Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Memiczny Czwartek – A czort z metą! Talia z Krową Czempionką w roli głównej!
Królowa Krabopająków Potwory Talie

Memiczny Czwartek – A czort z metą! Talia z Krową Czempionką w roli głównej!

 • Ocena - (oceń również!)
Sending
User Review
5 (1 vote)

„Muuu!”

Hej Bywalcy! Czas rozluźnić atmosferę! Nie samą metą i ladderowaniem na rankingu człek żyje w Gwincie – ważna jest też zabawa! „Niemir, szoruj po Dwójniaki, wyjmuj karty i gramy luźną partyjkę!”

Opis talii w Memicznym Czwartku będzie wyglądał trochę inaczej niż typowych meta decków na naszej stronie – jako, że jest to talia do zabawy i uśmiechu to i opis będzie bardziej luźny i okraszony satyrą! Nie będę też szczegółowo opisywał jak grać tą talią – będziecie mieli więcej frajdy ucząc się jej sami i wykorzystując ją po swojemu!

Macie jakieś swoje w miarę działające talie idealne na Memiczny Czwartek? Dajcie znać Beletryście na [email protected], lub napiszcie w wiadomości prywatnej na moim facebooku!

Po małej przerwie wracamy do Memicznych Czwartków! W tym tygodniu przedstawię Wam talię, która jest memem do przesady – bo jak inaczej nazwać talię, która bazuje swoje win condition na perfekcyjnym mulliganie i jakiejś Krowie Czempionce z 1 siły? A czort z metą, memy górą! Zapraszam do opisu!


Diaboły atakują!


Na czym ta talia polega?

Nasza memiczna talia polega na jak najszybszym odchudzeniu się z Trutniów, Harpii i Wiedźm, abyśmy mogli jak najszybciej zrobić sobie miejsce w talii i dobrać elementy comba. 2/3 ruchach nierzadko jesteśmy wstanie wykręcić 50 punktów, co powinno skutkować naszą szybką wygraną w R1 (co jest absolutnie kluczowe).

Co dalej? Wchodzi nasza krówka, którą zjadamy robaczkiem – nagle na planszę wskoczy „Diaboł”, czyli Czart z 14 siły. Będziemy kopiować go Nekkerami Wojownikami, przez co nasza talia zamieni się w istny wybieg dla bydła! Dalej pozostanie nam już wyciągać Czarty naszymi Rekonesansami, a wcześniej będziemy mogli je wzmocnić Prządką, co da nam jednostki z 16 punktami siły!

R E K L A M A

Skład naszego memme decku wygląda następująco:

Lider

 • Królowa Krabopająków – służy tylko do tego, aby pozjadać Wilki stworzone przez Leszego, aby na ich miejsce wysypały się Harpie. Przed jej zagraniem zawsze należy wcześniej wysłać na stół Olbrzymiego Krabopająka.

Złotka

 • Dekret Królewski – tak naprawdę dowolna złota jednostka z naszej talii. Ułatwia nam dostęp do elementów comba.
 • Duch Lasu – zagrywamy go jak najwcześniej, aby ustawić cele do zjedzenia przez Królową. Ping za 2 z Mgły jest nieznaczny, ale zawsze daje mały bonus.
 • Prządka: Inkantacja – do wyciągnięcia wiedźm lub ulepszenia naszych Czartów.
 • Ge’els – spójnik dla naszej talii – dzięki niemu z łatwością możemy wyciągnąć Krówkę i inne karty.

Sreberka

 • Krowa Czempionka – nasza gwiazda! Za wszelką cenę nie możemy dopuścić, aby została zablokowana, ani wygnana!
 • Rozkaz Wymarszu – jeszcze łatwiejszy dostęp do Krowy.
 • Krzyż Alzura – do wyciągnięcia Nekkera Wojownika lub Czarta pod koniec meczu.
 • Wiedźmy – trzy potężne wiedźmy odchudzają naszą talię w jedną turę!

Brązy

 • Nekker Wojownik – klasyczna dosypka zagrywana na Czarta, a w ostateczności na Trutnia.
 • Olbrzymi Krabopająk – do wysypania Trutni Krabopająków przy zjadaniu jednostek przez Królową.
 • Truteń Krabopająk – odchudzają talię, gdy mamy na stole Olbrzymiego Krabopająka i zjemy jakąś jednostkę.
 • Harpia – ptaszyska wyskakują z naszej talii, gdy przyjacielska Bestia zostanie pożarta lub zginie.
 • Barbegazi – w tej talii nie potrzebujemy za bardzo carryover. Robak przydaje się nam praktycznie tylko do tego, aby zjeść Krowę i przyzwać Czarta. Ważny element naszego comba.
 • Rekonesans – w końcowej fazie rozgrywki daje dostęp do Czartów. Nie zagrywajcie go przed odchudzeniem się z pajączków i Harpii!

Okiem Beletrysty

Bardziej wyrazistej memicznej talii od tej jak do tej pory nie ogrywałem – absolutna jazda bez trzymanki. Przed każdą wymianą karty w startowym mulliganie trzeba się modlić, niczym Adzikov na GWENT Openie #4. Poza tym blok, Mandragora czy nawet Mardroeme na Krowę zmuszają nas do poddania gry, bo w tej talii nie ma innego win condition.

Mimo wszystko bardzo dobrze się bawiłem grając tą talią (choć gdyby mulligan był choć trochę prostszy, to uśmiech na mojej twarzy podczas gry byłby wyrazistszy).

Jeśli chcecie zobaczyć talię w akcji, to zachęcam do obejrzenia poniższego filmiku jej twórcy, w którym pokazana jest rozgrywka tym deckiem. Tymczasem do następnego czwartku miłośnicy memów!Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja