Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » W Obozie Dowódcy – Crach an Craite
Karty Skellige

W Obozie Dowódcy – Crach an Craite

W obozie dowódcy

Zapraszamy na kolejną wyprawę do obozu GWINTowego dowódcy! Tym razem wchodzimy na pokład drakkara, aby popatrzeć, jak maruderzy na czele z Crachem an Craitem zdobywają swoje łupy!

Poprzednio omawialiśmy Morvrana Voorhisa!

Szukasz poradników? Zapraszamy do naszej sekcji FAQ! Tam znajdziesz wszystko!

Premium

Jarl Ard Skellig oraz głowa klanu an Craite

„Po śmierci wuja kandydat do tronu Skellige, siostrzeniec królów Brana i Eista Tuirseachów, kuzyn Svanrige’a, ojciec Hjalmara Krzywogębego i Cerys an Craite oraz były kochanek Yennefer.

W młodości ubiegał się o rękę księżniczki Pavetty, przyszłej matki Ciri.

R E K L A M A

Po śmierci Pavetty i Duny’ego składa królowej Calanthe przysięgę, iż będzie strzegł Ciri. W tym celu w powieści Wieża Jaskółki ugaszcza Yennefer i udostępnia jej wszelkie środki, jakimi dysponuje, aby mogła zlokalizować Ciri i ruszyć jej z pomocą.”

Źródło: Wiedźmin Wiki


cardDowódca w Gwincie

  • Umiejętność: Rozkaz: Zadaj 1 punkt obrażeń wrogiej jednostce. Odnowienie 2.
  • Pula punktów werbunku: 166
  • Koszt zdobycia/stworzenia: startowy dowódca
  • O dowódcy: Od początku Homecoming, Crach nie ma sobie równych wśród dowódców Skellige. Świetna umiejętność, dodatkowe punkty werbunku i synergia z główną mechaniką Skellige (Żądzą Krwi) czynią z niego potężnego herosa, który trzyma się w mecie od dawna i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni.
  • Pasuje do talii z: kartami z mechaniką Żądzy Krwi i z kartami raniącymi wrogów.
  • Obecna siła (Krwawa Klątwa): po dużym nerfie jego i rogu bardzo trudno będzie mu wrócić do mety. Pożyjemy, zobaczymy!

Wykorzystanie dowódcy

  • Obicie wrogiej jednostki nie tylko umożliwi łatwiejsze odpalenie Żądzy Krwi u sojusznika, ale też może ustawić wroga pod zasięg removala, przez co będziemy mogli pozbyć się kłopotliwej jednostki we wczesnej fazie meczu,
  • Dodatkowe punkty werbunku to furtka dla drogich kart z silnym efektem, jak Dzik Morski czy Róg Dowódcy,
  • Jeden punkt obrażeń może być kluczowy przy zrównywaniu kilku jednostek pod Pożogę czy w rzędzie pod Regisa,
  • Arena: może wyciągnąć duże value w czasie trwania meczu, strzelając w cokolwiek co dwie tury. Całkiem mocny dowódca, choć tak naprawdę nie daje dużych swingów w jednym zagraniu jak kilku innych, co niekiedy może być problemem.

Podsumowanie

Crach an Craite, jak na jarla przystało, rozdaje karty w mecie i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni. To fenomenalny dowódca, który wyśmienicie spełnia tożsamość Skellige i umożliwia na uruchomienie wielu rdzennych umiejętności kart z tej frakcji. To dobrze, że nowicjusze mają takiego tuza już od początku ich przygody!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja