Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Gwinta
Poradniki

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Gwinta

FAQ

W tym krótkim tekście przedstawię najczęściej zadawane pytania na grupach społeczności graczy Gwinta. Dzięki temu być może uda się uniknąć niepotrzebnego spamu na tychże grupach. FAQ jest kierowane głównie dla naszych Bywalców i czytelników będących na naszej grupie Gwint – witajcie w Karczmie.

Nowe pytania i odpowiedzi na nie będziemy stopniowo dodawać/modyfikować w miarę rozwoju Gwinta!

Jeśli macie/chcecie zaproponować pytania, których nie ma w tym tekście, to śmiało zapraszam do zrobienia tego w komentarzu!


P: Kiedy koniec sezonu rankingowego?

 • O: Sezon w Gwincie trwa mniej – więcej miesiąc (kończy się w ostatni dzień miesiąca, a zaczyna w następny lub ten sam dzień). Jeśli sezon zostanie rozegrany w innej rozciągłości czasowej, deweloperzy Gwinta poinformują o tym na swoich mediach społecznościowych (co również jako Gwint24 Wam przekażemy).

Kiedy koniec sezonu Pro Ladder?

 • Sezon Pro Ladder trwa aż 2 miesiące i jest kończony/rozpoczynany na tych samych zasadach co sezon rankingowy. We wrześniu nastąpi przerwa i nie rozpocznie się kolejny sezon Pro Laddera ze względu na Homecoming.

Gdzie znajdę rozpiskę nadchodzących turniejów Gwinta?

R E K L A M A
 • Na stronie GWENT Masters – KLIK.

Kiedy nowa aktualizacja?

 • Dokładnie nie wiadomo, w który dzień może wejść nowa aktualizacja. Należy się takowej spodziewać pod koniec sezonu rankingowego (albo Pro Ladder). Hotfixy (szybkie aktualizacje naprawcze) mogą się jednak pojawiać w środku sezonu rankingowego i Pro Ladder. Na ten moment w Gwincie przez okres 6 miesięcy (6 miesięcy od kwietnia) może nie być żadnych nowych aktualizacji w związku z projektem Homecoming (wszystkie informacje o nim znajdziecie tutaj).

Hej, jestem nowym graczem – gdzie znajdę przydatne poradniki do gry?

No dobra, poczytałem, co teraz? Jaką talię wybrać do gry? Co robić dalej?

 • Graj rankedy, zdobywaj złoto, otwieraj beczki, kompletuj kolekcję. Gdy już zbierzesz skrawki to możesz pokusić się o stworzenie jakiejś talii. Gra na Arenie przyspieszy proces zbierania zasobów.

Jestem nowy, a nie mam czym grać – gdzie znajdę tanie talie do gry?

 • W Gwincie pojęcie budżetowej talii praktycznie nie istnieje – wszystkie najsilniejsze kosztują tyle samo. Wystarczy zebrać +/- 5 tysięcy skrawków, aby złożyć każdą talię w grze. Tanie talie można tworzyć na podstawie kart startowych. Obecnie na stronie posiadamy opisy kilku takich talii – Szpiegów Nilfgaardu (po nerfie NIE POLECAM), Krasnoludy Scoia’tael (także po nerfie, ale nadal dają radę – za 1000 skrawków macie stabilną talię do wbijania 15 rangi, albo nawet wyższej) i Osłabianie Skellige (talia najdroższa z tych trzech, ale za to najskuteczniejsza). Oczywiście wymienione talie nie są tanie same w sobie – są po prostu okrojone, bez złotych kart, które najlepiej z nimi działają.
 • Update: Tutaj znajdziesz więcej talii dla początkujących!

Jaką talię polecasz do wbijania rangi?

Jakie legendarne/epickie karty scraftować bądź zniszczyć?

 • Gdy Gwint wyjdzie z bety, na naszej stronie pojawi się szczegółowy poradnik, które karty są najlepsze do stworzenia, a które nadają się do zniszczenia. Na ten moment należy kierować się poradnikami do talii, którą chcecie grać, aby zdecydować którą legendę stworzyć w pierwszej kolejności. Najmniej grywalne karty, które ewentualnie możecie zniszczyć znajdziecie tutaj. Zastanówcie się jednak przed zniszczeniem karty z 5 razy!!!

Kiedy wejdą nowe karty?

 • Najwcześniej po zakończeniu projektu Homecoming (czyli za +/- 6 miesięcy). Będą to karty z nowych beczek związane z Wampirami, aczkolwiek wszystko jeszcze może się zmienić.

Kiedy wyjdzie kampania Thronebreaker?

 • Wraz z zamknięciem Otwartych Beta Testów i oficjalną premierą Gwinta (za +/- 6 miesięcy). Wszystko, co musisz wiedzieć o kampanii, znajdziesz tutaj.

Jak pokonać taką lub taką talię?

 • Myśl, ucz się jak na daną talię grać, wrzuć do swojej talii odpowiedź na deck, z którym sobie nie radzisz, a występuje często na ladderze.

Gdzie mogę zapytać o to, co wybrać z beczki?

 • Pytaj na naszej grupie lub na tej – odpowiedzi pojawiają się szybko, napisz tylko jaką frakcją grasz najczęściej!

Czy opłaca się niszczyć całą frakcję, aby stworzyć pełen deck?

 • NIE. Później będziesz płakał. Sam na początku OBT zniszczyłem całe Królestwa Północy – dopiero niedawno zebrałem wystarczającą ilość kart, aby ponownie nimi grać.

Co się stało z Karczmarzem?

 • Pojechał przez Zerrikanię do Nilfgaardu. Ściśle tajna wycieczka!

Która frakcja jest najlepsza w Gwincie?

Mam do Was sprawę – można prosić o kontakt?

Kto obecnie rezyduje w Karczmie?

 • Wszystkie informacje o obecnym składzie redakcji znajdziesz tutaj. Na ten moment na stronie działam ja (Beletrysta), Credo, Batz i Geniusss i oczywiście Karczmarz.

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...