Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Mistrzowska Partyjka – Pawloex!
Wywiady

Mistrzowska Partyjka – Pawloex!

Od naszego ostatniego spotkania przy Mistrzowskiej Partyjce minęło sporo czasu, a moim poprzednim gościem był Boodzik. Wywiad z ciągłym fanem Gwinta możecie przeczytać tutaj.


A dzisiaj, przed Wami gość nie nietuzinkowy, sam mistrz tutejszej karczmy – Pawloex! W Drodze ku chwale, pokonał bardzo wielu śmiałków, cały ich spis możecie znaleźć tutaj. Zachęcam zapoznać się z naszym poprzednim turniejem, ponieważ wiem, że to nie były ostatnie zmagania pod strzechą tej karczmy. Jednak dość o tym, przejdźmy do naszego czempiona! Jeśli jesteście zainteresowani zapraszam Was na twitcha Pawła, można się sporo nauczyć, w końcu jego tytuł o czymś świadczy!


Credo (C) – Jak zaczęła się twoja przygoda z Gwintem i streamowaniem?

 • Pawloex (P) – Chyba nikogo nie zaskoczę, wszystko zaczęło się od Gwinta w W3. Ta minigierka wciągnęła mnie na długie godziny. Pamiętam, że grając w W3 pierwszą rzeczą, którą robiłem zawsze, było ogranie każdego napotkanego NPC w karty 😊. Wtedy nie było jeszcze Gwinta standalone, ale gdy CDPR zapowiedział, że pracują nad karcianką, to już wiedziałem, że będę w nią grać. W Gwinta grałem już w zamkniętej becie, ale regularnie gram od momentu resetu kolekcji.
 • Co do streamowania, to w wolnym czasie lubiłem spędzać czas na Twitchu oglądając innych. Pewnego dnia stwierdziłem, że może warto by spróbować włączyć własną transmisję? Kupiłem mikrofon, kamerkę, pobrałem OBS’a i się zaczęło. Uwierzcie mi, kliknięcie „Rozpocznij stream” po raz pierwszy (a było to 14.08.2017) było bardzo stresujące. Muszę przyznać, że miałem też trochę szczęścia, bo już drugiego dnia dostałem host’a od „AgraveiN’a”. To na pewno pozwoliło mi być zauważonym przez wiele osób. Dalej wszystko rozkręcało się powoli, ale stabilnie. Dokładnie rok po starcie dostałem partnerstwo, a na koniec roku 2018 przekroczyłem 100k wyświetleń.

C – Czy grałeś w Gwinta przed HC? Jeśli tak, która odsłona gry bardziej Ci odpowiadała i dlaczego?

 • P – Oczywiście grałem przed HC i muszę przyznać, że moje pierwsze wrażenia z HC były mieszane, ale teraz widzę, że gra zmierza w dobrym kierunku. Obecnie gra mi się najprzyjemniej w historii – w końcu nie ma niezbilansowanych kart ani decków i przede wszystkim rundy mają większe znaczenie niż wcześniej. Nie zmienia to faktu, że Gwint z bety miał swój niepowtarzalny urok i również był świetną grą.

C – Co nie podoba Ci się aktualnie w Gwincie?

 • P –  Nie ma za wiele takich rzeczy, ale na pewno są to:
  • „Jęczący” liderzy – bardzo irytujące,
  • Karty neutralne występują w taliach za często, przez co frakcje tracą swoją „tożsamość”,
  • Brak animowanych tokenów.

C – Co podoba Ci się w grze?

R E K L A M A
 • P – Przede wszystkim system progresji i osiągnięcia – są to rzeczy, które dają mi dodatkową chęć do gry. Poza tym uwielbiam karty premium – animacje są fantastyczne!

C – Myślisz, że Redzi zdecydują się jeszcze kiedyś na większe drastyczne zmiany i zaimplementują je w grze?

 • P – Nie sądzę, na kolejną drastyczną zmianę gry jest już według mnie za późno.

C – Jakie są twoje odczucia, co do nadchodzącego pierwszego dodatku do gry?

 • P – HYYYYYYPE! Już nie mogę się doczekać. Nowe karty, mechaniki, więcej możliwości gry. To wszystko powinno na nowo rozruszać Gwinta. Do 28.03 zostało już niewiele czasu. Chętnie grałbym wtedy całymi dniami, tylko jak ja to pogodzę ze studiami…? (śmiech).

C – Czy występ w organizowanym przez nasz portal turnieju jest dopiero początkiem? Planujesz więcej występów w zawodach, może nawet w tych z wielką pulą nagród?

 • P – Nigdy nie lubiłem grindować laddera, jakoś nie mam chęci do tego. Zdecydowanie bardziej wolę spędzić trochę czasu na Arenie, niż grać w kółko Rankedy. W związku z tym nie planuję zostać Pro graczem, ale na pewno będę brał udział jeszcze w niejednym turnieju. Lubię grać zwłaszcza turnieje ze specjalnymi zasadami, bo wymagają one również umiejętności tworzenia decków i dzięki temu różnią się od Rankedów.

C – Czy szczególnie mocno przygotowywałeś się do naszego turnieju? Prowadziłeś jakieś analizy, aby wybrać najsilniejsze talie?

 • P – Musiałem wybrać 4 z 5 liderów. Eldain jest tragiczny, więc wybór był prosty. Jeśli chodzi o decki, to wybrałem po prostu te, które miałem ograne, chociaż w najmniejszym stopniu. Żadnych analiz nie było, no może poza planem banowania Gernichory.

C – Co poradziłbyś nowym graczom Gwinta? 

 • P – Polecam przede wszystkim zajrzeć tutaj: https://www.twitch.tv/pawloex. Można się tam wiele nauczyć. Na początek najlepiej zacząć grać Rankedy tak szybko, jak to tylko możliwe. Ponadto przestańcie myśleć: „Ja nie mam szans wygrywać, bo: przeciwnik ma lepsze karty/premium karty/wyższy poziom/lepszy prestiż/ramkę/tytuł itp.”; a skupcie się na własnej grze – analizujcie, szukajcie błędów w swoich zagraniach, myślcie, co mogliście zrobić lepiej. Grajcie dużo: praktyka czyni mistrza!

C – Podziel się z nami swoimi ulubieńcami, jaka jest twoja ulubiona frakcja, karta, lider, etc.?

 • P – Nigdy nie miałem jednoznacznych faworytów, a frakcjami starałem się grać po równo. Myślę jednak, że obecnie są to: Frakcja: Skellige/Karta: Poroniec – uwielbiam sposób działania tej karty/Lider: Meve.

To tyle, trzeba przyznać że czas przy dobrej rozmowie mija szybko! Mam nadzieję, że jeszcze będzie dane kiedyś przeprowadzić kolejny wywiad nasz czempionie Karczmy! Powodzenia w dalszej grze i rozwoju streama, na pewno wpadnę nie raz!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • Adam O.

  Bardzo pozytywny streamer. Jeśli chodzi o Polaków to obecnie czołówka, o ile nie najlepszy.

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...