Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Nowy system rankingowy i progresji gracza w Homecoming – deweloperzy przedstawiają zmiany
Aktualizacje Newsy

Nowy system rankingowy i progresji gracza w Homecoming – deweloperzy przedstawiają zmiany

Progresja gracza i system rankingowy

Podczas ostatniego streamu z Homecoming pokazano, jak zmieni się system rankingowy i progresji gracza w nowym Gwincie. Deweloperzy postanowili zebrać omówienie pokazu w oficjalnym artykule w języku polskim. Z jego treścią możecie się zapoznać poniżej!


Nowy Ekran Powitalny
Na Ekranie Powitalnym możesz teraz zobaczyć swoje Zadania Dzienne, wygrane rundy, aktualny poziom oraz rangę. W tym miejscu możesz również zmieniać Zadania Dzienne.
Nowy projekt menu głównego
Nowe menu główne pozwala na szybki dostęp do różnych trybów gry oraz wiadomości, a także zawiera zakładkę z zadaniami i rankingiem.
Ulepszony Profil Gracza
Tutaj znajdziesz podsumowanie swojego profilu — liczbę zwycięstw (w tym sezonie oraz ogólnie, wraz z podziałem na frakcje), a także kolekcję kart, z możliwością ich filtrowania. Na tym ekranie masz także dostęp do zebranych przedmiotów (m.in. ramek, awatarów i tytułów), osiągnięć oraz wyniku rankingowego.
Osiągnięcia
Osiągnięcia podzielone są na kategorie. Możesz obserwować do pięciu osiągnięć, aby na bieżąco otrzymywać powiadomienia o swoim postępie, a trzy ulubione zaprezentować na swoim publicznym profilu. Zdobywając osiągnięcia, zdobędziesz również nagrody!
Zdobywanie poziomów
Zdobywanie kolejnych poziomów stało się jeszcze przyjemniejsze, a przede wszystkim szybsze — maksymalny poziom został zmniejszony z 100 do 60. Kiedy osiągniesz 60 poziom zdobywasz poziom prestiżu, po czym zaczynasz od nowa, jednak z dodatkowymi bonusami! Każdy kolejny poziom prestiżu to stały bonus!
Po premierze GWINTA nie resetujemy Twojego postępu — zostanie on taki sam, a gracze, którzy osiągnęli poziom 60 lub wyższy automatycznie otrzymają pierwszy poziom prestiżu.
Dla przykładu: osoba o poziomie 61 zacznie od pierwszego poziomu prestiżu. Osoba o poziomie 100 zacznie od 40 poziomu pierwszego prestiżu.
Nowa funkcja: Księga Nagród
Za wykonywanie Zadań Dziennych, zdobywanie kolejnych poziomów, osiągnięć, a także pod koniec sezonu rankingowego otrzymujesz punkty nagród.
Księga Nagród zawiera drzewka dla każdej frakcji oraz dowódcy. Ten system pozwala Ci wybrać nagrody, na których najbardziej Ci zależy. Wśród nich znajdują się beczki frakcyjne, beczki premium, fragmenty, pył meteorytowy, złoto i skórki dla dowódców.
Dodatkowo, każde z drzewek zawiera fragmenty historii ze świata Wiedźmina, które możesz odkrywać odblokowując je za pomocą punktów nagród.
W przyszłości chcemy dodać także drzewka sezonowe, dostępne przez ograniczony czas.
System rankingowy 2.0
Twoim celem jest wspięcie się na najwyższe miejsce w rankingu. Każda z rang składa się z pięciu fragmentów — po wygranej otrzymujesz kawałek witrażu, a po przegranej go tracisz. Wygrana trzech meczów z rzędu da Ci dodatkowy kawałek witrażu. Cały awatar otrzymasz jeśli zbierzesz pięć części.
Zdobywanie rang wygląda następująco:
Rangi 30-26: gracz nie może spaść na niższą rangę.
Rangi 25-15: gracz traci fragment witrażu tylko jeśli przegra 2 mecze pod rząd.
Rangi 14-8: nie ma specjalnych zasad, wygrana to jeden fragment witrażu, a przegrana to strata fragmentu.
Rangi 7-1: tak jak w przypadku poprzednich rang, jednak pasmo zwycięstw nie daje już dwóch fragmentów witrażu.
Po osiągnięciu 25 poziomu odblokujesz fMMR, a mecze zaczną  wpływać na Twój wynik rankingowy.
O zmianach w Pro Ladder przeczytasz tutaj.”

Źródło: Playgwent


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Shadow Tune

  Wcześniej nie miałem czasu na wciągnięcie się w Gwinta, ale kiedy nadejdzie premiera Homecoming, chętnie zacznę grę 😀

 • Stanisław Snarski

  Cały czas nie rozumiem tego upodabniania się do Hearthstona. Przez dwa lata wypracowali system rankingowy a teraz zmieniają dokładnie na ten z konkurencji. Czyżby brakuje im własnej wizji?

 • Marcin Lekston Marcinbuldog

  Czy będzie nowy gwint na konsoli od 23 października ? Bo mnie nie chodzi o wojna krwi

 • Chris Bench

  Poziomy prestiżu po 60 lv? Co to paragony jak w DIablo 3? xd

 • Krzysztof Musielak

  Kiedy będzie można zagrać w Homecoming.
  Wcześniejsza wersja przestała działać

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...