Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Noxious i jego wicemistrzowskie talie z Gwent Challenger!
Brouver Hoog Crach an Craite Dagon Esport Królestwa Północy Newsy Potwory Radowid Scoia'Tael Skellige Talie

Noxious i jego wicemistrzowskie talie z Gwent Challenger!

Talie finalisty

Powoli Gwent Challenger przechodzi do historii, jednak na zawsze pozostanie on w pamięci społeczności, oraz stanie się tematem niejednej opowieści, czy pieśni bardów. Każdy jednak łaknie dokładnie poznać talie najlepszych graczy, którzy toczyli bój na polskiej ziemi o pierwszy królewski pierścień.

Poniżej zobaczycie zestaw, z którym na turnieju pojawił się wicemistrz Challengera Noxious. Są to zestawy dużo bliższe temu co widzimy w mecie, niż te grane przez zwycięzcę Lifecoach’a. Zauważymy tutaj jednak więcej rozwiązań służących odsysaniu talii.


Zobacz także:


Noxious Gwent Challenger 2017 – Scoia’tael

Jako lidera Noxious użył Brouvera, aby wyciągać z talii srebrną kartę (najczęściej Pożogę, lub Yaevinna). Główną siłą talii jest wielokrotne palenie za pomocą Pożogi najsilniejszych jednostek na stole, wsparte Braen, która rośnie za sprawą Dragonów Vriheed. Dodatkowo do kontroli stołu – Łucznicy Dol Blathanna oraz Iorweth.

Poza tymi kartami obserwujemy standardowe combo pod CA z użyciem Milvy i Płotki, Cypriana, który wiódł prym podczas challengera, a także Saskię.


Noxious Gwent Challenger 2017 – Królewstwa Północy

Kontrolny Radowid to z kolei wybór archetypu z talii Królestw Północy. Kolejny wariant mocno obrażeniowy z nastawieniem na uszkadzanie i zdejmowanie jednostek przeciwnika, ale wsparty szeregiem jednostek wzmacniających własne szeregi.

Kolejny raz pojawia się tu Cyprian, poza tym wszystkie środki do tworzenia – tak zwanych – łańcuszków, z których słyną KP. W ramach zaskoczenia, czy ciekawostki można traktować tutaj obecność zwiadowców Niebieskich Pasów, którzy nie są często spotykani w drabince rankingowej.

R E K L A M A

Noxious Gwent Challenger 2017 – Potwory

Pożerka w bardzo standardowym wydaniu. Widzimy tutaj dwa egzemplarze Nekkera Wojownika, standardowy zestaw kart złotych z palącym Igni, oraz Wiedźmy dające przyspieszenie i odsysanie talii. Co ciekawe, również tutaj zobaczymy Cypriana, poza nim pojawia się ryzykowna, ale często skuteczna Baba Cmentarna, oraz trzy małe Krabopająki jako dodatkowy pokarm i odsysanie.


Noxious Gwent Challenger 2017 – Skellige

Ciekawe wydanie talii Cracha pod Okrzyk Bojowy. Zobaczymy tu Igni, oraz Myszowora, po raz kolejny Cyprian do niszczenia płotki (chyba Noxious bardzo nie lubi klaczy Geralta 😉 ). Standardowy skład talii poszerzony jest do trzech Zdziczałych Niedźwiedzi, oraz komplet Tarczowniczek Klanu Drummond.


Okiem Barda

W taliach Noxiousa na pierwszy rzut oka rzuca się „nienawiść” do Płotki i Nekkerów ponieważ w każdej talii znalazł się Cyprian Willey. Kolejnym zauważalnym szczegółem jest upodobanie Noxiousa do odsysania talii, w potworach grają trzy małe Krabopająki. Skellige zostało wzbogacone o Tarczowniczki, Scoia standardowo przewija się za pomocą Najemników i Przełomów. Pomocą w przewijaniu jest obecny w 3 z 4 talii Król Żebraków.

Noxious bardziej od Lifecouch’a lubi stawiać na jedną kartę, o czym świadczy obecność Baby Cmentarnej, czy Braenn, oraz więcej uwagi przykłada do reaktywności na poczynania rywala kontrolą stołu, niż budowaniu własnej strategii. Jego styl gry przypomina bardziej założenie inwestycyjne w budowaniu Winning Condition i bieżące odpowiadanie na poczynania rywala. Decki są złożone w sposób bezpieczniejszy i bardziej uniwersalny.

W moim przekonaniu to właśnie to zamiłowanie do natychmiastowej reaktywności na sytuację na stole zgubiła Noxious’a w finale. Słynne Igni, mogło tak na prawdę poczekać na większy i strategicznie ważniejszy cel, ale instynkt kontrolnego gracza wziął górę, przez co LC był do końca gry bezpieczny przy budowaniu swojej przewagi.

Bardzo cieszy mnie to, że podczas finału mieliśmy okazję obserwować graczy preferujących różne szkoły gry, oraz bazujące na zupełnie innych taktykach talie. Tym razem umysł szachisty przezwyciężył instynkt wojownika. Jak będzie następnym razem?

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Bartek Mika

  Talie były tworzone razem z JJPasakiem, i miały cel kontrowania Potworów, w sytuacji gdy Scoyatell były banowane.
  Karty takie jak Stary Grot, Cyprian, Radowid w tym pomagały.
  Jak pokazał finał Talia Skelige nie była w tym wystarczająco dobra 😀

 • Exostin

  Witam, skoro dział forum zniknął, to napiszę tutaj 😀
  Polecam dodać ten deck http://www.gwentdb.com/decks/18488-swims-new-dorfs chociaż myślę, że i tak to Pan zamierzał ponieważ jest świetny, a jeszcze lepszy to wyplewienia gwinta z pogodynek. Łącznie 6 kontr na pogodę 😀
  PS Winratio jest na pewno powyżej 70% 😀

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...