Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Ikony Potęgi! [Cyrus Engelkind Hemmelfart] – Poznaj fabularną biografię gwintowych dowódców!
Hemmelfart Ikony Potęgi Publicystyka Syndykat Zgromadzenie

Ikony Potęgi! [Cyrus Engelkind Hemmelfart] – Poznaj fabularną biografię gwintowych dowódców!

Powoli zataczamy koło zbliżając się do przed ostatniej frakcji naszych publikacji. Poznaj biografię Hierarchy Novigradu! Śledź naszą serię w każdy poniedziałek i czwartek!


Prolog

Hola hola Wędrowcze! Tak Przyjacielu, do Was mówię. Tak, tak, podejdźcie do Drakoniana. Noo, pięknie, pięknie. Usiądźcie przy ladzie dobry Panie. Drakonian siedzi sam, ruchu nie ma. Gęby nie ma do kogo otworzyć. Co? Piwo? Nie, przyjacielu. Żytnią! Temerską żytnią, na mój koszt! Ja poleje, a Wy posłuchacie bajdurzenia. Drakonian uwielbia bajdurzyć. A w głowie mu teraz nie lada historie! Opowieści o herosach, bohaterach, potężnych dowódcach których twarze widnieją nawet na kartach Gwinta! 

Ale nim zaczniemy, pochwalcie się dokąd to zmierzacie. Co tam szepczecie? Drakonian przygłuchawy trochę. W Karczmie jeno wrzawa i krzyki, mówcie głośniej. Aaa… Do Novigradu wam śpieszno. Na targ może? Czy pożyczkę u Vivaldich zaciągnąć? Co? Dobra, dobra, nie istotne Towarzyszu. Nie chcecie mówić, to nie mówcie. Jak już o Novigradzie mowa, to słuchajcie co ja Wam o jego Hierarsze opowiem. Tak, tak. Słuchajcie uważnie. Wystarczy, że się przed kapliczką Świętego Ognia nie skłonicie i problem murowany. Grubas… Tfu. Jego Ekscelencja twardą ręką rządzi!


Ikonach Potęgi

Ikony Potęgi to seria artykułów opowiadających o postaciach dowódców którzy reprezentują gracza na gwintowym stole. Niegdyś potężni dowódcy połączeni z równie imponującymi zdolnościami. Dziś jedynie malownicze figury zerkające na pole bitwy z lewego rogu. Większość jest doskonale znana z książek i gier, ale niektórzy są zagadkowi i niemal anonimowi. Nie pominiemy żadnego z nich.

Zobacz pełen katalog serii Ikony Potęgi i zagłęb się w historię swojego ulubionego Dowódcy!

Kolejni dowódcy będą publikowani regularnie w poniedziałki i czwartki! Jeżeli jesteś nowy w uniwersum Wiedźmina, koniecznie śledź nasze artykuły! Jednak i Ty Stary Wyjadaczu zajrzyj, przeczytaj, sprawdź swoją pamięć, a może nawet uzupełnisz swą wiedzę o ikonach Gwinta!

Uwaga! Dalsza część artykułu może zawierać SPOILERY z gry Wiedźmin i książek A. Sapkowskiego!

R E K L A M A

Informacje ogólne

Ikona dowódcy: Cyrus Engelkind Hemmelfart
Frakcja: Syndykat
Kanoniczna zdolność dowódcza: Zgromadzenie
Cytat z karty: Widząc, że wszyscy już siedzą, hierarcha Novigradu siadł również. Nie bez pomocy paziów podtrzymujących go za trzęsące się ręce.

Reakcje na polu bitwy:

  • Pochwała:Widzę, że przeciw wielkiemu złu dziś staję!
  • Niecierpliwość: Zwłoka nie uchroni cię przed nieuniknionym!
  • Podziękowanie: Ten czyn odkupi część twych grzechów.
  • Pogróżka: W płomieniach sczeźniesz!
  • Przechwałka: Patrzcie, bracia i siostry! Patrzcie i oczy nacieszcie!
  • Pomyłka: Pycha cię zgubiła!

Historia zdolności dowódczej:

Co tu dużo mówić. Zdolność dowódcza, kanonicznie przypisana do Hemmelfarta jest świeża, a wywodzi się dodatku Novigrad.

Początkowo tworzył trzech Fanatyków Wybrańców, a po wyczerpaniu ładunków zyskiwał dwie monety. Obecnie dostał drobnego buffa i jedna monetka jest zdobywana po każdorazowym stworzeniu fanatyka z umiejętności dowódczej.

Zobacz opisy zamieszczone w Drzewku Nagród Dowódcy!


Biografia

Gdzie o Cyrusie Hemmelfarcie mowa

Novigradziki Hierarcha przewija się już w sadze Andrzeja Sapkowskiego, a dokładniej w Pani Jeziora. Ze względu na swój wiek, ukazany jest tako przewodniczący rady. Już w ostatnim tomie pięcioksięgu przejawia niezwykle rasistowskie podejście, brak kompromisowości i niszczycielskie zapędy.

Kolejno ujrzeć go możemy dwukrotnie w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Raz jako obserwatora walk na arenie, ponownie zaś w megaskopie (oczywiście przez pomyłkę i nie był z tego zadowolony).

W Dzikim Gonie niejednokrotnie zauważyć możemy jego portrety, przez które CDP Red puszcza oczko do graczy. Twarz Cyrusa uderzająco przypomina polskiego papieża Jana Pawła II.

W końcu, wraz z dodatkiem Novigrad główna ikona Kościoła Wiecznego Ognia pojawia się w Gwincie: Wiedźmińskiej Grze Karcianej!

Potężny autorytet

Pod bogato zdobioną kopułą, na złoconym krześle siedzi starzec. Potężnej budowy. Ni to człek, ni to wieloryb. Jednak wieloryb nie mógłby dzierżyć w dłoni ogromnej, zdobionej klejnotami, złotej pochodni, której płomień wznosi się ponad wszelkie tłumy.

Skąd się tam wziął? W jaki sposób posiadł tak wspaniały tron? Tego już nikt nie pamięta. Albo nikt nie chce pamiętać. O pewnych rzeczach i wydarzeniach w Novigradzie lepiej nie wiedzieć. Zwłaszcza o tych sprawach wokół których płonie Święty Płomień. Podpaść człowiekowi na złotym tronie, dzierżącym Święty Płomień to jak prośba by połączyć się z owym ogniem na śmiercionośnym stosie.

Potężny dźwięk rozbrzmiewa pod kopułą. Drży powietrze. Czy to dzwon z wieży? Nie. To przemawia człowiek. Człowiek w jedwabnych szatach, grubo i bogato haftowanych złotymi i srebrnymi nićmi. Przepych wszakże podkreśla potęgę, a on jest czystą potęgą. Taki jest właśnie jego Ekscelencja, Najwyższy Wikariusz Wiecznego Ognia Hierarcha Novigradu Cyrus Engelkind Hemmelfart.

Służba Płomieniom

Czy skromność jest cnotą? Z pewnością wśród pospólstwa. Nie na najwyższych stanowiskach Kultu Wiecznego Ognia. Cyrus Hemmelfart wie o tym doskonale. Wie, że sobie na skromność pozwolić nie może. Musi budzić szacunek, lęk, chęć poddaństwa.

Pamięta świetnie o tym, że skromność tłuszczy łatwo wykorzystać i przekuć w zysk. Odkupienie grzechów? Odpust? Może drobne błogosławieństwo? Wieczny Ogień daje tak wie wiele ludowi, a wierny lud sowicie odwdzięczy się błogosławionym Płomieniom i ich wiernym sługom.

Oczyszczenie w Wiecznym Ogniu

Służyć Ogniowi to zaszczyt. Nie ma nic cenniejszego dla ludzkiej duszy niż posługa. Fanatyczna posługa. Takimi właśnie ludźmi, pełnymi oddania wobec wiary posługuje się Cyrus. W Wolnym Mieście Kapłan posiada wiele rąk, oczu i uszu. Całą mnogość fanatycznych wyznawców, zwanych Wybrańcami, którzy w imię religii spełnią każdy kaprys i wykonają wszystkie wyroki w imię Wielkiego Hierarchy.

Jaką ofiarę złożyć świętym ogniom? Ogień musi płonąć! Ogień oczyszcza! Ogień pokrzepia! Ogień pochłania grzeszników! A tych na świecie jest wielu. Nie brakuje ich w samym Novigradzie. Hierarcha doskonale wie czym posilać błogosławione płomienie. Karmi je duszami tych najgorszych, tych których trzeba zniszczyć. Krwią elfów, krasnoludów, niziołków, dopplerów, czarownic i pozostałych heretyków. Jeżeli Hemmelfart kogoś nienawidzi, to nienawidzi tego Kościół i sam Wieczny Ogień. A najbardziej nienawidzi nieludzi.


Epilog

No przyjacielu. To by było na tyle. Dopiliście szklaneczkę? Tak? No, tak właśnie Drakonian myślał. Dobra gorzałka kończy się równie szybko co dobra opowieść. Jakbyście tak Wędrowcze ponownie przechodzili koło naszej Karczmy, zajrzyjcie do Drakoniana. Znów historią uraczy. A herosów o których chciałby gadać to mamy na długie, bardzo długie wieczory dostatek.

Co sądzicie o nowej serii artykułów w Naszej Karczmie? Podoba się Wam obecna forma? Podzielcie się opinią w komentarzach!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja