Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Koniec Meta Raportów! Kiedy powrócą? Team Aretuza, Leviathan i Nova zawieszają publikacje!
Newsy

Koniec Meta Raportów! Kiedy powrócą? Team Aretuza, Leviathan i Nova zawieszają publikacje!

Patch 5.2 wniósł niewiele zmian w kartach ale dość konkretne nowości w systemach ProRank. Nikt jednak nie mógł przewidzieć, że owe decyzje przyniosą konsekwencje.


Meta Raporty wstrzymane!

Mało przyjemną informacją z naszej strony jest wstrzymanie Meta Raportów od dawna prowadzonych przez Team Aretuza, Team Leviathan i Team Nova. Jest to nieopisana strata dla wszystkich graczy Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, którzy dzięki pracy tych zespołów mogli łatwo i przyjemnie dopasowywać swoje strategie do aktualnej mety, a także niejednokrotnie korzystać z gotowych decków.


Dlaczego do tego doszło?

Drużyny e-sportowe zawieszają swoje publikacje na czas nieokreślony. Tę trudną decyzję argumentują podjętymi przez CDP Red krokami zwiększającymi anonimowość na randze Pro. W skutek zmian ukrywających nazwy graczy, wprowadzonych w patchu 5.2 gromadzenie danych e-sportowych zostało znacznie utrudnione. W tej sytuacji trudno o dokładną i konkretną analizę talii na prawdę wartościowych i w pełni kształtujących metę.

Gwent Needs Public Data – A Joint Statement from TA, TN and TLG from gwent


Czy Snapshoty powrócą?

Na chwilę obecną nie mamy dokładnych informacji w tym temacie. Teamy deklarują chęć podjęcia tematu ponownie w kwietniu tego roku. Bądźmy dobrej myśli. Jednak największy wpływ na ewentualną decyzję o przywróceniu Meta Raportów mają twórcy Gwinta.

Społeczność e-sportowa nie do końca zgadza się z ruchami Redów. Anonimowość na ProRank z jednej strony ogranicza możliwość gry niezgodnie z zasadami fair-play, a z drugiej uderza w możliwość płynnego czytania mety i utrudnia wybijanie się na podium nowym graczom.

Czy CDP wyjdzie na przeciw społeczności i przywróci nicki na proladerze? Pozostaje czekać i śledzić ich ruchy.


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja