół przy okazji wskrzeszeń.
 • Eskel – Bardzo dobry removal.

Srebrne

Brązowe


Rozgrywka

Mulligan

Na startowej ręce nie chcemy mieć Cerys ani żadnego Harcownika Klanu An Craite i Tuirseach . Nie więcej niż 2 Kapłanki , a najlepiej 1. Następnie wymieniamy Morkvarga i Olgierda , ale jeśli musimy wybierać między nimi, to lepiej na ręku zostawić Morkvarga, ponieważ przejdzie na kolejne rundy z większą ilością punktów.

Mulligan może pozornie wydawać się straszny, ale w praktyce nie ma z nim większego problemu.

Runda 1

Zwykle zaczynamy od  Brana , którym odrzucamy zawsze najpierw Cerys , a dalej w kolejności  Morkvarga i Olgierda .

Jeśli jednak któryś z nich jest na naszej ręce, wówczas możemy odrzucić Harcownika Klanu An Craite . Jeśli gramy przeciwko Radowidowi lepiej nie odrzucać od razu Morkvarga , bo prawdopodobnie zostanie zablokowany.

R E K L A M A

W pierwszej rundzie gramy długo, bo w trzeciej rundzie to my powinniśmy robić więcej punktów z naszych wskrzeszeń, niż przeciwnik z kart rzucanych z ręki. Dlatego mniejsza ilość pozostałych kart jest nam na rękę. Zwykle nie warto wygrywać za wszelką cenę R1, kosztem utraty przewagi kart (-2).

Runda 2

W tej rundzie – jeśli wygraliśmy poprzednią rundę – chcemy wycisnąć przeciwnika z kart, jednocześnie zostawiając sobie jak największy power-play na ostatnią rundę. Jeśli natomiast przegraliśmy pierwszą rundę, to staramy się po prostu utrzymać tempo, aby nie stracić przewagi kart.

Runda 3

Tutaj wskrzeszamy najsilniejsze karty i staramy się zrobić tyle punktów, ile damy radę.


Podsumowanie

Talia jest jedną z najsilniejszych w obecnej mecie, trzeba tylko grać nią z głową i przewidywać możliwe zagrania przeciwnika, bo nasze silne jednostki na cmentarzu mogą się nam odbić czkawką za sprawą kart takich jak Klucznik czy Medyk z Vicovaro .


Jak grać Discardem Skellige?


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Strzelec Bartek

  No to wrzucam Karakana do mojej talii i bye Skeliż

 • Dawid Ciez

  Odnowa to nie wskrzeszenie

  • Grzonu

   Masz rację, to duże uproszczenie. Nie jest traktowane jak wskrzeszenie tylko przywraca kartę z cmentarza

 • klon_pl

  osobiście wolę wersję ze strażaczkami ale, ta też całkiem ciekawie się prezentuje

 • Suharek123

  co można wstawić za eskela?

  • Grzonu

   Geralta igni polecam – ma synergie z drakkarami

 • kuba

  od talii swima różnią je 2 karty. Eskel i Harcownik Tuirseach. Pierwotnie był tam Łucznik klanu Brokvar i Villen 😉

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...