Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » GwentDB ostatecznie kończy działalność
Newsy

GwentDB ostatecznie kończy działalność

Koniec pewnej ery

Gracze bety – pamiętacie jeszcze GwentDB? Kiedyś była to czołowa strona z olbrzymią bazą najlepszych decków, gdzie topowi gracze mogli dzielić się swoimi pomysłami na talie. GwentDB dostarczało nam też decki z wielkich turniejów i newsy o nowościach w Gwincie.

Niestety, wszystko kiedyś się kończy. Coś, co wydawało się w czasach bety niemożliwe, 4 kwietnia stanie się rzeczywistością – GwentDB zostanie zarchiwizowane. Tak naprawdę GwentDB straciło swoje główne funkcje wraz z 23 października, czyli premierą nowego Gwinta, ponieważ autorzy strony nie posiadali środków na modyfikację serwisu pod nową iterację wiedźmińskiej karcianki. Od tamtej pory pojawiały się tam tylko oficjalne newsy z playgwent.com.

Nie do końca wiadomo, dlaczego tak prężnie działający serwis postanowił zwinąć interes. W grę mogły wejść kwestie finansowe i brak wsparcia od CDPR (choć ta druga opcja wydaje się być mniej prawdopodobna, w związku z linkiem GwentDB na playgwent.com jeszcze w czasach bety, choć może stosunki między obydwoma podmiotami się zmieniły).

Od pewnego czasu w internecie możemy znaleźć alternatywy dla GwentDB, takie jak GwentUP, MyEsports czy Gwenty.gg, a deweloperzy już zapowiedzieli, że pracują nad własną stroną z taliami w związku z wprowadzeniem opcji na import i eksport talii do gry.


Okiem Beletrysty

Jakby nie patrzeć i jak by nie odnosić się do tego serwisu, trzeba przyznać, że GwentDB było najlepszym do tej pory katalogiem z taliami z którym kiedykolwiek miałem okazję pracować. Owszem, GwentUP też jest świetny, ale nie ma aż tak obszernego katalogu z deckami i klarownego systemu oceniania decków poza ilością wyświetleń i zapisów. Naprawdę szkoda mi jmxd, czyli głównego zarządcy GwentDB, który tworzył go od alphy Gwinta w 2016 roku – kawał czasu. Kieruję ku niemu podziękowania za dużą pracę wykonaną na rzecz rozwoju GWINTowej społeczności!

jmxd – thank you!


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
Discord Gwint24

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...