Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Mikro_virus i jego talie z Mistrzostw Karczmy! [NG, SK, ST, MO]
Eithne Eredin Esport Jan Calveit Król Bran Nilfgaard Potwory Scoia'Tael Skellige Talie

Mikro_virus i jego talie z Mistrzostw Karczmy! [NG, SK, ST, MO]

  • Ocena - (oceń również!)
Sending
User Review
5 (2 votes)

Mistrzostwa Karczmy

Mikro_virus to drugi wicemistrz Mistrzostw Karczmy, który ostatecznie zajął trzecie miejsce na pudle. Czas przedstawić decki, którymi wywalczył sobie miejsce na podium! Nasz drugi wicemistrz w skrócie opowiedział o swoich deckach.


Sponsor turnieju#1 Nilfgaard – Odchudzanie

Deck, którym nie miałem zbyt wiele okazji pograć, bo na 8 rozegranych meczy dostawałem 6 razy ban na Nilfgaard. Talia ma 30 kart, ze względu na to, że Emisariusz, Nowicjusz i Calveit z Golemami pozwalają na dobranie kolejnej karty.

Mimo tylu kart w decku mecze kończyłem z maksymalnie trzema kartami w talii. Bardzo uniwersalny deck, który radzi sobie z każdą talią, dlatego był moim pierwszym wyborem. Grałem dwóch Medyków, bo spodziewałem sporej ilości przeciwników z talią pod Straż Królowej na turnieju.


#2 Potwory – Mróz z Królem Żebraków

Pomysł na talie podpowiedział mi znajomy, a później przerobiłem ten deck konkretnie pod turniej. Talia bardzo stabilna, posiadająca kontrę na większość zagrań przeciwnika: Gryfy do czyszczenia pogody, Utopce w większości wypadków do przerzucania jednostek przeciwnika w mróz lub ustawienie odpowiednio w rzędzie pod Igni.

Świetnie w talii sprawdzał się Król Żebraków zagrany w pierwszej lub drugiej turze. Zwracał spory deficyt punktów, który w tym decku w był bardzo duży ze względu na mróz, który w pierwszych turach jest mało wartościowy. W momencie posiadania Katakana na ręce na ostatnią turę dawał zazwyczaj zwycięstwo, gdyż na cmentarzu czekał Król Żebraków z 15 siły.


#3 Skellige – Straż Królowej

Qg już od dawna nie spotykamy na rankedach. Spowodowane jest to bardzo dużą popularnością Nilfgaardu, który z łatwością kontruje QG za pomocą Medyków. Już na początku turnieju założyłem, że zawsze będę banował Nilfgaard w każdym spotkaniu. Stąd bezpieczny pick w postaci Skellige.

R E K L A M A

Żadna inna talia poza Potworami nie ma możliwości skontrować mojego cmentarza, a Potwory spotkałem dwa razy podczas całego turnieju. Filozofia tej talii jest bardzo prosta, jednocześnie bardzo skuteczna.


#4 Scoia’Tael kontrola

Sporo zmian w decku, szczególnie ze względu na to, że banowałem Nilfgaard. Trzy Epidemie, ponieważ jest to idealna karta na pierwszą turę i tylko Nilfgaard jest ją w stanie zablokować poprzez zagranie Emisariuszy. Krzyż Alzura specjalnie dla Yaevinna, bardzo ważna w tym decku jest przewaga kart, aby chociaż jeden Protektor został zagrany jako ostatni, bez możliwości skontrowania go.

Deck uważam za silny, ale mało stabilny. Trochę gorsza ręka zdecydowanie zmniejsza szansę na zwycięstwo.


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja