Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Nilfgaard w OBT – czyżby nadchodziła era Odkrywania?
Newsy Nilfgaard

Nilfgaard w OBT – czyżby nadchodziła era Odkrywania?

Nilfgaard w OBT – co się zmieniło?

Jak już wszyscy dobrze wiemy, wraz z otwartą betą mechanika gry wywróciła się do góry nogami. Wiele frakcji i archetypów zostało kompletnie zmienionych, niektórych trzeba będzie uczyć się od nowa! W przypadku Nilfgaardu modyfikacje nie są jednak aż tak ogromne.

Redzi uznali, że archetypy Złotego Słońca nie wymagają całkowitego reworku i skupili się na ich usprawnieniu. W rezultacie Odkrywanie dostało znaczne buffy, a Szpiedzy – zauważalne osłabienia.


Rewitalizacja Odkrywania

Talie pod odkrywanie były przysłowiowymi „czarnymi owcami” ostatnich aktualizacji. Ich niemoc była tak silna, że gracze zaczęli używać wobec tego archetypu sformułowania „meme deck”. Na szczęście te czasy prawdopodobnie odejdą w zapomnienie!

Zmiany Daerlańskich PiechurówSerritaCynthi Alchemików, jak i wprowadzenie nowej karty Leo Bonharta, dały Odkrywaniu nowe życie. Przewijanie talii jest teraz o wiele bardziej efektywne niż wcześniej, a nowe umiejętności kart pozwalają na lepszą kontrolę poczynań przeciwnika i dają możliwość na zniweczenie jego planów już w zarodku.


Zmiany w Szpiegach

W tym archetypie sprawy nie wyglądają tak różowo. Umiejętność Jana Calveita została całkowicie usunięta z gry, co znacząco ogranicza potencjał szpiegowania. Takim sam los podzieliła Zdrada, która od teraz nie ma już powiązań z archetypem.

Redzi dali jednak fanom spy decków inne ciekawe narzędzia, które po części zrekompensują osłabienie powyższych kart. Jedną z nich jest nowe „złotko” Rainfarn, pozwalający na wybranie dowolnej jednostki szpiegującej z talii i zagranie jej na stół. Inną ciekawą kartą jest Ceallach, niejako dziedzic Calveita i Zdrady, który daje możliwość przejęcia dwóch szpiegów.

R E K L A M A

Golem najlepszym przyjacielem Nilfgaardu

Nowa aktualizacja wprowadzi również dwie diabelsko mocne karty golemów, które będą tylko na wyłączność Złotego Słońca. Pierwszą z nich są Cesarskie Golemy i działają one na podobnej zasadzie co Krabopająki. Jednak aby je przyzwać nie musimy mieć żadnej kopii na ręce. Golemy wyskakują automatycznie z decku, gdy tylko aktywujemy umiejętność lidera. Jeżeli CDPR nie zmieni ich w żaden sposób, to osobiście uważam, że będą nieodłączną częścią każdej talii Nilfgaardu.

Drugim potężnym golemem jest Strażnik, który stwarza dwa słabiutkie golemy na wierzchu talii rywala. Jest to strasznie irytująca umiejętność, nawet pomimo tego że jednego z nich będzie można zmulliganować na początku kolejnej rundy. Strażnika zapewne będzie można często spotkać w kontrolnych taliach Nilfgaardu, gdyż w znacznym stopniu ogranicza on możliwości oponenta.


Okiem Mnicha

Oczywiście ostateczne wersje kart będą się różnić od tych z PTR, ale myślę, że entuzjaści Nilfgaardu mogą spać spokojnie. Oba archetypy wyglądają co najmniej solidnie i być może nawet jeden z nich zawita do ścisłej mety otwartej bety.

Jednak nie ma co wpadać w przesadny huraoptymizm, gdyż wszyscy pamiętamy co mówiono o Nilfgaardzie przed jego debiutem, a jak wyglądała jego siła w rzeczywistości. Wszystko rozstrzygnie się w pierwszych dniach nowego sezonu!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • amigoT

  Ceallach będzie przeciągał szpiegów? Było takie info na streamie? Jeśli to prawda, to jestem szczęśliwym człowiekiem, bo zarżnięcie Zdrady to była jedyna ze zmian w Open Beta, która mi się nie podobała.

  • Tajemniczy Mnich

   Jego obecna wersja na serwerze testowym przyciąga dwóch brązowych szpiegów. Co prawda nie będzie możliwa kradzież Cantarelli, ale zawsze to jakaś rekompensata 🙂

   • Mirek Adamski

    Po zagraniu na nią kajdanów będzie to możliwe (ona jest srebrna, a zamieni się w brązową).

 • B1essu

  Tak naprawdę to Nilfgard może zaistnieć tylko i wyłącznie dlatego że inne talie przeżyły poważne zmiany. Ale i tak uważam że Potwory i Scoiathel są znacznie silniejsi, nie wiem czy nawet nie bardziej od obecnej ich wersji.

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...