Karczma na Discordzie Dołącz do naszej grupy na FB!
Strona główna » Freddybabes przedstawia topowe talie po Thronebreaker Leaders Update!
Królestwa Północy Nilfgaard Potwory Scoia'Tael Skellige Talie

Freddybabes przedstawia topowe talie po Thronebreaker Leaders Update!

Obraz mety według Freddiego

Meta w Gwincie wygląda już na stabilną, dlatego pomału zaczynają się pojawiać pierwsze Meta Snapshoty i przeglądy talii. W ostatni weekend dużą wiedzę na temat obecnego układu sił dał nam turniej kwalifikacyjny do GWENT Open #8, zaś jeszcze wcześniej MyEsports i Team Aretuza wydały wczesne Meta Snapshoty. Niespełna tydzień temu zebraliśmy dla Was najlepsze talie w pierwszym artykule z serii Netdecker.

Dosłownie kilkanaście godzin temu, Freddybabes opublikował film z przeglądem najsilniejszych decków, tym samym dając graczom kolejne rzetelne źródło informacji o obecnym metagame. Talie jak i film Freddiego znajdziecie w dalszej części artykułu!


Big Woodland

Niezmiennie na topie, niezmienne potężna. Talia Dużych Stworów to chyba najdłużej utrzymująca się na szczycie talia od premiery Homecoming. Synergie ogromnych jednostek z malutkimi, ale stale rosnącymi są po prostu mocarne. Ciężko powiedzieć więcej o tym decku, po prostu wymiata!

Potworny Sklep

Green Knight zrobił furorę w kwalifikacjach do GWENT Open #8, uwzględniając w swojej liście decków aż trzy oparte na Sklepie. Oto jedna z nich. Co wyjdzie, gdy połączymy silny core potworów ze Sklepem? Po prostu bardzo silna talia!

R E K L A M A

Midrange Control Morvran

Wyśmienity wynik Molegiona w kwalifikacjach do GWENT Open #8 wziął się nie tylko z dużych umiejętności Macieja, ale także z dobrego doboru decków. Morvran po patchu okazuje się najlepszym dowódcą Nilfgaardu, głównie za sprawą ilości dostępnych punktów werbunku, które pozwalają nam na włożenie do decku potężnych kart kontrolnych, które są odpowiedzią na Duże Stwory czy mocno buffujące się KP z Meve. Ten deck ma mnóstwo removali, dobre odchudzanie i rozległy wachlarz odpowiedzi na wszelakie talie w obecnej mecie.

Nilfgaardzki Sklep

Nieco zmieniona wersja powyższego Morvrana, wsparta Przygodami Sklepa. Posiada praktycznie ten sam core kontrolny i podobne parametry, lecz ma także opcję na chciwe użycie Isbel z Hagge w R3, jeśli za przeciwnika posiada deck przebijający Morvrana w value.

Standardowy Crach

Chyba najsilniejsza i najstabilniejsza talia Skellige, jaką fan Wyspiarzy może obecnie wybrać. Dużo dobiera, dużo zabija i co najważniejsze – robi duże punkty. Dzięki garści wolnych prowizji starcza nam miejsca na kartę, która przed aktualizacją nie była grana zbyt często – jest nią Róg Dowódcy, który jest nie gorszym finisherem od Ozzrela, a w razie potrzeby wesprze nasze tempo w R2 przy dociskaniu. Deck jest prostym połączeniem wszystkich najlepszych kart pod value, jake SK ma do dyspozycji w obecnej chwili.

Boar Crach

Deck lawiruje wokół topu równie długo co Big Woodland. Dostał kilka nerfów, a i tak daje radę! Swingi jakie można robić z Dzikiem Morskim są po prostu ogromne w długich rundach i nierzadko udaje się wygrywać nim 2-0 w pewnych matchupach. Jak to się zwykło mówić – stary, ale jary!

Brouver Traps

Wiewiórki są obecnie na równi pochyłej, tak samo jak Królestwa Północy, ale mimo to mają fajny deczek, którym można powalczyć. Pułapki od wieków nie były grane w topce, więc ta talia Brouvera przypadnie do gustu graczom, którzy zagrywali się nimi w CBT bądź chcą spróbować czegoś nowego.

Filavandrel Buff Dwarfs

Nieco gorszy, ale także ciekawy deck dla fanów Scoia. Osobiście nie zaliczyłbym go do zaszczytnego grona najlepszych talii, ale swego czasu namiętnie nim grałem i odnosiłem sukcesy, więc musiałbym go sam potestować po patchu. Silne enginy, synergie między krasnalami i dostęp do mocnych kart Wiewiórek to zalety, jakimi ta lista się odznacza.

Meve Engines

Folstest został brutalnie wyparty z mety przez zbytnie ograniczenie w punktach werbunku, których Meve ma troszkę więcej, co pozwala na wykorzystanie najlepszych kart z Rozkazem i sumienne wykorzystywanie synergii ze wzmacnianiem sojuszniczych jednostek. Jak się okazuje, Zapał nie jest aż tak potrzebny temu archetypowi jak się wydawało, a jednostki mogą spokojnie odczekać turę na aktywację swojego Orderu.


Film Freddiego


Prośby Karczmarza

I jak znajdujecie najnowszy wpis w Karczmie? Co japę rozdziawia? Tak, do Ciebie mówię! Podjadłeś? Popiłeś? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? No! To bardzo dobrze, a teraz bądź tak miły i doceń starania starego Karczmarza dołączając do naszej wesołej kompanii! 

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
  • LT

    „lecz ma także opcję na chciwe użycie Isbel z Hagge w R3, jeśli za przeciwnika posiada deck przebijający ją w tempie.” Chyba jakiś błąd się wkradł

Cześć!

Sign in

Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? Zarejestruj się

Zamknij
z

Ładowanie...