Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Memiczny Czwartek – Szarżująca Cirilla na grzybobraniu z Januszem Calveitem!
Jan Calveit Nilfgaard Talie

Memiczny Czwartek – Szarżująca Cirilla na grzybobraniu z Januszem Calveitem!

 • Ocena - (oceń również!)
Sending
User Review
4 (2 votes)

„Nie rozśmieszaj mnie!”

Hej Bywalcy! Czas rozluźnić atmosferę! Nie samą metą i ladderowaniem na rankingu człek żyje w Gwincie – ważna jest też zabawa! „Niemir, szoruj po Dwójniaki, wyjmuj karty i gramy luźną partyjkę!”

Opis talii w Memicznym Czwartku będzie wyglądał trochę inaczej niż typowych meta decków na naszej stronie – jako, że jest to talia do zabawy i uśmiechu to i opis będzie bardziej luźny i okraszony satyrą! Nie będę też szczegółowo opisywał jak grać tą talią – będziecie mieli więcej frajdy ucząc się jej sami i wykorzystując ją po swojemu!

Macie jakieś swoje w miarę działające talie idealne na Memiczny Czwartek? Dajcie znać Beletryście na [email protected], lub napiszcie w wiadomości prywatnej na moim facebooku!

W ten czwartek przygotowałem dla Was talię na bazie dawnej potęgi, która przed zdjęciem immunitetu z goldów dzieliła i rządziła na rankedach – Jana Calveita z Ciri Dash. Oczywiście, nie jest to talia 1 do 1 „zerżnięta” z jej antycznego wzoru – dodałem tutaj mnóstwo kart ulepszających siłę bazową. Wszystko po to, aby nasza Ciri i Płotka były silniejsze! Fanfary!


Ulepszamy ile się da!


Na czym ta talia polega?

Plan na grę jest prosty – używamy Alchemików, aby odchudzić się z Golemów i wysłać Piechurów na front, zaś Nowicjusze dokarmią grzybkami Płotkę, Calveita lub Cirillę, oczyszczając naszą talię.

Dalej po prostu gramy swoje, używając dostępnych środków do zwycięstwa. Wzmocnione Lwiątko z Cintry razem z ulepszoną Płotką (wtasowaną Assirą) robi miazgę – szczególnie zagrane ze wskrzeszonego Calveita w ostatniej rundzie…

R E K L A M A

… o ile przebrniemy przez koszmarny mulligan oczywiście 😉


Skład naszego memme decku wygląda następująco:

Lider

 • Jan Calveit – najlepszy dowódca dla tej talii, nie ma co nad tym się rozwodzić.

Złotka

 • Ciri: Szarża – nasza główna karta, ulepszamy ją i zagrywamy tyle razy ile możemy (ale z tym ulepszaniem to może nie przesadzajmy – lepiej rozkładać wzmocnienia także pomiędzy Płoteczkę i Janusza).
 • Stefan Skellen – Puszczyk ustawia wybraną kartę na naszym szczycie i wzmacnia ją o 5, jeśli jest nieszpiegującą jednostką. Najczęściej ustawiamy nim Ciri lub Alchemika.
 • Jaskier: Poeta – wcześniej grałem za niego Vilgefortza , który sprawdzał się porównywalnie dobrze. Kwestia gustu. Obie karty się tutaj nadają.
 • Cahir – twierdzi, że nie jest Nilfgaardczykiem, ale jednak jest częścią tej frakcji. Przywraca Janusza do gry, gdy ten trafia na cmentarz.

Sreberka

 • Assire van Anahid – do wtasowania ulepszonej klaczy Geralta, przydaje się też do wrzucenia rywalowi zużytej Saszy (Cantarelli).
 • Janek – „Janek połknął dzbanek!” Do odrzucenia Ciri dla dodatkowej złotej karty.
 • Cantarella – dobór karty.
 • Mandragora – do ulepszenia sojusznika lub usunięcia kłopotliwego wroga.
 • Egan – w razie gdyby Ciri została zablokowana, niezła odpowiedź na silniki przeciwnika.
 • Płotka – gdyby było można, wstawiłbym za nią Ihurraquaxa, ale się nie da 🙁

Brązy


Okiem Beletrysty

Ta talia to istny Frankenstein – niby ma działać, jest jako – tako złożona, jednak doprowadzenie do sytuacji, w której nasze idealne combo nam wychodzi jest bardzo ciężkie do zrealizowania. Talia jednak sprawia mnóstwo frajdy, szczególnie kiedy wygrywamy z silniejszymi taliami z mety na Potyczce 🙂 Ciri z ponad 20 punktami siły + dopakowana Płotka – to jest coś!

Mi osobiście talie z Ciri: Szarżą zawsze się podobały. To jedna z moich ulubionych kart w Gwincie. Jeśli macie ochotę, to zachęcam do zapoznania się z moim obszernym felietonem (choć bardziej nazwałbym go analizą) właśnie o niej. Tymczasem do następnego Memicznego Czwartku!!!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja