Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Harald Chromy – cytaty z Księgi Nagród.
Bez kategorii

Harald Chromy – cytaty z Księgi Nagród.

Zobacz cytaty z Księgi Nagród! Specjalnie dla Was podajemy wpisy z drzewek dowódczych!


Drzewko dowódcze Haralda Chromego:

  • Zwój 1: Harald był przeciętnym wojownikiem – aż któregoś dnia niedźwiedź pogruchotał mu nogę. Kość krzywo się zrosła, ból był więc nieznośny, ale… Harald walczył lepiej, niż wcześniej.
  • Zwój 2: Może dlatego, że czując ból bezustannie, dzień i noc – Harald znał go jak nikt. A to znaczyło, że potrafił go też zadawać. Wiedział, gdzie uderzyć, żeby osłabić, wywołać jak największe cierpienie.
  • Zwój 3: Haralda owiała zła sława. Nie dlatego, że rabował i mordował – robił to każdy szanujący się wyspiarz. Ale… Harald nie dawał szansy na honorową śmierć. Nie odpuszczał, dopóki wróg nie wił się z bólu u jego stóp, skamląc o litość.
  • Zwój 4: Kiedy Harald umarł – w boju, przeszyty strzałą – wyprawiono mu wystawny pogrzeb. Obrządek trwał trzy noce i trzy dni, a gdy w końcu drakkar z jego ciałem stanął w ogniu… Wszyscy odetchnęli z ulgą.
  • Skrzynia 1: Haralda łatwo było rozpoznać na polu bitwy. Po pierwsze dlatego, że kulał. Po drugie – ze względu na charakterystyczny, zdobiony rogami muflona hełm. Ponoć tylko ten jeden element jego rynsztunku ważył blisko pół puda. Pytany, czy tak ciężki hełm nie jest niepraktyczny, Harald odpowiadał, że kto nie ćwiczy karku, prędzej czy później przed kimś go zegnie.
  • Skrzynia 2: Harald osiwiał za młodu – po wizycie w Jaskini Snów. Ta słynna na całych wyspach grota ukazuje Skelligijczykom ich największy strach i pozwala się z nim zmierzyć. Co takiego Harald zobaczył w przepastnej pieczarze, nikt nie wie na pewno… Ale niektórzy twierdzą, że ujrzał tam sam siebie.
  • Skrzynia 3: Harald nigdy nie szedł do boju z tarczą – w jednym ręku dzierżył miecz, w drugim czerwony jak krew sztandar. Uważał ponoć, że tarcza daje fałszywe poczucie bezpieczeństwa, że trzymający ją wojownik ma poczucie, że zawsze może się za nią schować. Harald tymczasem uważał, że w boju dopuszczalne są tylko dwa manewry: szarża bądź śmierć.

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja