Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Najnowsze Odrzucanie Skellige
Król Bran Skellige Talie

Najnowsze Odrzucanie Skellige

Odrzucanie Skellige

Skellige znów trzęsie metą, dlatego pod lupę wzięliśmy kolejną talię Wyspiarzy, tym razem jedną z najstarszych – odrzucanie. Autorem decklisty jest znany streamer Swim (tutaj znajdziecie oryginalny opis autora w języku angielskim). Zapraszamy także do zapoznania się z opisami innych decków Skellige na naszej stronie – Przeklętych Brana i Weteranów Skellige.

Przypominamy także o stale uzupełnianej o przekierowania do najnowszych opisów talii tierliście Gwentelmenów i cotygodniowym raporcie ze statystykami na podstawie GwentUp Big Data.


Odrzucanie Skellige


Oś talii

Nasza taktyka opiera się na wielokrotnym wskrzeszeniu Cerys odrzucanej w pierwszym ruchu z Króla Brana, a także na wyciągnięciu ogromnych punktów z Drakkarów Wielorybników i Rozdarć. Dużą rolę pełnią tutaj Łupieżcy klanu Drummond – odchudzają talię i w late game znacznie ułatwiają przywołanie Cerys z cmentarza. Dodatkowo w tym buildzie mamy takie smaczki, takie jak silnik odchudzający w postaci Skjalla i dodatkowego powerplayu z Iris. Ogółem powiedziawszy lwia część kart srebrnych może zostać zamieniona według naszych upodobań, a wraz z nimi lekko zmieni się oś talii.


Karty

Złote

 • Król Bran – w 90% przypadków zagranie go będzie naszym pierwszym ruchem w grze. Odrzuca core talii, czyli Cerys na cmentarz, wraz z Morkvargiem i Tojadem.
 • Tojad – narzuca presję na talie rozkręcające się z czasem. Pasywne 12 punktów zawsze w cenie. Zamienniki:  Lugos Szalony (removal + odchudzenie), Eskel (removal +powerplay kontra Skellige), Geralt Igni .
 • Cerys – core talii. Sama „zmartwychwstaje” gdy wskrzeszamy sojuszników gwarantując garść dodatkowych punktów, a nierzadko większy carryover.
 • Kaganiec – głównie używany jako kontr – zagranie na przeciwny Kaganiec, który przywraca z powrotem na naszą stronę Morkvarga. Przydaje się także jako odpowiedź na takie karty jak Inżynier Oblężniczy , Egzekutora Brygady czy Strzelca Wyborowego . Kluczowy w mirrorach.
 • Koral – chyba żadna z frakcji nie ma tak staplowego golda. Przydaje się zawsze i wszędzie.

Srebrne

 • Dorregaray – tworzy dodatkowe carryover. Warto także wspomnieć o bardzo istotnym jego zastosowaniu pobocznym – przywołana przez niego Wiwerna jest w stanie zabić Iris, gdy nie mamy akurat Rozdarcia na ręce.
 • Skjall – tutor odchudzający talię i dający nam możliwość zagrania Iris i – co istotne – szpiega pod przewagę kart. Zamienniki: (możemy wtedy zamienić też Iris i skrócić jedno Rozdarcie) Odnowa (dodatkowa interakcja z cmentarzem w celu przywrócenia ważnej jednostki), Atrapa (na szpiega, Łupieżcę, Kapłankę), Olgierd von Everec (dodatkowy tick dla Cerys + carryover), Gremista (na Zagrożenia)
 • Udalryk – prymarnym jego celem jest dociąg dodatkowej karty do ręki, ale nie tylko. Dzięki swojemu drugiemu efektowi potrafi odrzucić Harcownika, który daje Cerys dodatkowe ticknięcie, poza tym odchudza przy tym talię.
 • Iris – współgra z Rozdarciem, Drakkarem Bojowym i Dorregarayem. Może zostać wyciągnięta Skjallem. Niezneutralizowana stanowi świetną opcję na domknięcie gry bądź rundy. Zamienniki: takie same jak przy Skjallu, którego możecie także wymienić, gdy jej nie gracie.
 • Sigrdrifa – srebrne wskrzeszenie. Zbyt dobra karta, żeby nie grać. Potrafi wskrzesić Skjalla, który wyciągnie Iris/Udalryka, lub Dorregaraya.
 • Morkvarg – carryover, dodatkowo daje +1 do licznika Cerys. Zawsze wraca.

Brązowe

 • Drakkar Wielorybników – zmusza przeciwnika do grania na jeden rząd, za co ukarzemy go Rozdarciem. Gdy rywal gra na wielu rzędach, to wtedy sam zapewnia niewymiernie dużą wartość punktową.
 • Harcownik klanu An Craite – odrzucani pomagają przywołać Cerys.
 • Łupieżca klanu Drummond – odchudza talię. Za jego pomocą wyciągamy Harcowników, bądź po prostu brązową kartę, której nie potrzebujemy (pamiętajcie, że macie możliwość nie odrzucenia niczego!)
 • Płatnerz klanu Tordarroch – przydaje się na Zagrożenia lub osłabiające jednostki bądź karty specjalne. Pancerz przez niego gwarantowany może ochronić wrogą Iris przed zniszczeniem, gdy nie mamy Koral.
 • Kapłanka Freyi – wskrzeszenie, pomaga przywołać córkę Cracha na pole bitwy.
 • Rozdarcie – pomaga „ukatrupić” Iris. Idealne na przeciwnika unikającego Drakkarów poprzez okupowanie jednego rzędu. Zamienniki: (gdy nie gramy Iris możemy jedno skrócić) Czyste Niebo (jeśli nie gramy Gremisty), Włóczniczka klanu Heymaey (odchudzanie talii), dodatkowy Łupieżca.

Rozgrywka

Mulligan

Nie chcemy mieć na ręce Harcownika, Tojadu, Cerys i Morkvarga. Pamiętajcie na początku blacklistować Harcowników. Nie potrzebujemy także nadmiaru Kapłanek. Szukamy Łupieżców, Drakkarów, jednego Rozdarcia, a także reszty srebrnych (uważajcie, aby Wasz Skjall nie był pusty) i złotych kart.

Runda 1

Zagrywamy Brana w Cerys, Tojad i Morkvarga (pamiętajcie o wybraniu Cerys jako pierwszej). Następnie odcedzamy się z Harcowników za pomocą Łupieżców (warto zostawić jednego Harcownika, aby odrzucić go wskrzeszonym Łupieżcą – o połowę zmniejszy to licznik siostry Hjalmara). W długiej rundzie nie wahajmy się skorzystać z Rozdarcia i Iris. Jeśli przeciwnik narzuci większe tempo, to Tojad przyjdzie nam z pomocą. Nie musimy wygrywać tej rundy – jeśli wygraliśmy coinflipa i mamy dobry pass należy z niego skorzystać. Przy przegranym coinie kluczowy jest dostęp do szpiega.

Runda 2

Jeśli poprzednią wygraliśmy po prostu rzucamy szpiega i korzystamy z Dorregaraya, aby przywołać Ekimmy. Staramy się wycisnąć przeciwnika z kart, wykorzystując Drakkary i wskrzeszenia. Gdy wchodzimy do drugiej rundy w roli przegranych poprzedniej, to staramy się wygrać tą odsłonę jak najmniejszym kosztem. Jeśli rywal zamierza nas dociskać, to musicie liczyć na swoje umiejętności.

R E K L A M A

Runda 3

Jeśli zachowaliście sobie Iris i Ekimmy, to sprawa jest prosta – uzupełniacie board o sojusznicze jednostki, gracie wspomnianą „Panią Smutek” i Dorregaraya w Wiwernę, który ją likwiduje, przez co mamy praktycznie wygraną grę. W innym przypadku robicie wszystko, aby wygrać – korzystacie ze wskrzeszeń, Drakkarów i Koral.


Plusy i Minusy

Plusy

 1. Dzięki Tojadowi, carryover i Drakkarom wywieramy ogromną presję na rywalu.
 2. Wyśmienity deck thinning.
 3. Elastyczny build, który można modyfikować ze względu na indywidualne upodobania.
 4. Możliwość wielokrotnego wykorzystywania jednostek za sprawą Kapłanek i Sigdrify.

Minusy

 1. Nieprzyjemny mulligan.
 2. Przy słabej ręce nie mamy wielu opcji ratunkowych.
 3. Brak odpowiedzi na zablokowanie Cerys.

Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Pawel Piotr Kwiatkowski

  Moim zdaniem idealnie do tego decku nadaje się karta o nazwie „Zielarka” 2 dystans. Dlaczego ? Sama robi z siebie 2 dodatkowe obrażenia ale to dla czego ja włożyłem ją do swojego decku jest fakt że wyciąga „Losową kartę organiczna” czyli nasze pazurki i odchudza deck. Dobra na trzymanie jej pod combo a do tego nie musimy z doggera wyciągać wiwerny lecz ekimy i nie czesto mialem tak ze przegrywalem 1 runde z kata przewagi a na druga zostawaly mi 2 ekimy pieseł i cerys. jesli zagralem iris to na 2 runde wchodzilem z 40 punktami 😀 nikt nie próbował grać w 2 rundzie z takim startowym stołem. Warto spróbować moje win ratio ok 80%.

 • Stary Wąż

  Dobra wiadomość gwint przestał się wieszać podczas wychodzenia z gry! Nareszcie.

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...