Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Kwalifikacje do GWENT Open #8 zakończone – Molegion i GreenKnight najlepsi! Talie i statystyki
Esport

Kwalifikacje do GWENT Open #8 zakończone – Molegion i GreenKnight najlepsi! Talie i statystyki

Kwalifikacje do Opena zakończone!

Wczoraj zakończyły się zmagania o dwa pozostałe sloty na marcowy GWENT Open #8! Spośród rzeszy śmiałków najlepsi okazali się kolejno GreenKnight i nasz rodak – Maciej „Molegion” Kokosza! Tym samym dołączą oni do Kolemoena, TailBota, alessia1996, kamsa134, wangida1 i proNEO3001! Serdecznie gratulujemy tym dwóm panom!

Więcej o GWENT Open #8 znajdziecie tutaj!

Infografika z bilansem najlepszych zawodników kwalifikacji (dzień 1):

Drzewko turniejowe (dzień 2):

Źródło: Challonge.com

Dzięki pracy Magdy Kupickiej z Gwint Polska – Nieoficjalna grupa dla graczy, mamy możliwość pokazania szczegółowych statystyk z obu dni kwalifikacji, które przedstawiają popularność frakcji i dowódców:

R E K L A M A

Dzień 1

Frakcje

Skellige

Potwory

Nilfgaard

Królestwa Północy

Errata – Z Meve korzystało 17 talii

Scoia’tael


Dzień 2

Frakcje

Skellige

Nilfgaard

Potwory

Królestwa Północy

Scoia’tael


Zarys mety ze statystyk

Skellige, Potwory, Nilfgaard, nic, Meve, długo, długo nic, a dopiero potem Wiewiórki – tak to wygląda według wykresów z obu dni zmagań. Czy jest w tym coś nadzwyczajnie zaskakującego? Na pewno dużych niespodzianek nie ma, aczkolwiek przed pierwszymi pełnymi Meta Snapshotami niepokoić się mogą gracze KP i Scoia. Nordlingowie są niesieni na plecach przez Królową Meve, bez której znaleźliby się być może najniżej, zaś Scoia mają do dyspozycji solidnego Brouvera i niszowego Filavandrela.

Nie można być jednak krótkowzrocznym i patrząc na staty widać dokładnie, jak ogólnie małą różnorodnością pod względem dowódców zanotowano na tych kwalifikacjach. Prawie 90% (sic!) popularności Cracha podczas weekendu jest iście kosmiczne, tak samo, jak ciut niższe procenty Morvrana Voorhisa. Trochę gorszą dominacją odznaczył się Brouver w Scoia’tael (kolejno 70 i 80 procent).

Co ciekawe to Potwory pokazały najwięcej różnych sylwetek herosów – Duch Lasu, Gernichora i Eredin solidarnie podzielili się prymatem podczas obu dni. Może to Skellige wygląda na najsilniejszą frakcję, ale to Potwory mają więcej popularnych dowódców.

Trzeba pamiętać, że statystyki turniejowe często nie mają aż tak dużego przekładu na zwykły ladder, ponieważ lineupy są budowane pod targetowanie przeciwnych decków i bany. W tym przypadku jednak wiele decklist pokrywa się mniej więcej z tym, co jest obecnie grane na Pro Ladderze i zwykłych rankingach.

Talie wszystkich uczestników z obu dni rywalizacji: DZIEŃ 1 | DZIEŃ 2


Talie zwycięzców (z dnia 2)

Molegion

Lineup Polaka nie zawiera talii z frakcji Potworów, co jest wyjątkiem wśród graczy. Maciej postawił na silne i stabilne talie, co zaowocowało przegraną jedynie czterech pojedynków podczas dnia drugiego.

Midrange Brouver

Kontrolny Crach

Kontrolny Morvran

Meve pod Rozkazy

GreenKnight

„Zielonego Rycerza” niedzielny gracz przezwałby Pijanym Rycerzem po zobaczeniu jego układu talii. TRZY decki ze Sklepem! Nie, to nie jest niewiarygodne, po prostu dowodzi, jaką siłę ma ta karta, jeśli mamy dzień konia i RNG nam dopisze. Obecnie w Gwincie synergie między kartami brązowymi są znacznie mniej ważne niż kiedyś, a możliwość upchania do decku większej ilości kart w złotej obwódce znacznie sprzyjają deckom z ograniczeniami, ponieważ większość z nich sama z siebie wyciąga odpowiednie value, co okrasza zagranie Sklepa. Knight zanotował więcej przegranych rund dnia 2 (dnia 1 wygrał wszystkie swoje gry, a w lineupie miał 2 talie z Shupem oprócz Kontrolnego Cracha), ale nie wpłynęło to na jego końcowy wynik.

Nilfgaardzki Sklep

Kontrolny Crach

Nordlindzki Sklep

Potworny Sklep


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
  • krysu

    Graty dla Molegiona. Daje to nam 3 Polaków na 8 graczy w najbliższym openie jeśli dobrze kojarzę.

  • SaradaPlayer

    gdy widzisz sklepa w 3 taliach a potem widzisz wyniki xdddddd

  • Tomasz Brzęczyszczykiewicz

    + za wrzucenie talii. Ciekawe czy da sie nimi na rankedach grac 🙂

Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...