Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Nowa karta z dodatku „Novigrad” – Filippa Eilhart!
Karty Syndykat

Nowa karta z dodatku „Novigrad” – Filippa Eilhart!

Nowa karta od Gwint24.pl

„Witajcie Bywalcy naszej Karczmy! Nowa frakcja i dodatek tuż za rogiem, więc tłoczno jest w naszym lokalu! Stali klienci odwiedzają nas tłumnie, a i nowych gołowąsów nie brakuje! Zdecydowana większość jest rada z tego, iż do GWINTA zostanie dodana nowa frakcja złożona z sowicie opłacanych rzezimieszków. Tylko jakieś tam krasnoludy przed lokalem transparent wywiesiły, ale one tak zawsze – jak Skellige wprowadzali też protestowali, a i tak później taliami Wyspiarzy grali w naszych turniejach. Takie to już niepostępowe istoty są…

Ale, ale, niech nam garstka malkonentów nie zmąci chwili radości, iż książę C.D.P. Czerwony specjalną depeszę zapieczętowaną nadesłał! Co w niej jest, pytacie? Ano nowa karta, i to nie byle jaka Mości Państwo! Oto ona, we własnej osobie!”

 • Umiejętność: Rozmieszczenie: Wydaj liczbę monet równą sile wybranej wrogiej jednostki, a następnie ją Przechwyć.

„Oto Filippa Eilhart – niegdyś czarodziejka na dworze króla Redanii – Vizimira, zaś teraz – chowająca się w cieniu przestępczyni, która zrobi wszystko, żeby zemścić się na królu Radowidzie! Zapłać jej określoną liczbę monet, a ta z przyjemnością, za pomocą swojej potężnej magii przejmie kontrolę nad wrogą jednostką, która zdradzi twego przeciwnika i dołączy do Twojej armii! Pamiętaj jednak – maksymalnie można mieć w sakiewce dziewięć monet, więc nie przejmiesz jednostki mającej siłę 10 lub większą!

No to co, gotowy na wkroczenie bandytów spod nazwy Syndykatu do GWINTA? Aby jak najlepiej przygotować się na wejście nowej frakcji do gry, rozważ zakup jednego z dwóch wypasionych pakietów przedsprzedażowych! Znajdziesz je na oficjalnej stronie GWINTA!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Bukasz

  Wydaje się być bardzo mocna…

 • Emrim

  eee podajcie źródło jakieś bo to musi być fake…

 • Mateusz Mlody

  Grafika wygląda genialnie

 • Kuba Świerżewski

  OP

  • KB

   Nie, niestety tylko bardzo dobra i być może nawet nie w każdym archetypie (mechanika hoard). Polecam arkusz kalkulacyjny i zapoznanie się z mechaniką koron

 • Kashim_94

  Przyjmując, że jedna Korona = jeden punkt, to Filippa może wchodzić nawet jako 12 za 10, co jest na prawdę mocne, ale raczej będzie kradła 4 czy 5, które są silnikami robiącymi punkty. Taki odpowiednik Sweersa, ale zdecydowanie bardziej elastyczny. Podoba mi się ta umiejętność. Pasuje do każdej talii, bo nie jest elementem większego komba, tylko raczej kontrą na metowe talie. Jeśli powstanie midrage’owa talia Syndykatu, to Filippa z pewnością znajdzie tam miejsce.

  Szkoda tylko, że nie jest dwufrakcyjna, bo jeśli Redania dołączy w przyszłości do Królestw Północy (co praktycznie zostało potwierdzone), to oryginalna karta Filippy na pewno też tam trafi.

  • Graleks

   Nie 12 tylko 21… Kradnąc dziewiątke przeciwnikowi robisz swing za 18. Value chore tym bardziej że nie ma kontry na monety, czegoś co je kasuje w innych frakcjach. Coś mi mówi że to będzie finalnie grane z rozkazu albo monety będą dzielone na pół.

   • Kashim_94

    Jakby to podsumował Twitch chat: „EU math”. Jasne, że zabierając Filippą kartą z 9 siły, robimy swinga za 21. Problem jest taki, że trzeba wydać wtedy 9 Koron, a z tego co wiem, Koron nie dostaje się na piękne oczy, tylko trzeba użyj kart, które je generują. Dlatego na początku mojej pierwszej wypowiedzi powiedziałem o Koronach, żeby „geniusze” matematyczni nie zarzucili mi, że nie umiem liczyć. Ale jak widać nie podziałało.

    W ogóle zauważyłem, że sprawa zdobywania Koron, wydawania ich i liczenia, sprawia wielu ludziom, szczególnie na Reddicie, mnóstwo problemów. Stąd też się biorą teksty w stylu „Syndykat jest OP, trzeba ich natychmiast znerfić”. Jest to, póki co, najbardziej skomplikowana frakcja w Gwincie. Samo budowanie talii już będzie trudne, bo trzeba odpowiednio wyważyć karty robiące Korony i je wydające, do tego najbardziej efektywnie. Można to porównać do budowania talii na Zemście. Trzeba odpowiednio podzielić swoją talię na karty z Zemstą i te, którą je uruchamiają. Żeby nie skończyć trzeciej rundy z niewykorzystanym Keyranem albo dwoma Zgnilcami i Jajem Harpii.

    • KB

     Brawo. Niestety łatwiej jest napisać jakieś głupoty zamiast odpalić excela albo nawet na kartce policzyć ile jakie zagranie kosztuje i ile daje

 • gh s

  będzie grana z dekretem i uzdrowieniem, to przecież mega kosa jest, za miesiąc nerf albo i na premierę, prowizja 11 jak nic

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...