Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » GwentUp Meta Stats Report – cotygodniowy raport ze statystykami!
Poradniki

GwentUp Meta Stats Report – cotygodniowy raport ze statystykami!

GwentUp

Tego narzędzia chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Większość z was już zapewne o nim słyszała. Jeśli jednak jesteś nowy w Gwincie i jeszcze nie orientujesz się za dobrze, to odsyłamy cię do naszej recenzji, w której szczegółowo i obszernie opisaliśmy „z czym to się je”.


GwentUp Meta Stats Report

Wielu z was jest pewnie również świadoma tego, że GwentUp od pewnego czasu oferuje coś naprawdę przydatnego. Mowa o cotygodniowych raportach dotyczących aktualnej mety. Możemy z nich dowiedzieć się m.in. tego, który dowódca ma najwyższy współczynnik wygranych (win ratio), który dowódca grany jest najczęściej (najwyższy współczynnik popularności) oraz których kart gracze używają najchętniej w danych taliach. Dzisiaj przyjrzymy się zestawieniu z okresu 04–10 listopada.

Jak wiadomo nie każdy deck sprawdza się równie skutecznie na każdym etapie rankingu. Dlatego dodatkowo wszystko zostało podzielone ze względu na MMR na cztery czytelne przedziały. Mamy więc przedział od 0 do 2000 MMR; przedział 2000 – 2500 MMR; przedział 2500 – 3100 MMR i wreszcie przedział 3100+ MMR.

Obok każdego przedziału MMR mamy podaną liczbę pojedynków, z jakiej zostały wyciągnięte aktualne statystyki. Warto dodać, że w ogólnym rozrachunku ekipa z GwentUp dysponowała statystykami z aż 1 329 424 rozegranych meczów.


Najmocniejsi i najpopularniejsi liderzy

Przejdźmy więc do najciekawszego elementu podsumowania, czyli do liderów. Statystyki uwzględniają wszystkich 15 dowódców, jacy są dostępni w grze. Ciekawostką jest to, że dla każdego przedziału MMR mamy również dostępne statystyki frakcji – czyli jaką popularnością cieszył się dany obóz.

0 – 2000 MMR

Jak widzimy w tym przedziale rozegrano 340 930 meczów. Liderem z największym współczynnikiem wygranych okazał się Król Bran . Całkiem nieźle radzi sobie również Ukryty oraz Crach an Craite , to oni zdominowali podium.

R E K L A M A

Jeśli chodzi o popularność – te szare paski pod portretami dowódców – to na pierwszym miejscu znalazł się  Emhyr var Emreis , dzieląc podium wraz z  Francescą  oraz  Królem Branem .

Jeśli chodzi o popularność frakcji – pasek na samym dole grafiki – to najlepsi okazali się Nilfgaardczycy nie mając sobie równych. Najgorzej wypadły natomiast Królestwa Północy.

2000 – 2500 MMR

W tym przedziale punktowym rozegrano aż 308 426 pojedynków. Jeśli chodzi o współczynnik wygranych danego dowódcy, to niewiele się zmieniło w czołówce. Na pierwszym miejscu wciąż widzimy  Króla Brana , na drugim  Ukrytego , a na trzecim Cracha an Craite .

W kwestii popularności liderów również w czołówce wciąż mamy to samo. Widzimy jednak, że w tym przedziale na prowadzenie powoli wysuwa się  Król Bran .

W kwestii popularności frakcji wciąż rządzi Nilfgaard a Królestwa Północy wciąż są na szarym końcu. Zwróćmy jednak uwagę na to, że Nilfgaard nie ma już aż tak wielkiej przewagi, jak w poprzednim przedziale puntkowym.

2500 – 3100 MMR

W tym przedziale użytkownicy GwentUp rozegrali aż 338 075 meczów. W kwestii skuteczności lidera pierwsze miejsce wciąż utrzymuje  Król Bran . Na drugim miejscu zaszły już jednak pewne zmiany. Ukryty dzieli je bowiem z Eredinem , spychając Cracha an Craite na miejsce trzecie.

Jeśli chodzi o popularność liderów to pierwsze miejsce wciąż należy do  Emhyra var Emreisa . W tym przedziale sporo zyskuje  Król Bran , wyprzedzając  Francescę , która ostatecznie spadła na trzecie miejsce.

Popularność frakcji wciąż pozostaje bez zmian. Prym wiedzie Nilfgaard, Królestwa Północy są na samym końcu, jednak różnica nie jest już aż tak mocno widoczna.

3100+ MMR

W końcu przyszedł czas na największych wyjadaczy i samą czołówkę mety, czyli 3100+ MMR. W tym przedziale dysponujemy statystykami z 341 993 rozegranych pojedynków. W kwestii współczynnika wygranych wśród liderów na pierwszym miejscu wciąż znajduje się  Król Bran . Sporo pozmieniało się na dalszych dwóch miejscach podium. Na drugą pozycję wskoczył  Crach an Craite , a na trzeciej niespodziewanie znalazł się Henselt . Zwróćcie również uwagę na zacierającą się coraz bardziej granicę we współczynniku procentowym. W tym przedziale  Król Bran nie ma już tak wielkiej przewagi, jak w przypadku niższych punktacji.

W kwestii popularności  Branowi wciąż nie udało się przebić  Emhyra var Emreisa i ostatecznie skończył na drugim miejscu. Z trzeciego spadła natomiast  Francesca  ustępując  Eredinowi .

Jeśli chodzi o popularność frakcji to na pierwszym miejscu wciąż mamy Nilfgaard, a na ostatnim Królestwa Północy. Różnica procentowa nie jest już jednak aż tak duża.


Match-upy

W dalszej części możemy sprawdzić, jak dobrze dany dowódca radzi sobie w potyczce z innym. Jest to jednak zbyt obszerny rozdział, abyśmy analizowali go dla was krok po kroku. Tutaj również całość została podzielona ze względu na MMR. Wygląda to mniej więcej tak:

Na naszym powyższym przykładzie wyraźnie widzimy, że przy najwyższym przedziale MMR Król Bran najlepiej radził sobie z  Morvranem Voorhisem , zaś najgorzej szło mu w walce z  Ukrytym .


Karty

To zdecydowanie najciekawsza i zarazem najbardziej obszerna część raportu. Ta kategoria również została podzielona ze względu na MMR. Podzielono ją jednak też ze względu na rzadkość kart. Mamy więc karty złote, srebrne oraz brązowe. W każdym przedziale możemy sprawdzić, jak często dana karta była grana u danego dowódcy i jak dobrze się sprawowała. Wygląda to mniej więcej tak:

 

Widzimy wyraźnie, że w przypadku talii opartych na  Królu Branie , w najwyższym przedziale MMR, największą popularnością cieszy się Koral . Jej użycie nie wiąże się jednak z najwyższym współczynnikiem wygranych. Tutaj pierwsze miejsce przypadło  Birnie Bran .


Bierzcie i korzystajcie

W naszym podsumowaniu omówiliśmy tylko kilka najważniejszych talii oraz kilka ważnych kwestii. Jeśli chcecie sprawdzić całą resztę statystyk na własną rękę, to serdecznie zapraszamy was do odwiedzenia strony GwentUp, na której wszystko jest dokładnie rozpisane.

W tym tygodniu wyraźnie rządził  Król Bran . Jeśli nie macie pomysłu na solidną talię, z tym właśnie liderem, to z czystym sumieniem możemy zaproponować wam Przeklętych autorstwa Swima. Niedawno opisaliśmy ją dla was w całości, a więc częstujcie się śmiało.


Prośby Karczmarza

Jeśli lubisz czytać artykuły i informacje na Gwint24.pl to proszę daj temu wyraz i polub nas na FB oraz daj subskrypcję portalu – ikonka dzwonka w prawym, dolnym rogu – lub akceptacja informacji o wysyłaniu powiadomień na przeglądarkę, gdy dodamy coś nowego!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja