Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Memiczny Czwartek – Kontrolny Harald Włócznik!
Harald Chromy Skellige Talie

Memiczny Czwartek – Kontrolny Harald Włócznik!

 • Ocena - (oceń również!)
Sending
User Review
4.33 (3 votes)

Wojownicy i Włócznicy

Jak tam zdobycze w Sezonie Żmii? Obłowili się? Na początek nowego sezonu warto trochę przystopować i odpocząć od grindu (albo na odwrót, jak kto woli) i skłonić się ku „śmieszkowaniu” na Potyczkach/niższych rangach. W ten świąteczny czwartek przedstawię Wam talię, którą stworzyłem głównie w tym celu – przed wami Kontrolny Harald z Włóczniami i smokami!

Zobacz także inne śmieszne talie!

Macie jakieś swoje w miarę działające talie idealne na Memiczny Czwartek? Dajcie znać Beletryście na [email protected] lub napiszcie w wiadomości prywatnej na moim facebooku!


„Jesteśmy bastionem Freyi!”


Na czym ta talia polega?

Bez wielkiej filozofii. Ciskamy Włóczniami w duże jednostki przeciwnika, ile wlezie. Za pomocą Pożogi, Villena, Koral i ew. Haralda z Łucznikiem domykamy mecz w R3/czasem nawet R2 i tyle.


Skład naszego memme decku wygląda następująco:

Lider

 • Harald Chromy – nikt nie spodziewa się Haralda bez Toporników! Odgrywa tutaj rolę dużego removalu za 10. Nic nadzwyczajnego, ale przydaje się w wielu sytuacjach, szczególnie na wcześnie zagrane enginy.

Złotka

 • Lugos Szalony – ta znakomita karta od dawna nie pojawia się w czołowych taliach Skellige i nie przewiduję, aby się to zmieniło w najbliższej przyszłości. W tej talii ma jednak pewne miejsce, bo nie tylko strzela za 12, ale też odchudza talię. Niby Triss: Telekineza z Włócznią mogłaby go tutaj zastąpić, ale ja wolę Lugosa. Poza tym, w końcu to talia do zabawy, a Triss w od momentu wprowadzenia jej do gry jest w wielu dobrych deckach – trochę nowości nikomu nie zaszkodzi, a wręcz na odwrót!
 • Him – dostęp do szpiega. Przywołując srebrną jednostkę z talii przeciwnika, może namieszać, więc ciężko się bez niego obejść grając Skellige.
 • Villentretenmerth – talia kontrolna bez Villena nie daje takiej radochy z gry! Odpowiedź na finishera przeciwnika pod koniec meczu.
 • Koral – wiadomo.

Sreberka

 • Udalryk – również wiadomo. Nie wiem, czy to tylko moje (nie)szczęście, czy mi zawsze robi na złość, odrzucając na cmentarz Przedmiot i brickując mi Obrońcę Freyi?
 • Myrgtabrakke – ustawia cele pod dużą Pożogę, awaryjny aktywator towarzyszy Haralda. Nie ukrywam, że umieszczam ją w każdej mojej talii kontrolnej głównie z sentymentu.
 • Harald Psia Gęba – tworzy trzy czachy, sprawdza się jako drugorzędny cel dla Hima i dobry powerplay, gdy brakuje nam pary w tłokach (albo bardziej wiatru w żaglach, w końcu gramy Skellige!)
 • Odnowa – nerfiona kilkukrotnie, a i tak bez niej nikt nie wyobraża sobie Skellige. Do wskrzeszenia Haralda, Obrońcy Freyi, czasem Okrętu.
 • Pożoga – logiczny wybór do talii kontrolnych, win con na krótką rundę, gdy nie mamy Borcha Trzy Kawki.
 • Rozkaz Wymarszu – odchudza talię i daje dostęp do Obrońcy Freyi, co jest kluczowe w tym decku.

Brązy

 • Obrońca Freyi (3)- tutor do wyciągania Włóczni i Kajdan.
 • Pirat Dimun (3) – po zagraniu jednego, reszta Piratów w(y)skakuje z talii na cmentarz. Jednostka odchudzająca nasz deck ze starożytnej epoki, podczas której Odrzucanie jeszcze coś grało. Co ważne – daje dodatkowy cel pod wskazanie dla Włóczni, dzięki czemu mamy zawsze removal za 11.
 • Wojownik An Craite (2) – „Do jakiego archetypu pasuje Jutta An Dimun?” – takie pytanie zadałem Wam podczas jednego z quizów (możecie go rozwiązać tutaj). Cóż, Wojownik An Craite niewiele różni się od jego srebrnej „siostry” (bo zaledwie jednym punktem), ale dla niego akurat znalazłem zastosowanie właśnie w tej talii. Po pierwsze, daje cel do wskazania Włócznią, która bije za 12, a po drugie, zapewnia pocisk pod duży wystrzał z Lugosa.
 • Okręt Wielorybników (1) – z braku laku. Niezła jednostka, zapasowy aktywator szpiegującej czaszki Haralda.
 • Łucznik Brokvar Tuirseach (2) – ciężko było mi znaleźć odpowiednią jednostkę pasującą do tej talii, aby nie kolidowała z jej buildem. Łucznik naprawdę daje radę. Aktywuje Haralda (co jest jego głównym celem), a czasami odblokuje/zróżnicuje jednostki pod Pożogę/Villena.
 • Kajdany z Dwimerytu (1) – wielka niespodzianka dla przeciwników, Kajdany wygrały mi niejedną grę!
 • Mistrzowska Włócznia (3) – karta, wokół której w głównej mierze został stworzony ten deck. Znacznie lepsza od Pioruna, mamy pod nią brązowych „wyciągaczy” – więcej do szczęścia nie trzeba!

Okiem Beletrysty

Talia, mimo małej finezji i prostoliniowej strategii sprawia satysfakcję i radość. Wczoraj trochę ją testowałem i mogę nawet napisać, że jej wyniki idą w parze z funem! Oczywiście deck nie nadaje się do „normalnej” gry, ale do rozluźnienia i zabawy – jak najbardziej!

Jeśli talia Wam się spodobała, nie zapomnijcie jej ocenić! Jeśli zainteresowanie Memicznym Czwartkiem będzie w miarę duże, to postaram się prezentować talię z tego cyklu częściej niż dotychczas, ale na razie nic nie obiecuję. Do następnego i miłej zabawy!

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja