Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Jak skutecznie obronić się przed bleedowaniem w drugiej rundzie?
Poradniki

Jak skutecznie obronić się przed bleedowaniem w drugiej rundzie?

Jak bronić się przed bleedowaniem?

W ostatnim poradniku poruszyłem kwestię manewru zwanego bleedowaniem. Tak jak obiecałem, przyszła kolej na opracowanie dla Was stosownego poradnika o tym, jak się przed wykrwawianiem skutecznie bronić. Zapraszam do lektury!

Więcej poradników – zapraszamy do naszego działu FAQ!


Jak skoordynować skuteczną obronę?

Jako że wszystko związane z manewrem wykrwawiania zostało już wytłumaczone w poprzednim artykule, mogę od razu przejść do rzeczy. Otóż w przeciwieństwie do bleedowania, podczas obrony nie do końca da się wyróżnić konkretne przykłady obrony. Wszystko zależy od rezultatu rzutu monetą na starcie gry (czy przegraliście R1 jako gracz z Przewagą Taktyczną czy jako gracz z kartą więcej) oraz oczywiście Waszego rozdania.

Nie sposób jest przewidzieć wszystkie sytuacje w jakich możecie się znaleźć, grając przeróżnymi taliami. Można jednak wyróżnić dwie pozycje wyjściowe w rundzie drugiej, z których możecie próbować się bronić przed potencjalnym wyciskiem ze strony przeciwnika.

Pozycja na równych kartach

Jeśli przegraliście mimo posiadania Przewagi Taktycznej i gracie na talię, która chce pozbawić Was kluczowych kart/idzie all-in/chce skrócić R3, to musicie przygotować się na „obronę Częstochowy”. W tej pozycji nie macie przewagi, jaką zazwyczaj stanowi dodatkowa karta po przegranej R1 bez Przewagi Taktycznej.

Jeśli znaleźliście się w takiej sytuacji, Waszym głównym celem powinno być zrobienie naprawdę dużego tempa przy pomocy jednostek z czystą siłą lub kart błyskawicznie ustawiających silniki (gdy gracie talią opartą na enginach). Wszystko po to, byście mogli natychmiastowo przygotować się na dłuższą grę w tej rundzie i by nie doprowadzić do wejścia w R3 z kartą mniej od przeciwnika.

R E K L A M A

Pozycja z kartą przewagi

Jeśli przegraliście, ale to przeciwnik miał do swojej dyspozycji Przewagę Taktyczną, to Wasza sytuacja jest znacznie lepsza. Dzięki dodatkowej karcie macie szansę na wejście do R3 z niemal gwarantowanym CA, o ile Wasz oponent nie zrobi masakrycznego tempa i nie wyciągnie dużej wartości ze swoich silników. Ogólnie staracie się grać podobnie jak w pozycji na równych kartach, z tą różnicą, że możecie podejść do obrony chciwiej, próbując zatrzymać 1/2 mocne karty na krótszą ostatnią rundę, by nie wywalić z ręki każdego dostępnego kartonika reprezentującego sobą duże punkty.

Wskazówki dotyczące obrony przed bleedowaniem

  • Hero pass (czyli spasowanie R2 mając jakąś przewagę punktową nad rywalem gdy ten ma jeszcze karty w ręce) jest opcją na niespodziewane zwycięstwo w rundzie, jeżeli spodziewacie się, iż przeciwnik nie ma już wielu kart mogących przechylić szalę na jego stronę i jeśli nie chcecie dać się wciągnąć w dalsze marnotrawienie kart. Jest to jednak bardzo ryzykowne zagranie – do stosowania tylko w sytuacji, jeśli gracie na talię z mety i po dokładnym sprawdzeniu wrogiego cmentarza oraz pola bitwy. Czasami jednak nie będziecie mieli innego wyboru, a już szczególnie, jeżeli rywal zmusza Was do użycia absolutnie kluczowej karty dla Waszej strategii, bez której i tak przegracie R3.
  • Podczas obrony przed wykrwawianiem trzeba naprawdę przykładać wagę do małych szczegółów, które mogą zaważyć o tym, czy przeciwnik wyciągnie od Was kartę (jeżeli spodziewacie się, że będzie Was dociskał do momentu aż nie użyjecie do jego przebicia dwóch lub więcej kart). Witalność, Krwawienie czy inne pasywne punkty generowane przez silniki powinny być na bieżąco przez Was obserwowane.
  • Użycie Waszej zdolności dowódczej może bardzo pomóc w obronie przed wykrwawianiem, szczególnie, jeżeli Wasza zdolność herosa zagrywa dodatkową kartę. W ferworze walki łatwo to przeoczyć i jeżeli nie opieracie swojego głównego warunku zwycięstwa na zdolności lidera, to warto z niej skorzystać.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o obronę przed bleedowaniem w rundzie drugiej. Mam nadzieję, że ten krótki poradnik nieco pomoże mniej doświadczonym graczom w ulepszaniu swoich umiejętności. Do następnego!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja