Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Handbuff Nilfgaard – od mema do top tieru
Emhyr Var Emreis Nilfgaard Talie

Handbuff Nilfgaard – od mema do top tieru

Potęga Nilfgaardu

Po majowych nerfach dominacja Wiewiórek odeszła w zapomnienie. Cesarstwo Nilfgaardu przejęło pałeczkę hegemona na gwintowym polu bitwy, co potwierdziło ich wielkie zwycięstwo w ostatnim Pojedynku Frakcji.

Hanbuff to jeden z czołowych archetypów Nilfgaardu, choć ja sam nie spodziewałem się, że ta talia kiedykolwiek zawojuje stoły – myliłem się. Zapraszam do opisu talii!

Informacje o aktualnej mecie znajdziecie na stronie Team Aretuzy (po angielsku).


Matchupy & Win Ratio

Źródło: GwentUp

Źródło: Team Aretuza Meta Snapshot


Krótki opis talii

Handbuff Nilfgaard koncentruje się na prostej strategii – zagrywamy dużą jednostkę na stół (Rycerz, Mantikora, od biedy Assire), aby cofnąć ją na rękę Emhyrem, jednocześnie ulepszając ją Mandragorą. Daje nam to możliwość buffowania sojuszników za pomocą Tarcz aż o 17/18/19 punktów, w zależności jaką jednostkę obraliśmy za cel ulepszenia. Dalej już tylko odkrywamy cofniętego stronnika i buffujemy Zwiadowców.

R E K L A M A

Budowa talii


Rdzeniem tego decku są ww. w krótkim opisie karty, służące nam do „załadowania” broni. Ja nie gram Udanych Łowów (co nie znaczy, że wy nie możecie), więc do ulepszenia zostają wam Rycerze (używam zazwyczaj trzech sztuk, ale najczęściej gra się dwie, zależy od preferencji i liczebności Kontrolnych Eithne z Figurkami). Assire także można do tego wykorzystać, ale tylko w ostateczności, jeśli nie wyłowicie Rycerzy z Rekonesansów, które odchudzają naszą talię.

Pakiet Vesemir, Mandragora i Czarna Krew jest bardzo ważny. Vesemir zagrany z Dekretu w Mandragorę podczas wykonywania umiejętności naszego herosa pozwoli ją wyciągnąć i ulepszyć Rycerza. Krew to zabezpieczenie na krótką R3, gdy w R2 przeciwnik wycisnął nas ze wszystkiego. Utworzony Ghul zjada ulepszoną jednostkę i wchodzi za ponad 20 punktów.

Bardzo ważne jest odkrycie Leo Bonhartem lub Alchemikiem cofniętego Emhyrem sojusznika, dzięki czemu nasi Zwiadowcy będą mogli zaabsorbować jego siłę, wchodząc najczęściej za 23 punkty.

Dywizja Magne to tutor dla Tarcz, które są swoistymi Zwiadowcami bez ciała. Łącznie mamy dostęp do aż czterech Tarcz, ponieważ mamy w decku Triss: Telekinezę, która utworzy dodatkową.

Krzyż Alzura całkiem nieźle pasuje do talii, ponieważ jeśli mamy Cantarellę na ręce to mamy gwarantowanego Rycerza, czasami przyda się pod Assire czy Alchemika/Sweersa. Nawet jeśli mamy z niego szpiega, to te dwa punkty więcej dla rywala wielkiej różnicy nie zrobią, a nam dadzą CA.

Wspomniana Assire var Anahid to staple w każdej talii Nilfgaardu, potrafi zrobić cuda, wtasowując  zużyte karty do talii oponenta czy cele pod wskrzeszenia. Sweers to zapychacz, ale przydaje się często na Kapłanki/Korsarzy/Nekkery.


Zamienniki/Alternatywy

+ Peter Saar Gwynlew/Udane Łowy/Strażnik/ Vanhemar, -Sweers/Krzyż Alzura

Ze srebrnymi kartami w tej talii można pokombinować. Łowy w Mantikorę czy Peter jako dodatkowe ulepszenie zrobią kolosalną różnicę w wielu matchupach, a Strażnik to kolejny awaryjny cel pod ulepszenie i cofnięcie. Vanhemar zawsze się przyda na Dagona.

+ 1 Nilfgaardzki Rycerz, -1 Rekonesans

To o czym napisałem wcześniej.


Styl gry

Mulligan: 1. Tarcza z Łusek Wywerny/Rekonesans/inny duży lub największy blacklist, 2. dowolnie, 2. dowolnie

Szukamy: Co najmniej 2 sposobów na wyciągnięcie Rycerzy lub ich samych, co najmniej 1/2 Dywizji Magne, co najmniej 1 Zwiadowcy, Cantarelli, Dekretu Królewskiego, Vesemira: Mentora/Mandragory, Leo Bonharta/Alchemika.

Uwagi: uwaga na pusty Dekret i Vesemira, a także na Dywizję bez Tarcz w talii.


Niebieska moneta

Na niebieskiej nasze pole manewru jest znacznie ograniczone – wszystko przez strach przed zejściem na -2 w CA (bo dwa/trzy nasze pierwsze zagrania to ew. Strażnik, Rycerz i Emhyr w Mandragorę z cofnięciem ulepszonego Rycerza). Jeśli wiemy, że przeciwnik będzie już od pierwszego zagrania narzucał duże tempo, to warto nadusić monetę i spasować, o ile mamy w miarę dobrą rękę. W innym przypadku lepiej będzie zagrać ze wzmożoną czujnością i koncentracją.

Czerwona moneta

Na wygranym coinie mamy luzy, bo zejście na jedną w plecy z wygraną R1 jest dla nas dobre. Tak naprawdę możemy cisnąć do końca R2, o ile mamy pewność na Krew z topdecku, a i wejście na even do R3 powinno być w porządku. Zależy od matchupu, analiza pomoże wam w podjęciu decyzji.

Runda 1

Najpierw zagranie wałkowane przez cały tekst, czyli Rycerz/Łowy w Mantikorę, a po nim od razu Emhyr w Mandragorę (czy z Vesemira, czy z Dekretu w Vesemira – nie ma znaczenia). Później rozkręcamy buff fiestę, wyciągając Tarcze, odkrywając ulepszonego stronnika za pomocą Leo. Dobry pass lub w porę zagrany szpieg może dać wam przewagę, szczególnie na czerwonej.

Runda 2

Na even bez szpiega najlepiej oddać rundę dla CA, na -1 szybkie tempo + szpieg lub tylko jedno z dwóch, aby odrobić kartę. Jeśli spodziewacie się dużego finishera lub festiwalu paleń, to warto zadbać o ostatnie słowo w przypadku drugiego, a w przypadku pierwszego, gdy nie macie już szans na przewagę kart, cisnąć all in lub do Czarnej Krwi (i maksymalnie się odchudzić).

Runda 3

Jeśli RNG Jesus was nie oszuka, to gracie Krew w Ghula w Rycerza. Najbezpieczniejszy układ to Zwiadowca w ulepszonego sojusznika i rzecz jasna on sam na ręce.


Ocena

+ Siła zagrań brązowych kart oscylujące wokół liczby 20,

Zwiadowcy wchodzą za więcej niż Ciri: Erupcja Mocy!

+ Prosta w obsłudze,

+ Narzuca ogromne tempo meczu,

Duża wrażliwość na palenia czy Kompresję Artefaktową,

Na przegranym coinie rozgrywa się R1 pod sporą presją.


Jak grać Handbuffem Nilfgaardu?


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
 • TreSo

  Ten deck powinien wylecieć z gwinta w trybie natychmiastowym, gameplay tą talią jak i przeciwko niej jest tak schematyczny i praktycznie nie wymagający myślenia że jak trafiam na ten deck kilka razy z rzędu to esc-enter

  • Strzelec Bartek

   Też mi powód.

 • Strzelec Bartek

  Miałem wiele meczy przeciw tej talii i jakoś nigdy nie przegrałem z handbuffem, a grywałem bez rzadnych techów. Trudno mi uwierzyć że to naprawdę Top Deck.

  • Elendirn (minelordpl)

   Ja trafiłem parę razy ale pech dla przeciwnika bo rzuciłem Koral i koleś chyba monitor przez okno wyjebał

   • Dawid Broda

    tak bo akurat miałeś Koral na ręce on wyrzucił pewnie nilfgardzkiego resztę powymieniał albo nie gra udanych łowów (zalaży dla kogo była monetka). Ja myślę ,że jest to dobry deck tylko trzeba umieć nim grać i wiedzieć co przeciwnik może mieć na ręce.Sam gram sporo Taliami Nilfgardu np:Alchemia,w niewolniczą piechotę,odkrywkę czy na szpiegach i Nilfgardem wygrywam jakieś 80% gier i tym deckiem no może troszkę innym niż jest to tutaj przedstawione gram i mam na nim około 70% win rate

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...