Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Jest zgoda między Andrzejem Sapkowskim a CD Projektem!
Newsy

Jest zgoda między Andrzejem Sapkowskim a CD Projektem!

Jest porozumienie

W październiku 2018 roku dość dużym echem odbiła się sprawa pozwu ze strony Andrzeja Sapkowskiego (twórcy uniwersum Wiedźmina) przeciwko spółce CD Projekt. Przypomnijmy – pisarz żądał od właściciela studia deweloperskiego CD Projekt RED aż 60 mln złotych. Po szybkiej ripoście prezesa spółki, Adam Kicińskiego, sprawa znacząco przycichła. W kuluarach mówiło się, że przedstawiciele CDP będą się spotykać z pisarzem, by zawrzeć nową umowę, która miałaby uregulować prawa spółki do uniwersum. Pojawiały się też różne inne spekulacje.

Aż tu nagle… BUM! Jest zgoda! Dziś na oficjalnej stronie CD Projektu został opublikowany krótki komunikat, którego treść jest dostępna do przeczytania poniżej:

„CD PROJEKT, twórca serii gier o Wiedźminie i nadchodzącego Cyberpunka 2077, wraz z Andrzejem Sapkowskim, autorem Sagi Wiedźmińskiej, informują, że w dniu dzisiejszym podpisane zostało porozumienie wzmacniające i pieczętujące wzajemne relacje.

„Zawsze podziwialiśmy twórczość Pana Andrzeja Sapkowskiego, która była inspiracją dla zespołu Studia CD PROJEKT RED” – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. „Wierzę że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji” – dodaje.

Przyjęte uzgodnienia zaspokajają i w pełni wyjaśniają potrzeby oraz oczekiwania obu stron przy poszanowaniu wcześniej zawartych umów oraz nakreślają ramy przyszłej współpracy pomiędzy stronami.

Podpisane porozumienie nadaje Spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu.”

R E K L A M A

Źródło: Oficjalna strona CD Projekt

Z dużej chmury mały deszcz! Niezmiernie cieszymy się, że waśnie pomiędzy AS a CDP zakończyły się happy endem. Jak to mówi stare mahakamskie powiedzenie – zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Czekamy więc na dalsze rozwijanie marki Wiedźmin, tak ze strony naszych najwspanialszych deweloperów, jak ze strony genialnego pisarza, jakim niewątpliwie jest Andrzej Sapkowski. No, to Wesołych Świąt!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja