Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Nowy dodatek – „Żelazna Wola”! Nowe mechaniki, trailer, nowe karty, data premiery!
Aktualizacje

Nowy dodatek – „Żelazna Wola”! Nowe mechaniki, trailer, nowe karty, data premiery!

Trzeci dodatek w drodze!

Na trwającym właśnie GWENT Challengerze #5 ogłoszono to, czego spodziewali się wszyscy – chodzi oczywiście o nowy dodatek! Wszystkie informacje o nim znajdziecie w tym artykule! Proszę Państwa, Radowid V Srogi powraca do GWINTA!

Poniżej znajdziecie oficjalne informacje o dodatku!


Trailer


W skrócie

 • Premiera dodatku: 2 października 2019,
 • Do Syndykatu dojdzie organizacja Salamandry, do Potworów nowe Insektoidy, do Skellige nowi Piraci, do Królestw Północy powróci Redania, do Nilfgaardu przystąpią nowi Rycerze oraz Żołnierze, zaś do Scoia’tael trochę nowych Krasnoludów.
 • Nowe mechaniki:
  • Pancerz – pancerz jest wartością która nie wlicza się w punktację i chroni siłę jednostki przed zadanymi obrażeniami.
  • Obrońca – status – gdy przeciwnik chce zagrać kartę wskazując na naszą jednostkę, a w rzędzie znajduje się jednostka z tym statusem, nie może wskazać innej jednostki niż jednostki ze statusem Obrońcy.
  • Wrażliwość – aktywuj tę umiejętność, gdy ta jednostka straci wszystkie punkty pancerza.
  • Osłona – aktywuj tę umiejętność, gdy ta jednostka posiada punkty pancerza.
 • Preorder – zawiera 25 beczek premium dodatku „Żelazny Osąd”, unikatową skórkę Radowida (Obrońca Północy), nową skórkę pola bitwy (Statek) oraz specjalny rewers!


Oficjalne informacje o dodatku „Żelazna Wola”

NOWE SPOSOBY PROWADZENIA WOJNY
Wykorzystaj nowe możliwości taktyczne, żeby zapewnić sobie przewagę na polu boju. Zasil swoje talie elitarnymi wojownikami ze wszystkich 6 frakcji, w tym 21 kartami neutralnymi. Żelazna Wola wprowadza ponad 80 nowych kart i świeże (oraz powracające) mechaniki.
Pancerz
Chroni jednostkę przed obrażeniami. Ta wartość nie liczy się do puli punktów gracza ani do siły jednostki. 
Wiele jednostek z dodatku Żelazna Wola posiada pancerz, więc znalezienie słabego punktu przeciwnika może okazać się wyzwaniem. W tym wypadku przyda się Oszałamiający Cios!
Zadaj jednostce 4 pkt obrażeń. Jeśli posiada pancerz, zadaj jej 7 pkt obrażeń. 
 
Wrażliwość
Aktywuj tę umiejętność za każdym razem gdy jednostka zostanie pozbawiona Pancerza. 
Kiedy jednostka straci Pancerz może być różnie — niektórych to rozjuszy i sprawi, że będą silniejsi, ale dla innych oznacza to całkowitą zagładę. Tak jest w przypadku Braci Większych.
Amok. 
Opłata 2: Zyskaj 2 pkt Pancerza. 
Wrażliwość: Zniszcz siebie.
Barykada
Aktywuj tę umiejętność, jeśli jednostka posiada Pancerz. 
Pancerz nie tylko chroni Twoje jednostki, ale może również aktywować dodatkowe bonusy. To znaczy, w przypadku jeśli jednostka posiada słowo kluczowe “Barykada”. Na przykład, dopóki Krasnoludzki Berserker posiada Pancerz, będzie atakował jednostki wroga.
Barykada: Na koniec tury zadaj sobie 1 pkt obrażeń po czym zadaj 1 pkt obrażeń losowej jednostce wroga. 
Obrońca
Jednostki ze statusem Obrońca w danym rzędzie muszą być zniszczone w pierwszej kolejności. 
Wojna odkrywa nasze najgorsze a także nalepsze cechy. Niektórzy znajdują w sobie szlachetną chęć obrony słabszych i niewinnych (lub ważnych silników). Jednostki ze statusem Obrońca będą chroniły inne jednostki w swoim rzędzie.
Obrońca
Codziennie, aż do premiery dodatku w dniu 2 października, będziemy ujawniać kolejne karty. Wszystkie ujawnione do tej pory karty znajdziecie tutaj.
Źródło: Playgwent

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja