Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Memiczny Czwartek – złoty kurczak kupiony w Sklepie u Trolla!
Król Bran Skellige Talie

Memiczny Czwartek – złoty kurczak kupiony w Sklepie u Trolla!

 • Ocena - (oceń również!)
Sending
User Review
5 (1 vote)

Kukuryku!

Hej Bywalcy! Czas rozluźnić atmosferę! Nie samą metą i ladderowaniem na rankingu człek żyje w Gwincie – ważna jest też zabawa! „Niemir, szoruj po Dwójniaki, wyjmuj karty i gramy luźną partyjkę!”

Memiczny Czwartek” staje się od teraz nową, luźną serią w Karczmie! Co tydzień lub dwa, w czwartki będziemy publikować najbardziej zabawowe talie, którymi można potrollować na Potyczkach przy jednoczesnej radości z gry!

Opis talii w Memicznym Czwartku będzie wyglądał trochę inaczej niż typowych meta decków na naszej stronie – jako, że jest to talia do zabawy i uśmiechu to i opis będzie bardziej luźny i okraszony satyrą! Nie będę też szczegółowo opisywał jak grać tą talią – będziecie mieli więcej frajdy ucząc się jej sami i wykorzystując ją po swojemu!

Ca na początek? Kurczak na Sklepie z Krową Czempionką! Talię podesłał jeden z naszych czytelników – Kusy92!

Tutaj macie link do talii na GwentDB!


Przygody Sklepa & Kambi


Na czym ta talia polega?

Wyrzucamy po kolei nasze karty, aby dobrze się odchudzić, po czym tworzymy sobie przewagę w kartach za pomocą Sklepa, Ocvista, a szpiega zostawiamy na ostatnią rundę, jako dokładkę dla Hemdalla, który nie oszczędza nikogo.

R E K L A M A

Kluczem jest wygrać 1 rundę – mamy miniony wracające z cmentarza na kolejną rundę, więc to dobra sytuacja pod drypass, aby mieć pewną przewagę kart w rundzie ostatniej, jeśli Ocvist lub Sklep nie wypali.

Kurczak jest prosty do przyrządzenia – wystarczy strzał od Strzelca lub Niedźwiedzia, tick Mrozu czy uderzenie Drakkara, aby go aktywować. Nie ważne, ile przeciwnik ma siły czy przewagi – to nas zupełnie nie interesuje, ponieważ Hemdall całkowicie czyści stolik!


Skład naszego memme decku wygląda następująco:

Lider

 • Król Bran – ustawia nam carryover w postaci dwóch wracających braci – Morkvarga i Olgierda. Może nam też odrzucić niepotrzebną kartę lub coś pod wskrzeszenie Kapłanką (najczęściej Marudera lub Łupieżcę).

Złotka

 • Kambi „kukuryku! Tylko zapieję, a Hemdall przybędzie z zaświatów i zniszczy wszystko!„. Nasze win condition.
 • Lugos Szalony – „Tańczący z miśkami” odchudza nas i strzela za solidną wartość punktową.
 • Him – wyciąga szpiega lub Haralda Psią Gębę, czasem nawet miśka.
 • Przygody Sklepa – nie mamy duplikatów w decku więc mamy dodatkową szansę na CA (Mag), a w razie potrzeby na inny użyteczny efekt. Wszystkie znajdziecie w tym artykule.

Sreberka

 • Udalryk – darmowy szpieg w 3 rundzie z Kogutem, czasem problematyczny ale z potencjałem na odchudzenie talii.
 • Krowa Czempionka – „Muuu!” Genialnie działa z Kambim i wprawia w zakłopotanie. Po odpaleniu się kurczaka krówka ginie, a na jej miejsce wchodzi Czart za 14 punktów!
 • Harald Psia Gęba – kolejne punkty po odpałce Kambiego – tworzy Niedźwiedzia po naszej stronie za 11 punktów!
 • Morkvarg i Olgierd von Everecc – carryover do drypassów.
 • Ocvist – dodatkowy aktywator Kambi, jeśli zagramy go idealnym momencie. Sposób na przewagę kart.

Brązy:


Okiem Beletrysty

Kogutem nie grałem od CBT, ale podczas rozgrywek tą memme talią w ogóle tego nie czułem! Fun z gry miałem przedni, praktycznie w ogóle nie myślałem nad dalszymi ruchami – po prostu na luzie rzucałem kolejne karty trzymając się jako – tako założeń tej talii.

Grając tym deckiem przypomniały mi się stare czasy i film Gwynbleidda pokazujący ówczesną siłę tej karty! Ach, nostalgia…

Słowem podsumowania – talia idealna do odstresowania się i relaksu na Potyczkach. Ponadto patrzenie, jak wchodzi Hemdall i pali wszystko na stole daje mnóstwo frajdy i satysfakcji z tego, że udało się ograć przeciwnika bądź co bądź memem!

Macie jakieś swoje w miarę działające talie idealne na Memiczny Czwartek? Dajcie znać Beletryście na [email protected], lub napiszcie w wiadomości prywatnej na moim facebooku!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja