Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Nerf Dettlaffa i Dettlaffa: Wampira Wyższego w drodze!
Newsy

Nerf Dettlaffa i Dettlaffa: Wampira Wyższego w drodze!

Dettlaff na celowniku

Nie jest dla nikogo niespodzianką, że Dettlaff obecnie rządzi i dzieli we wczesnej, ledwie tygodniowej mecie po premierze „Krwawej Klątwy”. Zarówno jego karta dowódcy jak i Wampira Wyższego stworzyły wokół siebie bardzo mocne archetypy. Na zaistniałą sytuację już reagują deweloperzy – Paweł Burza na swoim Twitterze podzielił się informacją o planowanych zmianach, którą przekazał mu Jason Slama. Dzięki dostępowi do statystyk win ratio i popularności obu kart stwierdził, że są one „znacznie powyżej akceptowalnego progu” i trzeba na to szybko zareagować – patcha mamy się spodziewać jeszcze w tym tygodniu!


Okiem Beletrysty

Zmiany w balansie w środku sezonu to zazwyczaj nie najlepsze rozwiązanie, ale w przypadku Dettlaffa i mety, jaka zaczyna się krystalizować (czyli decki z Dettlaffem i kontrujące go) chyba nie ma co czekać. Mam tylko nadzieję, że obie karty, które są de facto symbolami nowego dodatku, nie zostały znerfione do ziemi.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Dhoine98

  Ta informacja była kwestią czasu,teraz tylko się modlić żeby nie przegięli w drugą stronę.

 • Adam O.

  Naprawdę myślałem, że po premierze tego dodatku będzie można zmienić zdanie o Redach w dwóch podstawowych kwestiach: tego, że do graczy wychodzi przemyślany produkt i że jak coś powiedzą to tak będzie. Serio, jak Oni testują te karty skoro zaraz po premierze wychodzą takie kwiatki jak kiedyś artefakty a teraz Dettlaf? Przecież zaraz po pojawieniu się filmiku prezentującego Dettlafa pojawiły się głosy, że wyciągnie 12 punktów. Ktoś to przecież zaplanował, ktoś musiał przetestować, ponoć jakieś „peteery” były. Mamy wierzyć, że Dettlaf nie był OP podczas „peteerów”? I kolejny raz zmiana czegoś w trakcie sezonu, pomimo zapewnień, że tak nie będzie. Po prostu dramat bo część graczy mogła sobie nabić rangi Dettlafem i skorzystała, a Ci którzy by chcieli to zrobić za jakiś czas już nie mogą. Ps. To jak już tak bardzo muszą grzebać w grze w trakcie sezonu to może niech pamiętają, że do usunięcia wciąż jest bug z tekstem o konieczności zdobycia 25 rangi by odblokować rankingi. Mam dwa konta na PC i PS4 z rangami odpowiednio 5 i 6. Na PC nadal jest ten napis, na PS4 dziś nie sprawdzałem, wczoraj był.

  • Qrls

   Jeśli chodzi o balans to nie można mieć pretensji nie ma gry online w której nie wychodzą klocki w balansie po wyjściu zmian na live, po prostu taka gra nie istnieje. Nikt jeszcze nie przetestował wszystkiego w studio tak jak robią to setki graczy na żywym organizmie. Jeśli chodzi o bugi to się zgadzam 🙂

   • Adam O.

    To, że Dettlaf dostanie nerfa było oczywiste i myślę, że dobre dla balansu gry. Zgadzam się z Tobą, że nie wszystko się przewidzi, ale już po filmiku ujawniającym jego umiejętność można było przynajmniej założyć, że to będzie mocarz bo chyba żadny inny lider nie jest w stanie sam dać 12 punktów. Zrobili za mocnego lidera, trudno, ale jaki jest sens zmiany kilka dni po rozpoczęciu sezonu. Jest jeszcze kwestia graczy grających krótko, nie mających zasobów (punktów nagród czy skrawków). Część pewnie czekała na dodatek by zrobić lidera i karty, którymi będzie się im łatwiej grało i po tygodniu sezonu zostaną z osłabionymi kartami. Oby przynajmniej zmienione karty były do zmielenia za pełną wartość. Wczoraj pisałem, że Redzi mogliby wprowadzić niszczenie zmienianych patchami kart dla nowych graczy tj. z levelami 1-60 na „zerowym” prestiżu (i tylko na tym prestiżu) za pełną wartość. Nowych graczy dotyka nawet najmniejszy nerf.

    • Kashim_94

     Ekhem… Gernihora…

     • Adam O.

      Chodzi Tobie o to, że może zrobić więcej punktów? Niby tak, bo jeden co turę, ale trzeba mieć wyższe jednostki by aktywować pokrzepienie lub sukcesywnie niszczyć owoce czyli trzeba mieć dobrą synergię z innymi kartami co nie zawsze może się udać przy choćby losowości w doborze kart. Mimo wszystko chyba łatwiej jest znaleźć „2” na stole przeciwnika lub coś obić do dwóch punktów by każde uderzenie Detlaffa wchodziło za pełne 4 punkty. Gernichora ma 3 punkty mniej prowizji niż Dettlaf co też może przełożyć się na punkty na stole.

 • adam blawat

  kolega nizej to nawet zabawny bo widze ze co post narzeka na cos XD

 • Nicolae Dragosavljević

  Look how they massacred my boy 🙁

 • Daniel Nindza

  ten burza wszystko co jest grywalne musi szybko nerfic…najlepiej niech całą gre znerfi..:D ci co mieli duzo czasu łatwo wbili Pro. a reszta juz nie bedzie mogła.. chora polityka burzy…chociaż Lidera zostawiłby w spokoju….jak mnie to wkurwia…już jutro chce znerfić detlafa?

  • Kashim_94

   Burza jest odpowiedzialny za kontakt ze społecznością, nie jest dewoloperem, także proszę go nie pomawiać. A co do Dettlaffa, to niedobrze, że mamy zmiany w środku sezonu, ale lepsze to, niż cały miesiąc z taliami na niego i taliami go kontrującymi. Mamy tylko nadzieję, że nerf nie będzie przesadny. Dwa/trzy punkty, albo prowizji, albo z umiejki.

 • Kashim_94

  Szkoda nerfa w środku sezonu, ale jest to konieczne. Redzi znani są z tego, że balans kart nie jest ich najmocniejszą stroną. Choć prawdopodobnie chcieli, żeby Dettlaff był silny i często grany, bo w końcu jest symbolem tego dodatku. Bali się, że jak zrobią go słabszego, to będą narzekania, że główna postać dodatku dostała za mało miłości. Niestety wyszło, jak wyszło. Oby nerf nie był za duży.

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...