Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Gwent Challenger 2017 – talie PPD
Brouver Hoog Dagon Henselt Król Bran Królestwa Północy Potwory Scoia'Tael Skellige Talie

Gwent Challenger 2017 – talie PPD

Talie PPD

Decki, które stworzył półfinalista Challengera, ciężko podsumować jednym słowem. Gwiazda EG z pewnością sporo czasu spędziła w kreatorze talii, gdyż nie tylko zaskoczyła kilkoma nieszablonowymi kartami, ale również rzadko spotykanym deckiem! PPD, jako jedyny z ósemki finalistów, dał się ponieść fantazji i zagrał Skellige pod Queensguards!

Oto talie, którymi były gracz Doty otarł się o wielki finał imprezy.


Zobacz także:


PPD Gwent Challenger 2017 – Scoia’tael

Na pierwszy rzut oka wygląda to na standardowy, kontrolny deck Scoia’tael, jednak dodatku w postaci Traperów z Dol Blathanna nie spotkamy w żadnej innej podobnej talii. Jest to zdecydowanie kontra na mirrory i Henselta, chociaż z drugiej strony efektywność tej karty znacznie spada w pojedynkach przeciwko Skellige i Potworom.


PPD Gwent Challenger 2017 – Królestwa Północy

Ta iteracja Henselta jest jednym wielkim dziwadłem, biorąc pod uwagę dobór srebrnych kart. Brakuje w niej takich klasyków jak Priscilla Król Żebraków – ich miejsce sensacyjnie zajęły MargaritaPosiłki! O ile obecność czarodziejki w decku pod ozłacanie można zrozumieć, to Posiłki budzą duże wątpliwości, tym bardziej, że Królestwa Północy mają bardzo mocną obsadę jeśli chodzi o „sreberka”.


PPD Gwent Challenger 2017 – Potwory

Tutaj PPD zaufał klasycznym, sprawdzonym rozwiązaniom i nie kombinował z innymi kartami. Nie ma co dużo komentować – zwyczajna Pożerka.


PPD Gwent Challenger 2017 – Skellige

A na koniec wisienka na torcie. Straż Królowej z samą Cerys na czele! PPD zastosował wersję Swima z Operatorem, który znacznie podnosi siłę rażenia i konsystencję decku. Qeensguard nie jest co prawda tak silnym archetypem jak Warcry, ale element zaskoczenia w takim turnieju na pewno pomógł ex-graczowi Doty w dotarciu do półfinału imprezy.

R E K L A M A

Okiem Mnicha

Osobiście uważam, że wybór decków takich jak Qeensguard, bardzo uatrakcyjnił Challengera. Wiadomo, że na turniejach tego kalibru nie ma co liczyć na różnorodność, ale to właśnie talie PPD i Fiona zapamiętamy najlepiej z tego eventu.

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...