Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Moje top 10 postaci, których brakuje w Gwincie
Gwint24 Custom Cards Karty

Moje top 10 postaci, których brakuje w Gwincie

Jakich postaci brakuje w Gwincie?

Witajcie! Trzy miesiące czekania na Homecoming już za nami. Szybko zleciało, co? Skoro już coraz bliżej do ukończenia projektu, a już niedługo zacznie się seria prezentacji dokonań deweloperów, to możemy trochę pospekulować. W tym artykule przedstawię moje top 10 postaci, których brakuje w Gwincie.

Zapraszam Was do przedstawiania swoich typów w komentarzach. Niech leje się Dwójniak!

UWAGA: Kliknięcie na nazwę postaci przekieruje Was do ich opisu na Wiki, a to równa się SPOILERY. W tekście także znajdują się SPOILERY.

Lista jest w pełni subiektywna.


10. Sorel Degerlund

Autor: Jana Komarkova
Autor: Jana Komarkova

Główny antagonista w Sezonie Burz. Ambitny mag, laluś, inteligentny wariat, możliwe, że za sekrety Ortolana zrobiłby więcej niż wszystko, co każe.

Dlaczego: Postać Sorela szczerze mówiąc, nie ujęła mnie za serce podczas lektury „Sezonu Burz”, ale wzbudziła we mnie trochę niechęci (głównie przez rytualne mordy na niewinnej ludności i wkurzający charakter). Przyznam się bez wahania, że dla mnie, ciekawszymi bohaterami od niego, były te dwa potworki, jego pomagierzy (Bue i Bang), które ap ropo także zasługują na swoje gwintowe karty.

R E K L A M A

Przewidywania: Pewnie będzie neutralem, jeśli trafi do Gwinta. Interesował się eksperymentami, więc może jego umiejka będzie związana z alchemią lub tworzeniem magicznych artefaktów?


9. Rience

Autor: CDPR

Czarodziej, uczeń Vilgefortza, jeden z antagonistów w sadze Wiedźmin.

Dlaczego: Enigmatyczna i wkurzająca persona (przynajmniej dla mnie). Od momentu, kiedy zetknąłem się z nim książce, chciałem, aby Geralt go dopadł i poprzetrącał mu kości. I kupił nieco mojej sympatii, bo… ciągle się wymigiwał!

Przewidywania: Nilfgaard? Skoro jego mistrz do niego należy? Zdolność mogłaby być powiązana z zadawaniem obrażeń, widziałbym ją w jakiejś kontroli.


8. Vimme Vivaldi

Krasnolud, bankier z Novigradu, w Wiedźminie 3 możemy wymieniać u niego monety innych walut na oreny po dobrym kursie.

Dlaczego: Chciałbym zobaczyć tego pana w Gwincie. Sympatyczny krasnolud, choć nieustannie węszy za zyskiem, to nie sprawia wrażenia natrętnego i naprawdę ciężko go nie polubić.

Przewidywania: Vimme ma potencjał na śmieszną, memiczną kartę. Może jakaś mechanika typu Zakład by się sprawdziła?


7. Vizimir II Sprawiedliwy

Cosplay

Król Redanii, ojciec Radowida Fał, jest o nim wzmianka praktycznie w każdej książce z sagi „Wiedźmin”.

Dlaczego: Ciężko byłoby go pominąć. Jest istotną postacią dla polityki Północnych Królestw w Sadze. Może nie ma zbyt wielu kwestii, ale jego sposób prowadzenia polityki z Nilfgaardem i jego pomysły były dobre, i gdyby nie jego nagła śmierć, pewnie odegrałby kluczową rolę w kolejnej wojnie z Cesarstwem.

Przewidywania: Będzie liderem dla Nordlingów – to oczywiste. Dla jakiej strategii? Jestem pewny, że Czerwoni coś dla niego wymyślą i będzie to grywalne.


6. Słowik

Bandyta, okrutnik i nikczemnik. Miał zlecenie od Schirru na zabicie Geralta.

Dlaczego: „Wieża Jaskółki” to moja ulubiona książka z całego cyklu, do końca trzymała mnie w napięciu i niepewności. Mogłem ją czytać i czytać! Słowik nie był dla niej ikoniczną postacią, ale moment jego zgładzenia w Caed Myrkvid do dziś przeszywa mnie uczuciem satysfakcji!

Przewidywania: Słowik to bandyta z krwi i kości, więc jeśli trafiłby do jakiejś frakcji, to na pewno byłaby to frakcja Przestępców. Umiejętność? Nie mam pojęcia, niestety.


5. Dettlaff

Autor: CDPR

Główny antagonista w „Krwi i Winie”, wampir wyższy, pomógł Regisowi w regeneracji.

Dlaczego: Tego raczej nie trzeba tłumaczyć – po prostu wspaniały czarny charakter (chociaż do końca zły to on nie był). Wszyscy ze zniecierpliwieniem czekaliśmy na dodatek z Wampirami, który miał wyjść w maju, ale z racji ogłoszenia Homecoming nic z tego nie wyszło. W tym dodatku miał się z pewnością znaleźć właśnie Dettlaff.

Przewidywania: Podobno ma być dowódcą Potworów lub frakcji Wampirów, ale nic nie zostało potwierdzone. Jedno jest pewne – Czerwoni mają już pomysł na design van der Ereteina.


4. Vysogota z Corvo

Autor: Alykam Burdzaki

Uczony wygnany z Nilfgaardu. Dał schronienie Ciri, gdy ta trafiła do niego uciekając przed hanzą Skellena.

Dlaczego: Niby średnio istotna postać, ale dla mnie wręcz ikoniczna. Gdyby nie on, losy Ciri mogły potoczyć się zupełnie inaczej. Poza tym bardzo chwyciła mnie za serce jego historia, oddająca ducha sytuacji, z jaką ludzie o odrębnych poglądach muszą się zmagać pod panowanie Emhyra.

Przewidywania: Vysogota raczej będzie kartą neutralną. Nie wiem, jakiej kategorii umiejętność dla niego wymyślić, może coś z leczeniem lub księgami?


3. Angoulême

Autor: Lydia-Lee Crews

Członkini kompanii Geralta, należała do hanzy Słowika. Nazywała Regisa wujkiem, a Milvę ciotką.

Dlaczego: Członkini wesołej kompanii Geralta z książek po prostu zasługuje na swoją kartę. To dziwne, że jeszcze jej nie ma w Gwincie… Abstrahując od mało ważnej dla mojej argumentacji wątpliwości, Angoulême była wesołą, waleczną i lojalną bohaterką, pomimo swojej kryminalnej przeszłości.

Przewidywania: Stawiam, że będzie neutralna. Kiedyś Zakapior przedstawił fajny pomysł na kartę z tą postacią. Raczej powinna mieć małą siłę bazową i jakąś mocną umiejętność.


2. Zerrikanterment

Grafika poglądowa, nie jest to oficjalny art Zerrikantermenta

Złoty smok, na którego cześć nazwano krainę Zerrikanię, centralna postać kultu smoków.

Dlaczego: Jaram się smokami w Wiedźminie – jest ich stosunkowo niewiele (co paradoksalnie wychodzi na plus), ale każdy z nich ma swoją unikalną tożsamość. Zerrikanterment to bardziej legenda, bo nie występuje jako postać w grach czy książkach, ale hej, mityczny smok z równie piękną animacją, jak Villen to zbyt pasjonujący materiał na kartę, aby go nie urzeczywistnić!

Przewidywania: idealny do frakcji Zerrikanii, oby tylko był grywalny, proszę <3


1. Azar Javed

Autor: Andrei Bejan

Główny antagonista z pierwszego Wiedźmina. Szef szefów, stoi na czele Salamandry, ogólnie Eredin może mu buty czyścić.

Dlaczego: Zły, brutalny i nikczemny – główny czarny charakter w W1 naprawdę został świetnie wykreowany. Mało tego, w Gwincie ma przeogromny potencjał!

Przewidywania: Typowałbym go raczej na lidera frakcji Potworów, ale może dostanie własne poletko? Mógłby rządzić archetypem na mutacje, jeśli takowy by powstał.


Wyróżnienie: Rybi ludzie (Vodyanoi)

Autor: Damian Żukowski

Vodyanoi to nie oddzielna postać z własną historią, a typ stworzeń, które zamieszkują podwodne tereny. Tak naprawdę niewiele o nich wiadomo.

Dlaczego: Dagon to jedna z najbardziej intrygujących postaci, z jaką zetknąłem się w wiedźmińskim uniwersum. Nie odgrywa w nim większej roli, ale aż prosi się o dodanie odpowiedniej ilości jednostek Vodyanoi dla tego dowódcy Potworów. Strzelam, że kiedyś to się stanie, ba, może Vodyanoi doczekają się premiery powiązanego z nimi rozszerzenia (w sensie własnych beczek)?

Przewidywania: Na 100% będą powiązani z wodą lub pogodą i trafią do frakcji Potworów. Najbardziej prawdopodobne jest zbudowanie wokół nich archetypu z Deszczem i Mgłą.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja