Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Ikony Potęgi! [Harald Chromy] – Poznaj fabularną biografię gwintowych dowódców!
Ikony Potęgi Publicystyka

Ikony Potęgi! [Harald Chromy] – Poznaj fabularną biografię gwintowych dowódców!

Jest i czwarta publikacja z serii Ikony Potęgi! W niej poznasz losy sławnego Skelligijczyka Haralda Chromego! Śledź naszą serię w każdy poniedziałek i czwartek!


Prolog

Hola hola Wędrowcze! Tak Przyjacielu, do Was mówię. Tak, tak, podejdźcie do Drakoniana. Noo, pięknie, pięknie. Usiądźcie przy ladzie dobry Panie. Drakonian siedzi sam, ruchu nie ma. Gęby nie ma do kogo otworzyć. Co? Piwo? Nie, przyjacielu. Żytnią! Temerską żytnią, na mój koszt! Ja poleje, a Wy posłuchacie bajdurzenia. Drakonian uwielbia bajdurzyć. A w głowie mu teraz nie lada historie! Opowieści o herosach, bohaterach, potężnych dowódcach których twarze widnieją nawet na kartach Gwinta! 

No, gotowi jesteście Przyjacielu? Wygodnie siedzicie? To słuchajcie o czym wam Drakonian dziś gadać będzie. Domyślacie się? He? Nie? A tę tarczę… No, tę na ścianie. Tak, tak okrągłą. Widzicie? No to świetnie, że widzicie. Bardzoście spostrzegawczy. Z wysp Skellige ją tu przywieziono. Niektórzy twierdzą, że do wielkiego wojownika ba, do wielkiego władcy wysp należała. Ale bujda to jak wiele innych. Rzekomo to tarcza Haralda Chromego. A czemu bujda pytacie? Każdy na wyspach wie, że Chromy tarczy nie nosił! Już Wam wszystko opowiem. Słuchajcie!


Ikonach Potęgi

Ikony Potęgi to seria artykułów opowiadających o postaciach dowódców którzy reprezentują gracza na gwintowym stole. Niegdyś potężni dowódcy połączeni z równie imponującymi zdolnościami. Dziś jedynie malownicze figury zerkające na pole bitwy z lewego rogu. Większość jest doskonale znana z książek i gier, ale niektórzy są zagadkowi i niemal anonimowi. Nie pominiemy żadnego z nich.

Zobacz pełen katalog serii Ikony Potęgi i zagłęb się w historię swojego ulubionego Dowódcy!

Kolejni dowódcy będą publikowani regularnie w poniedziałki i czwartki! Jeżeli jesteś nowy w uniwersum Wiedźmina, koniecznie śledź nasze artykuły! Jednak i Ty Stary Wyjadaczu zajrzyj, przeczytaj, sprawdź swoją pamięć, a może nawet uzupełnisz swą wiedzę o ikonach Gwinta!

Uwaga! Dalsza część artykułu może zawierać SPOILERY z gry Wiedźmin i książek A. Sapkowskiego!

R E K L A M A

Informacje ogólne

Ikona dowódcy: Harald Chromy
Frakcja: Skellige
Kanoniczna zdolność dowódcza: Nawałnica ciosów
Cytat z karty: Nikt nie wie skąd wziął się jego przydomek, nikt nie śmiał spytać.

Reakcje na polu bitwy:

  • Pochwała: Dobre zagranie… jak na szczura lądowego.
  • Niecierpliwość: Rusz się albo cię wypatroszę.
  • Podziękowanie: Ha! Chętnie skorzystam!
  • Pogróżka: Takich jak ty przeciągamy pod kilem!
  • Przechwałka: Jazda! Czas na rejzę!
  • Pomyłka: Mam się bać?

Historia zdolności dowódczej:

Harald doskonale jest znany już z czasów Bety. Wówczas wchodził na stół i zadawał losowe obrażenia w wybranym rzędzie. Po Homecoming jego zdolność Nawałnicy ciosów poza drobnymi zmianami punktowymi uderza we wszystkie rzędy wroga. Niedawno, zważywszy na wprowadzenie pancerza do gry, jego umiejętność ignoruje właśnie pancerz.

Zobacz opisy zamieszczone w Drzewku Nagród Dowódcy!

 


Biografia

Gdzie o Haraldzie mowa

Najprościej mówiąc, praktycznie nigdzie. W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, Geralt jedynie wspomina jego istnienie. Na tym kończą się źródła inne niż Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana.

Osoba Haralda rozwinięta przez CDP Red zostaje dopiero w naszej ukochanej karciance. To właśnie w Gwincie możemy zapoznać się z jego historią opisaną w Księdze Nagród.

Droga do poznania siebie

Nie on pierwszy, ani nie ostatni z wyspiarzy chciał zmierzyć się ze strachem. Cóż bardziej oczyszcza wojownika niż poznanie własnych lęków i stawienie im czoła? Tak i zrobił za młodu Harald. Pragnąc wygrać odwieczną, wewnętrzną walkę wkroczył do Jaskini Snów. Miejsca dziwnego i niebezpiecznego. Kto bowiem wejdzie do owej przeklętej groty, ten bez walki nie wyjdzie.

Co zastał w środku Harald jest jedynie domysłem. Musiało być to przerażające uczucie, gdyż wychodząc zwycięsko, posiwiał. Sam nigdy nie zdradził swojego sekretu. Krążą plotki, iż ujrzał tam samego siebie.

Sławny wojownik

Czegóż to Haralda ze Skellige zowią Chromym? Z tym również wiąże się opowieść. Nie jest to opowieść o herosie, a o zwykłym człowieku. Człowieku, który przegrał.

Jeszcze jako młodzian był on wojownikiem. Ale nie wielkim, nie potężnym, a zwykłym, przeciętnym wojakiem. Do momentu, w którym niedźwiedź rozszarpał mu nogę. Jednak Harald nie ugiął karku, nie poddał się. Walczył nadal… kulejąc. Może przegrał bitwę ale z pewnością zwyciężył wojnę! Przeszywający ból już zawsze przypominał Skelligijczykowi, że śmierć jest blisko, a żadna rana nie mogła się równać z ciągle palącym kalectwem nogi.

Niezwyciężony, legendarny władca

Legendy Skellige podają, iż był jednym z władców wysp. Z pewnością budził trwogę i szacunek. Pogrzeb jego trwał trzy dni i trzy noce. Dopiero gdy ciało spłonęło, a drakkar je niosący zatonął, poddani odetchnęli z ulgą.

Zmarł w bitwie, przeszyty strzałą. Tak jak marzył. Bo jego życiem kierowała prosta filozofia „szarżować lub umrzeć”. Nigdy się nie cofał, nigdy nie zasłaniał tarczą. W prawej ręce dzierżył miecz, zaś w lewej krwawy sztandar. Na głowie zaś nosił ogromny hełm z rogami muflona. Tak żyła i tak odeszła Legenda ze Skellige.


Epilog

No przyjacielu. To by było na tyle. Dopiliście szklaneczkę? Tak? No, tak właśnie Drakonian myślał. Dobra gorzałka kończy się równie szybko co dobra opowieść. Jakbyście tak Wędrowcze ponownie przechodzili koło naszej Karczmy, zajrzyjcie do Drakoniana. Znów historią uraczy. A herosów o których chciałby gadać to mamy na długie, bardzo długie wieczory dostatek.

Co sądzicie o nowej serii artykułów w Naszej Karczmie? Podoba się Wam obecna forma? Podzielcie się opinią w komentarzach!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja