Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o Homecoming – co się stanie z kolekcją, bibelotami i walutami? Wszystko wyjaśnione!
Poradniki

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o Homecoming – co się stanie z kolekcją, bibelotami i walutami? Wszystko wyjaśnione!

Kto pyta…

…oczywiście nie błądzi, ale powtarzające się wielokrotnie pytania ciągle o to samo naprawdę bywają denerwujące i wiszą bez żadnego sensu na grupach dyskusyjnych. W tym artykule odpowiem na najczęstsze i najbardziej nurtujące Was pytania i nawet jeśli już od dawna wiecie co i jak z tym całym Homecoming, to podajcie dalej osobie, która jest niedoinformowana.

Pod tym linkiem wyskoczą Wam wszystkie artykuły związane z Homecoming (głównie podsumowania odpowiedzi z oficjalnego forum Gwinta na pytania graczy).

Wpis będzie aktualizowany o nowe pytania, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Pytania ogólne

 • Kiedy premiera?

23 październik na PC i 4 grudzień dla PS4/XBOX One, łącznie z Wojną Krwi.

 • Czemu tak późno na konsole, co z Gwintem na PS4/XBOX One?

Problemy z certyfikacją i problemy techniczne. Gwint na konsolach pozostanie w starej wersji do 4 grudnia (nie będzie możliwości, aby gracze konsol mogli rozegrać mecz z graczem PC do premiery HC). Gracze konsol dostaną dodatkowe beczki, jako rekompensatę za czekanie.

 • Co to Homecoming?

Tutaj treść listu otwartego, który zainicjował projekt Homecoming. Ogólnie tłumacząc, Homecoming to inicjatywa twórców gry, którzy postanowili praktycznie od nowa stworzyć Gwinta po fiasku aktualizacji zimowej. Aktualizacja wprowadzi wielkie zmiany. 80% kart się zmieni, wygląd wizualny będzie całkowicie inny niż teraz, zostaną wprowadzone ulepszenia w systemie nagradzania, Pro Ladder i w systemie rang. Co najważniejsze, zostanie naprawiony problem coinflipa, a także mulligan bug. Zmieni się też tworzenie talii, nie będzie już limitów kart srebrnych i złotych, a pula punktów (każda karta będzie miała koszt). Ponadto talie będą się składać z 30 kart (nie będzie można mieć więcej lub mniej), a będzie można do nich wrzucić maksymalnie dwa egzemplarze brązowej karty z tą samą nazwą, a nie jak obecnie trzy.

R E K L A M A
 • Czy wraz z Homecoming dostaniemy Wojnę Krwi?

Tak.


Kolekcja

 • Co się stanie z moją kolekcją po wprowadzeniu Homecoming?

Wszystkie Twoje karty zostaną zniszczone za pełną wartość (wszystkie, bez wyjątku) liczoną w skrawkach (legenda 800, epik 200, rzadka 80, zwykła 30) i w pyle meteorytowym, jeżeli karta jest premium (legenda 400, epik 300, rzadka 200, zwykła 100)*. Dlatego NIE POLECAM pozbywać się nadmiarowych kart czy niszczyć tych niepotrzebnych – stracicie przez to dużą ilość skrawków czy pyłu, a zyskacie ewentualnie chwilowe pocieszenie z nowej talii (poza tym zarobienie na brakującą legendę nie jest specjalnie trudne na Arenie czy na rankedach).

*Paweł Burza przekazał na Twitterze, że dostaniemy tylko skrawki za premki (1600 za legendę, 800 za epika, 400 za rzadką i 200 za zwykłą)

 • Co się stanie z moimi beczkami, skrawkami, pyłem meteorytowym, złotem i Bibelotami?

Wszystko zostaje!

 • Czy opłaca się otwierać beczki przed Homecoming?

Tylko podczas specjalnego wydarzenia np. Weekendu Beczek Premium. Ma się jeszcze takowe pojawić we wrześniu, więc radzę się wstrzymać z otwieraniem, o ile dopiero nie zaczynacie rozgrywki.

 • Czy opłaca się wydawać złoto na beczki?

Tylko, gdy będzie do tego specjalna okazja (jak na przykład ww. event), ale jeśli macie chrapkę na jakieś brakujące Bibeloty (ramki, tytuły, awatary), to radzę poczekać, bo być może będą do kupienia za złoto.

 • Czy opłaca się grać na Arenie przed Homecoming?

Jeśli szukasz rozrywki i ewentualnie dodatkowych nagród w postaci skrawków i złota to jak najbardziej – kwota wejściowa jest śmiesznie niska, więc możesz tak naprawdę tylko zyskać (cztery zwycięstwa i już tak naprawdę jesteś nad kreską).

 • Czy dostaniemy nowe karty startowe w Homecoming?

Tak.

 • Czy będzie możliwość zdobycia wszystkich dowódców poprzez Wyzwania?

Tak, będzie taka możliwość.


Gra przed Homecoming

 • Jakie talie są obecnie w mecie?

Tutaj znajdziesz kilka najsilniejszych talii w obecnej mecie. Jeśli poszukujesz szczegółowego rozkładu sił w Gwincie, to odsyłam do Meta Snapshotu Team Aretuzy.

 • Czy moja ulubiona talia z Imlerithem: Sabatem będzie grywalna po Homecoming?

Nie wie tego nikt… 🙂

 • Czy opłaca się grać przed Homecoming?

Opłaca. Nie wiadomo, jak bardzo zmieni się system nagradzania graczy w HC, a w obecnym z łatwością możesz sobie zbudować całkiem dobrą sytuację ekonomiczną.

 • Czy opłaca się zaczynać grę przed Homecoming?

Jeśli masz dużo wolnego czasu i nie masz problemu z nagłymi, dużymi zmianami to jak najbardziej. Ale na początek polecam stworzyć zupełnie nowe konto, aby się nie okazało, że miałeś kolekcję jeszcze z Zamkniętej Bety (wybrakowaną).


Wojna Krwi/Thronebreaker

Wojna Krwi – szczegóły znajdziesz tutaj!

 • Czy Wojnę Krwi będę mógł kupić za złoto w grze?

Wszystkie znaki wskazują na to, że ta fabularna gra RPG (Wojna Krwi nie jest już zwykłym dodatkiem fabularnym do Gwinta, a pełnoprawną grą RPG z jego elementami) będzie do kupienia jedynie za prawdziwe pieniądze.

 • Jakie bonusy do Gwinta uzyskam kupując Wojnę Krwi?

Będzie to możliwość zdobycia 20 animowanych kart do trybu multiplayer (ich nieanimowane wersje z automatu wylądują w Waszej kolekcji po zakupie), które zdobędziemy eksplorując świat gry + coś ekstra.

 • Czy powyższe karty z Wojny Krwi będą do zdobycia poprzez stworzenie za skrawki?

Tak. Nie wiadomo do końca, czy wersje animowane będą dostępne tylko dla kupujących Wojnę Krwi, czy będzie można przemienić je w premium za pomocą pyłu meteorytowego. Jeśli pojawi się oficjalna informacja, na pewno damy znać.*

*Update: Potwierdzono, że animowane karty z Wojny Krwi będą możliwe do zdobycia poprzez eksplorację w Wojnie Krwi.

Więcej informacji o Wojnie Krwi znajdziecie tutaj!


Pro Ladder

 • Co się stało z Pro Ladderem?

Dziś zakończył się ostatni sezon Pro Laddera przed aktualizacją Homecoming. Pro Ladder powróci po premierze pełnej wersji gry (na pewno nie w listopadzie).

 • Czy po Homecoming dostanę dostęp do Pro Laddera, jeśli wbiłem 21 rangę w sezonie Driad, Drakonidów lub Wojownika?

Tak. A jeśli już jesteś w Pro Ladderze to musisz rozegrać minimum 50 meczów i nie być w najgorszym 10% graczy.

 • Co ze sceną turniejową?

GWENT Open #7 będzie ostatnim oficjalnym turniejem przed HC. Po nim nastąpi przerwa, aż do wznowienia Pro Laddera.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • MrCloudancer

  Cała kolekcja do zmielenia? Serio? Dobrze/niedobrze bo będzie trzeba premki robić od nowa, z drugiej strony będzie można aktualne nielubiane zmienić na nowe, fajniejsze. Trzeba porobić screeny kolekcji 😀

  • Mateusz Byliński
  • LT

   Jest to pewnie spowodowane też tym że część kart usuwają, trochę dodają, część zmeni frakcje, liczba kart ogólnie sie zmieni, dodatkowo będą potrzebne tylko 2 kopie brązów itp. By było zamieszanie że tu karta była a nie ma, że są inne kompletnie postacie, że część (te usunięte) by sami spyłowal a innych nie. Tak jest po prostu prościej dla każdego, tylko trzeba się będzie męczyć robiąc te setki kart, no ale przynajmniej będzie można sobie przy okazji przeczytać na spokojnie działanie każdej karty :p

 • soltysek

  „Wszystkie Twoje karty zostaną zniszczone za pełną wartość (wszystkie, bez wyjątku) liczoną w skrawkach (legenda 800, epik 200, rzadka 80, zwykła 40) i w pyle meteorytowym” – dopowiedzmy, PO CO? Otóż twórcy chcą aby każdy kto wróci do gry po HC uzyskał 100% zwrotu za karty. Nie ważne czy włączy pierwszy raz grę w dniu premiery czy po pół roku.

 • Chandranel

  Drobny błąd – zwykłe karty są warte 30 skrawków.

  • Mateusz Byliński

   Dzięki za cynk o zwykłych, pomyliło mi się z HSem? 😛

   • Chandranel

    Nie ma sprawy 😉

 • LT

  „Czy moja ulubiona talia z Imlerithem: Sabatem będzie grywalna po Homecoming?” – wiadomo że Imerith będzie miał inną umiejętność.

  „Opłaca. Nie wiadomo, jak bardzo zmieni się system nagradzania graczy w HC, a w obecnym z łatwością możesz sobie zbudować całkiem dobrą sytuację ekonomiczną.”
  Pytanie do Burzy: „What about daily rewards and quests? Maybe I’m just playing Gwent too much time, but I think gathering card collection in the game is too fast 😀 On my main account I can afford to craft anything, and now it’s boring, I even started playing from the very beginning on a new account.”
  Odpowiedź: „They stay pretty much the same, but there will be some improvements and incentives to play a bit more ;)”

  • Mateusz Byliński

   „Będą zmiany w ekonomii – będzie to omówione w szczegółach bliżej premiery HC” – dlatego przestrzegłem, że obecny system będzie prawdopodobnie hojniejszy niż nowy po zmianach (ale i tak pewnie będą niewielkie).

 • dziuga

  czyli jednak zmielą karty. czy ktoś nie powinien wejść pod stół i odszczekać???

 • EjPii

  Chwilka, ale właśnie teraz OPŁACA się otwierać jak najwięcej beczek. Skoro 100% pyłu dostaniemy to po HC stworzymy karty jakie tylko chcemy. Dużo lepsze niż randomowe karty z beczek 😀 Dobrze to rozumiem??

  • Mateusz Byliński

   Teraz nie opłaca się otwierać, ponieważ we wrześniu ma być specjalny event z beczkami

   • EjPii

    Dzięki 😉 czyli poczekam czy będzie ten event i otworze resztę beczek, czym więcej pyłu z tego tym lepiej

 • nofajnie

  z gwinta zrobi sie taki gorszy hearthstone, limit kart do 2, brak ograniczenia na złote, limit 30 kart, śmiech na sali, jakbym chciała grać w hearthstone to bym grała w hearthstone a niie w bieda HS z postaciami z wiedźmina
  Załość i śemich na sali, szkoda mi teraz tych 700 godzin poświęconych na grę która umrze

 • eMJey

  Gram na codzień w gwinta na xboxie ale wiadomo można tym samym kontem grać na PC Zastanawiam się co się stanie jak 23 zaloguje się do homecoming Stracę dostęp do grudnia do gwinta na konsoli ???

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...