Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Geralt: Yrden – porozmawiajmy o kartach | Homecoming
Karty Neutralne

Geralt: Yrden – porozmawiajmy o kartach | Homecoming

Jak to z tymi Geraltami jest?

Geralta nie trzeba przedstawiać żadnemu z fanów Wiedźmińskiego świata, jakiś czas temu postanowiłem opisać dla Was jedną z jego kart w Gwincie tj. „jego ognistą” wersję. Tym razem za cel obrałem sobie zaprezentowanie Wam wszystkich pozostałych jego odmian dostępnych w grze. Na pierwszy ogień po Igni wybrałem Geralta:Yrden, czyli naszego Wiedźmina rzucającego znak zabezpieczający przed otwarciem. Geralt użył tego znaku podczas starcia ze Strzygą w Ostatnim życzeniu. Zasuwając pokrywę sarkofagu zakreślił właśnie „Yrden”” blokując grobowiec przed otwarciem. Dlatego jak sami widzicie znak ten ogrywał bardzo ważną rolę w świecie Wiedźmina, a jak jest w świecie Wiedźmińskiej karcianki? Przekonajmy się!


  • Geralt: Yrden to złota neutralna karta jednostki o koszcie werbunku 11.
  • Umiejętność: Rozmieszczenie: Przywróć wszystkim jednostkom w rzędzie ich siłę bazową.
  • Skrawki: -800/+200

Zalety:

  • Potrafi zrobić bardzo duże punkty, czy to przez usunięcie wzmocnień po stronie przeciwnika, czy uleczenie naszych rannych jednostek
  • Może pokarać naszego oponenta za bezmyślne wzmacnianie jednostek w jednym rzędzie

Wady:

  • Czasem może nic nie zrobić – szczególnie jeśli przeciwnik umie grać wokół niego
  • Bardzo słaby w krótkiej rundzie

Arena

  • Ciężko obliczyć value, jakie może Wam dać Yrden na Arenie. Na jednego przeciwnika się sprawdzi, na innego nie. Zależy też, kiedy Geralta dobierzecie. Pickujcie na własną odpowiedzialność.

Gdzie występuje?

  • Obecnie rzadko się go spotyka w deckach, ale nadal jest kartą, która w odpowiedniej mecie może być popularna. Koszt 11 prowizji trochę utrudnia zmieszczenie go do talii.

Podsumowanie

Osobiście jakoś nigdy nie używałem tej karty w żadnym decku, jednak wiem z obserwacji, że ludzie często wkładali go do decku, jako tech na konkretną talię, która królowała w mecie w danym czasie. W aktualnym Gwincie spotkałem go kilka razy w talii oponenta właśnie w takiej formie, jaką opisałem wyżej, to przekonuje mnie, że sytuacja karty za bardzo się nie zmieniła. Kto wie, może doczekamy się czasu, kiedy Yrden stanie się tzw. Metabreakerem, czyli kartą, która będzie kontrowała talie w mecie. Jednak w tym momencie jest spotykana sporadycznie. A jakie jest Wasze zdanie na temat przedstawionej odmiany Geralta?

R E K L A M A

Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja